0 oy
687 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Doğum çantasına bakayım dedim eğer ki aniden hastaneye gidersek diye. İlk hazirladigimda hepsinden 2 şer tane koydum. Eşim de niye bu kadar koyuyorsun diye konuştu bende ihtiyacım olur belki dedim. Biberonda kaynatıp koyucam dedim. Yaa amaann ne gerek var diyerek konuştu burun kıvırır gibi. Bişey bildiğin yok ifadesiyle konuştu. Bende işime karışma dedim. Boğacam bu adamı yaa :woot: delircem en sonunda :woot:

• 3-4 tane alt
  • 2 tane askılı zıbın
  • 2 tane yarim kollu zıbın
  • 2 tane uzun kollu zıbın
  • 1 tane battaniye
  • 1 muslin örtüsü
  • Altlı üstlü ikili takım
  • Çorap eldiven
  • Temizleme pamuğu 
  • Pişik kremi
  • Biberon emzik
  • Aklıma gelen bunlar ilk koyduklarım eşimde zibinlara gerek yok dedi. Hepsini çıkardım 1 tane koydum zıbın. Alt hiç koyma bir gün kalacaksiniz dedi. Ben uyguna hastane çıkışı aldırdım. İlk onu giydirsinler dedim ki ben mi giydiriyorum ordaki hemsireler mi bilmiyorumda :D eşimde ozaman annemin aldığı ne olacak dedi yüzü düştü. Benim düşüncem şu ki birgün kalınca sadece bir tane hastane çıkışı giydirsem belki kusacak belki altına yapacak kıyafetine gecicek. Ertesi güne ne giydircem zaten onu koyma gerek yok diye herseye burnunu sokuyor. Annesinin aldığını hastaneden çıkarken giydircem temizcene. Emzirme yastığı koydum çantaya bir günlük için koyma diyor kafamı karıştırdı. 1 gun kalacaksin diyip duruyor ne koyacam ozaman yaa çantaya belki doguracam şu stres yaptığım duruma bakarmisiniz :woot:

22 Cevaplar

+2 oy
(2,264 puan) tarafından
Eşinde maşallah herşeye muhalefet tövbe estağfurullah benimki hiç karışmaz öyle şeylere kendi bildiğini yap boşver 
tarafından
Başımda duruyor sacmalama onu ordan kullanmazsn nie koyuosun bilmem ne bir sürü şey söylüyor zaten stresliyim heyecanlıyım.
(2,264 puan) tarafından
Allah sabır versin canım dikkat et yinede sinir stres yapma
tarafından
Amin canım elimden geldiğince kulaklarımı kapatıyorum
-Reklam-
+1 oy
(874 puan) tarafından
Her işine karıştırma bence de 
tarafından
Laftan anlamıyor ki
+1 oy
(289 puan) tarafından
Canım fazla fazla koy. İnan o bir günde 5 kıyafet değiştiriyor kimisi. Kusuyor salyasi akıyor. Kakasını cıvık oluyor ilk günlerde üstüne başına çıkıyor. Yani eve gidip ya da dükkana gidip kıyafet almaktansa koy valize dursun. Sırtında taşımayacak ya kocan arabayla gidecek ona ne zararı var. 
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Koydukların yeterli ideal bence ben altlı üstlü 3 takım 2 de zıbın götürmüştüm kızım çok kusuyordu doğumhane de üşütmüştü gerçi ondan bide kakası taşımıştı yetmedi bana orda yıkayıp kuruttum 
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Cikarma canim sen bol bol koy ne olacagi belli olmuo ayri kilitli posetlere koy kullanmazsan bile eve temiz temiz getirirsin inan çok lazim.oluo 
0 oy
(119,460 puan) tarafından
kiz niye 1 gun kaliyon oyyst eniste cok bilmislik yapmis
0 oy
tarafından
Zıbın kesinlikle çok koy
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Erkek ne anlar cnm ya sen koy yedekler bulunsunn sanki taş tasiyacak orayaa :)
0 oy
(780 puan) tarafından
Ayy bu erkekler neden herşeye karisirki sen bildiğini yap soylesin dursun boşver canını sıkma çok biliyormuş madem çocuğu da evde dogurtsun hastaneye ne gerek var anasını çağırsın da çok bilmiş erkekler çok itici senin morale  ihtiyacın var fazla fazla koy geri eve getireceksin oraya atıp gelecek değilsinya kıyafetleri 
0 oy
(7,098 puan) tarafından

Ona de ki sus herseye burnunu sokma :D

Ama o zibinlar birazcik fazla olmus dogru onun disinda iyi :D

0 oy
(10,429 puan) tarafından
Erkek ne karışır ne doğum çantasına ben valiz yaptım kocaman valla 
0 oy
(747 puan) tarafından

3 ay sonra ki ben ve eşim:DOda karışcak böyle beni sinir etcek bende karşı çıkıcam oda bana diyicek ki sen beni böyle üz aşkım kocanın sözünü dinlememek ne kadar günah biliyomusun :D

Gizlicene ne istersen koy kız herşeye maydanoz bunlar haa

0 oy
(4,549 puan) tarafından
En kötü tartışmanız bu olsun :)
0 oy
tarafından
Sen dogururken kendi çantana koyma deseydin adam stresten dogurtacak seni ") 

Alt pijamaca lazım çorapta lazım ik idame hastane çıkışıda lazım bolca bez lazım bir gün duracaksın diye al sen yanina kullanmadığım ial gero getir lazım olup da bulamamak daha kötü 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bnm eşim karışmaz da o kadar zıbın çok bak iki gün kaldım sezeryan olduğum için ilk zmnlar kusmuyo zaten üstü hiç batması ama silselerde pis kaliyo takım kirleniyo biraz 

3 zıbın 

2 alt 2 üst 

2 şapka 

2 çift eldiven ve çorap 

Bı hastane çıkışı  yeterli bence biberon koymama gerek yok çay kaşığı koyabilirsin bı erin tuttum meme tutmuyolarmis emzik koyabilirsin battaniye köy emzirme yastığı bncede gereksiz ama kimi kullaniyo sanırım sen bilirsn
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Az bile koymuşsun kıyafet daha koy bebeğe çok fazla bıcırık kaka yapıyorlar taşar kıyafete geçer
0 oy
(5,323 puan) tarafından

Çok karışmış bee :D

tarafından
Sorma canım yaa :D
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Bence zıbın koy, ben 4 takım koydum altlı üstlü, 3-4 tane zıbın koydum, ilk doğduğunda çabuk kirleniyormuş o yüzden hastane çıkışı takımını evde giydircem güzelim kıyafeti mahvetmek istemiyorum 
tarafından
Ben mecbur koydum canım hastane çıkışını. Eşim birşey alınca bebek hemen kilo alacak diye almıyor fazla
0 oy
(2,771 puan) tarafından
sen sakın eşini dinleme ne demek zıbın koyma ilk günlerde bebek en az 10 kere kakasını yapacak ve elbette ki dışarı kaçırma ihtimali çok yüksek en az 3-4 tane zıbın al yanına en az 10-15 tane de bebek bezi al benim oğlum ilk doğduğu gece 78 defa kakasını yapmıştı iki kere de üstünu değiştirmiş tik
tarafından
78 defa mı ?? Ooo düşündüğümde de çok yapıyorlar demekki ben dolduraym yarın bol bol
(2,771 puan) tarafından
yani canım her bebek bir olmaz tabii ki benimki şu anda 14 aylık günde en az 2-3 kere kakasını yapar hala metabolizması doğduğundan beri hızlı çalışıyor ama her yeni doğan bebek bir gecede en az 2-3 kere kaka yapar çünkü anne karnında bağırsaklarında biriken siyah kakayı dışarıya atmaya çalışırlar
0 oy
(2,241 puan) tarafından
hayirla al kucagina canim . ama zibindan ziyade tek yenidogan atleti oluyo ya ondan koymalisin ben bir hafta ondan giydirdim gobek bagi dusene kadar ondan giydir dedi hemsire . kesinlikle alt ust cok koy kiyafet ben heralde 7.8 kere degistim ustunu kusmasi altina cikmasi cok oldu 
tarafından
Yandan çıtçıtlı olan mı yenidogan atleti ipli felan ?
(2,241 puan) tarafından
aynen canim onden ipli

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 158 göst.
25 Ocak 2024 Aile kategorisinde Muge (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 474 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 349 göst.
14 Ekim 2023 Aile kategorisinde syynn (0 puan) tarafından soruldu