0 oy
198 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından
Kızlar 10 gün sonra sezeryan olacağım. İkinci doğumum. Ama ilkinden fazla stres bastı bana . Belki ilkinde bilincsizdim bir de normal diye başladık sonra sezeryana döndük. Her şey bir anda oldu bitti. Ama bunda herşey planlı olunca ayrı bir stres bastı . Oğlum sağlıklı olacak mı doğum nasıl geçecek kaygıları başladı. Biraz da burada okuduğum olumsuz şeyler kafama takıldı . Doğumun sağlıklı geçmesi için rahatlamak için  edebileceğim dualar varsa yardımcı olur musunuz. Şimdiden teşekkürler ederim . Uzun oldu hakkınızı helal edin

7 Cevaplar

0 oy
(1,100 puan) tarafından
İnşirah suresini okuyabilirsin 

Rabbım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 
(916 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(851 puan) tarafından
Normal doğum yaptım bn ama şunu diyebilirim bebisin sağlığı için stres yapma sonuçta oyle yada boyle dogum olacak kendini strese sokma bebisini beklememin tadını cikar kuzum
(916 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım yorumun için
0 oy
(79 puan) tarafından

Canim niye strese giriyirsun asil sezeryan olacagin icin dogum stresin olmamasi lazim hani sey korkusu olmicak suni sancisiydi vesayre telasin olmjcak bende sezeryan oldum kizimda simdi hamile kalirsam mesela diyorum dogum korkum olmicam epidural olmustim ben cok eglenceliydi valla o ani yasamak falan cok guzeldi korkma bol bol ayetel kursi oku bildigin butun dualari oku meryem suresini oku ben ameliyat esnasinsa bile hep okudum ayetel kursi lutfen stres yapacak hicbirsey yok anın tadini cikar <3

(916 puan) tarafından
Ben de anlamadım neden stres yaptım . Biraz bu virüs de psikolojimi bozdu sürekli evde kalmaktan kafamda saçma şeyler kuruyorum
(79 puan) tarafından
Evet sende kendince haklisin ama bukadarda stres yapilacak bir durum degil canim
0 oy
tarafından
Benim arkadaşım dün ikinci sezeryani oldu. İlkinden daha rahat ve ağrısız geçti dedi.
(916 puan) tarafından
İnşallah öyle olur benim de . Acıya razıyım yavrum sağlıkla gelsin de
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Doğumumda;

Bedenime ve bebeğime güveniyorum 

Korkularımı geride bırakıyorum

Doğumum sırasında ne yapacağımı biliyorum 

Her gün doğumuma hazırlanıyorum 

Tamamen doğumuma odaklandım 

Bedenim ve Zihnim tamamen rahatlamış durumda

Kendimi rahat ve güvende hissediyorum 

Güçlüyüm 

Sakinim

İçgüdülerime güveniyorum 

Bedenime güveniyorum 

Doğumuma güveniyorum 

Bebeğime güveniyorum 

Kendimi akışa bıraktım, anneliğe hazırım

Bebeğimi kucaklamaya hazırım

Ne olursa olsun güçlüyüm 

Ne olursa olsun güvendeyim 

Ne olursa olsun sakinim

Tüm korkularımı geride bıraktım

Gevşemiş bir şekilde bebeğimi karşılamaya hazırım 

Mutluyum, sakin ve kolay bir doğuma odaklandım

Bütün kaslarım rahat bir doğum için uyum içinde çalışıyor 

Rahim ağzım bir çiçek gibi açılıyor, tamamen açılmaya odaklandım

Nefesler alıp, rahatlıyorum 

Doğumun her aşamasına hazırım 

Bu bir ağrı değil, bu bir güç biliyorum 

Bebeğim her bir dalga ile bana daha çok yaklaşıyor 

Kendimi tamamen bıraktım ve gevşedim

Huzurlu ve sakinim 

Bebeğim de sakin ve huzurlu

Tamamen açıldım ve bebeğimi bekliyorum 

Bebeğimi mutluluk ve neşe ile karşılıyorum 
(1,630 puan) tarafından
Gebe okuluna gittim ben hamileyken, orada vermişlerdi bu olumlamayı, günde 4 5 defa sesli ve sakin bir şekilde oku bunu bak nasıl faydası oluyor. ❤️ Sağlıkla doğsun büyüsün minnak ❤️
(916 puan) tarafından
Çok güzel bunun ekran görüntüsünü aldım hemen güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim:)
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Benimki çok iyiydi şahsen .. sadece sonda takılması zor geldi .. ameliyat yarım saat sürüyor en fazla.. doğum sancısı da çekmedim sadece ameliyat sonrası toparlanma normal doğuma göre uzun sürüyor buna da şükür ya sezeryan olmasaydı ? Bebeğim makat gelişti benim normal doğması imkansızdi ikimizde ölürdük herhalde
(916 puan) tarafından
İnan canım sezeryandan korkmuyorum ilki de sezeyan zaten . Nedense bebeğime bir şey olursa korkusu başladı nereden geldi anlamadım
(2,861 puan) tarafından
Bence kime benzeyecek heyecanı başlasın ne korkusu :)
(916 puan) tarafından
Onu da düşünüyorum ilk oğlum tıpkı baba. Bu bana benzeyecek gibi hissediyorum. Çünkü kilosu ilk oğluma göre az ben de düşük kilolu doğmuşum. Diyorum bu bana benzeyecek herhalde :)
0 oy
(608 puan) tarafından
Meryem suresi oku canım şimdiden geçmiş olsun 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 99 göst.
11 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Bimuallime (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 183 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 179 göst.