0 oy
1,118 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşiniz askerî bedelli yapmak için altin bileziklerinizi istese verir mıydınız? Yoksa 6 ay onsuz durmayi mi tercih edersiniz. 1 yıllık evlisinkz ve 9 aylık bebeğiniz var??

51 Cevaplar

+12 oy
(2,405 puan) tarafından

Vermezdim valla. Gitsin askerligini yapsın gelsin. Kusura bakma da askerlik zaten  6 aya indi. Göz açıp kapayincaya kadar geçer zaman..

(165 puan) tarafından
Benim eşimde daha yeni geldi askerden anlamıyosun bile valla benimde bebgim 1 aylıkken gitti esim bebekle uğraş et derken zmaanin nasıl geçtiğini bile bilmiyosun sanki daha dün gitmiş gibi ama bak şimdi evinde gitsin yapsın ayrca askerlik yapmamış adam anlayamaz eşinin kıymetini evinin kiymtni orası ana ocagi deil asker ocagi orda öğreneceği çok se y var
(109 puan) tarafından
Al benden de o kadar
-Reklam-
+4 oy
(5,134 puan) tarafından
Vermezdim.....
+4 oy
(20 puan) tarafından
Verirdim. Bilezikleri calisir yerine koyasınız ama eşiniz olmadan gecirdiğiniz zamanı geri getiremezsiniz
(5,406 puan) tarafından
Yaaa =))))
(10,054 puan) tarafından
Kesinlikle katiliyorum. Benimki yurt disinda calisiyor. Bebegimizin hicbiseyine canli şahitlik edemiyor şuan ve o kadar uzuluyorki bu duruma. Bende ayrı uzuluyorum o hicbiseyi goremiyor diye
(13,202 puan) tarafından
Giden bilezik asla geri gelmez ama gelme ihtimali var zamanın da yok
(10,054 puan) tarafından
Valla bence maneviyat daha onemli benim bileziklerim duruyoda ne oluyo sanki. Kisiden kisiye degisir tabiki bu fikir
(13,202 puan) tarafından
Valla ben arabaya verdim 6 aylık evliyken 8 senedir biniyoruz arabaya. Benim için de zaman önemli ama giden gelmiyor
+3 oy
(3,823 puan) tarafından
Ondan kıymetli değil verirdim 

Bacım 1 yıllık evli nasıl 9 aylık çocuk onu anlamdım 
(10,054 puan) tarafından
Geri gelmemesini kafana takmayacaksan ver derim. Ben olsam verirdim gelsede gelmesede ama çogu heri gelmiyor. Eğer buni dert etmeyeceksen ver
tarafından
Güveniyorum neredeyse evimiZin ihtiyaçlarının %70ini onlar karşılıyor. Ve babası sürekli bana harçlık veriyor haftada bir
(3,823 puan) tarafından
Ozman hiç düşünme ver zaman kıymetli canım giden zaman geri gelmez ama o altındalar bir şekilde gelir eşimle geçireceğim bir saniye bile değerli benim için
tarafından
Hemen gelmeyecek biliyorum ama acelemiz yok sonuçta. Bilezik dışında takılarım var kullandığım. Annesi verme senin onlar diyo ama verirsende yaparız diyor
(3,823 puan) tarafından
Karar senin canım gönlün aklın ne diyor önemli olan o
+2 oy
(3,436 puan) tarafından
Hic dusunmez verirdim yeterki yanimda olsun esim bidaha olur bilezik altin haa olmasada olur
+1 oy
tarafından
az para değil hem yazık ben olsam git yap derdım artık 6 aya indi zaten çocukla uğraşırken nasıl geçtiğini anlamazsın 
tarafından
Bende öyle düşünüyorum canım
0 oy
(27,353 puan) tarafından
Verirdim heralde 
tarafından
Nerdesin kız sen piyasada yoksun göremiyorum seni
(27,353 puan) tarafından
Kuzu netim yoktu ondan giremedim bı zaman
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Verirdim tabiki eşimden değerli değil
0 oy
(146 puan) tarafından
 9 aylık hamile misin yoksa bebeğin mi var verirdim eşim kendini evlendirdi altınıydı eşyaları hep o aldı ilk yıl borç altndaydk 1 bileziğimi çeyrekleri sattım evlilik fedakarlık gerektirir ama gereksiz yere taviz vermem zor durumda kalınca 
tarafından
1 buçuk yıllık evliyim 9 buçuk aylık bebeğim var
0 oy
(774 puan) tarafından
Bebek varsa verirdim ama ben askerliği yapmadiysa evlenmezdim sonunda bunun olacağı belli çünkü 
tarafından
Evet ama nasıp işte evlendik.. ben bedelli yapacağını dusunmemistm çocuk olunca işler değişti
(774 puan) tarafından
Yanımda olsun diyorsan ver
0 oy
tarafından
Tabiki de vermezdim baska bir ihtiyac için neyse de askerlik icin vermezdim vatan borcu gitsin paşa paşa yapsin askerligini gelsin hem askerlik 6 ay zamanin nasil.gectigini anlamazsin bile
tarafından
Ben zaten verme taraftarı değilim ama parayı tercih ediyorsun diyor
tarafından
Sende askerlik yapmamayi tercih ediyorsun de
tarafından
:D evet der
0 oy
tarafından
Bu sizin eşinizle aranızdaki diyaloğa bağlı gitmemek için bilezik istemiş sizden ama o bilezikler sizin çocugunuxun bi güvencesi 6 yıl değil sonuçta gitsin gelsin anası babası yok mu bu çocuğun çok istiyosa onlar versin dersin ben gidip askerliğini yap isterim bunlar ailemiz için bi güvence falan 
tarafından
Bende aynen böyle dedim ama kırılıyor parayı tercih ediyorsun bana diyor bensiz durabilirsn dmekki diyo
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Vernezdim  gitsin  yapsın  6 ay su gibi  akıp  gider  s3n zaten  baştan  hata  yapmışsın  askerliğini  yapmadan  ewlendigin için  

1 yıllık evlilikte  9 aylık  bebek  oda iyiymiş 
tarafından
Sen ne fenasin kiz bak ayrıntıyi fark etmedik biz hhaffsssjjsjsj :D
(5,949 puan) tarafından
Hahah merak  ettim  ya belki  yanlış  yazmıştır:))
tarafından
1 buçuk yıllık evliyim 9 buçuk aylık bebeğim. Bir yıl diye ağzma takılmış
(5,949 puan) tarafından
Anladım  canım  amacım  yargılamak değildi  bu arada  allhim  bebişine sağlıklı ömürler  versin
tarafından
Amin canım hepimizinkine :)
0 oy
(806 puan) tarafından
Başka önemli bişey için olsa verirdim. 

Ama vatan borcu için vermem gidip yapsın ne var ki bunda yani eskiden bir buçuk seneydi bir seneydi askerlik şimdi altı ay ne ki hiç bişey o kadarını da yapsın bir zahmet... 
tarafından
Çocuk var diye isteniyor
(806 puan) tarafından
Canım sen yorumlarında diyorsun ki parayı tercih ediyosun vs demiş eşin sana. Seni neden zan altında bırakıyor ki senin suçun yok burda ya askerliğini yapacak evlenecekti seninle yada askerlik yapıp sonra çocuk yapacaktı hiç biseyi düşünmemiş bide sana mı maddiyatci demek istiyor burda. Ben olsam vermem onlar senin ve çocuğunun garantisi gelecekteki bir ihtiyacınız için harcanır belki. Nacizane düşüncemi söylüyorum yanlış anlama beni canım
tarafından
Yok canım haklısın yani sonuçta onun askerliğinin benimle alakası yok beni niye etkiliyor benim hakkım olan bileziğimi alıyor. İçimden geçiyor ki demekki o kadar altını bana yapmalarinin sebebi eşime askerlik yaptırmak içindi ikisini aradan çıkardılar hem bana bilezik verdiler hemde onla eşimi askere göndereckler falan diye düşünüyorum snirleniyorum
(806 puan) tarafından
Öyle düşünüyorlarsa çok ayıp etmişler herşeyin yeri ayrıdır. Bak burda asker eşi olan nice insanlar var seninki en azından altı ay yapıp geri gelecek o kadar da yapsın yani babasından ayrı senelerce duran çocuklar var. Alt tarafı altı ay. Yerinde olsam açıkça konuşurum her erkek gibi oda gidip yapsın gelsin işte başka daha önemli bişeye harcarız belki ilerde diye söyle bide altın şuanda düştü çok kaybınız olur boşuna bozar. Kendini sinir etme söyle onlar sinir olsun sana topu atmışlar resmen
0 oy
(620 puan) tarafından
İhtiyaç olur verilir ki verdim. Ama bedelli askerlik ihtiyaç değil. 6ay ne ki gitsin az zorluk görsün hem. İzinleri olir gelir arada
tarafından
Bende öyle diyorum ama çocuk olduğu için uzak kalmak istemiyor
(620 puan) tarafından
İstemiyorsa bulsun bi yerden Allala.. bedelli askerlik ihtiyaç degil ki
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Tabiki veririm aksini düşünemiyorum bile. Yalnız benim sabah sabah eşiniz bileklerini kesse diye okumama ne demeli :)
(2,252 puan) tarafından
Canim evlenmeden once yapmalı ama çocuğu varsa zo
tarafından
Evet keainlille evlenmeden önce yaplmasi gereken biseydir bende 1 yil esimi bekledim 1 de 1 yaşında oğlum vardi
(2,252 puan) tarafından
Eminim zorlanmissindir canım. Yapı meselesi malesef birazda hadi ben idare ederim ama eşim bizi bırakıp gidemez biiyorum
tarafından
Evet tabiki zorlandim ama yaoacak bsey yok maddi yonden zorlanmadim ama manevi yanmda yktunuzuldum 1 yil bile gectu ya hala inanamiyirum 6 neki hemncecik geçer
(2,252 puan) tarafından
Öyle tabi canım ama dediğim gibi kişiye gore değişir evlenmeden once yapılsa keşke ama sonrası zor. Ki bedelli yapınca da vatan haini olmuyorsun sonuçta yine devletimize katkıda bulunuyoruz
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Asla asla asla vermezdim 6 ay ne ki. Niye duramayacakmışım onsuz cicim ayları bunlar abartmayın maddi zorluklar gelince kendi ağzımızla defol git deriz =))) bence verme 
tarafından
Sırf kırıldığı üzüldüğü için vericem galiba..
(5,406 puan) tarafından
Kız vermeeeeee =) daha 1 yıldır evlenmişsin askere gitmek için mi aldı onları sana. deli olma de ki ileride bebegimize harcarız veya araba alırız böyle boş birşey için verilir mi. O nasıl baba istiyor bu da inanılmaz. Çocuk olunca insan başka hiçbirşey düşünmüyor ben oğlum u öğrendiğimden beri vasiyet bırakacam diyordum =) altınlarımı ve paramı oğluma bırakıyorum diye. Esim de hiç alınmıyor annelik iç güdüsü diyor.
0 oy
(790 puan) tarafından
1yıllık evliyken nsl 9aylık bebek var cnm anlamdm.sen bilirsin cnm bilezkleri tekrar yapcksa ver eş bu yani aranızı sen daha iyi blrsn bende verdm araba aldk ama eşim tekrar yaptı borç verdm sende öyle yap snra pişman olma
0 oy
(736 puan) tarafından
Veriridim zor zamanda birbirimizin yanın da olmayacaksak ne yapayım ben altını 
tarafından
O da öyle diyor işte
0 oy
tarafından
Niye benmki gitti 1 yil yapti 6 ay nedir ki gitsin yapsin gelsin verme bacim millet hepsi askerlik yapıyor verirsen dönüşü olmaz
tarafından
Olmayacak zaten evet biliyorum

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 412 göst.
29 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 553 göst.
8 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 773 göst.
11 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Ciceekbakan01 (176 puan) tarafından soruldu