0 oy
371 göst.
Diğer kategorisinde (5,199 puan) tarafından
Ben ağrılıyım kına gecesi de gelin elini açmaz yarım çeyrek ne olmuşsa avuca koyulur düğün de ise bırısı yastıgı tutar yada sandıgın ağzını kapatır para vermeden götüremezsınz dye bide evımıze gdnce tabak kırarız ben bunları blyorum ama azdemın youtu.be den bşey gordum bizm doğuda ama köyler de herhalde kuran öptürtüler yanı yemın içiriyorlar boşanma olmayacak dye neblm çok şaşırdım belki anlaşamadılar kuran üzeri yemın etmek nee yaa

16 Cevaplar

0 oy
(2,479 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim seninle.. insanın başına her an herşey gelebilir dini alet etmek ne kadar saçma.. bizde neler var bilmiyorum bende sadece kınada elşmi açmadım kaynanam yüzük verdi bu kdr
(5,199 puan) tarafından
Kafaları geride herhalde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yok artık ya kurana yemin ne ya. Bende Ağrılıyım adetlerimiz aynı
(5,199 puan) tarafından
Ama köyde olmuştu bnde şaşırdım belki anlaşamadılar
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Aynı adetler bizdede var canım biz eve gidince tabak değil de bardak kırarız birde yüksekten gelinin kafasına pirinç dökülür o niye bilmiyorum ama ☺️☺️

Ama kuran öptürmek saçmaymış
(5,199 puan) tarafından
Bızdede havada şeker yada fıstık fındık karşık atarlar bazı insanlar ama bnde olmadı :)
(3,527 puan) tarafından
Aynen canım bana yapmışlardı :)
0 oy
tarafından
Bende Ankaraliyim, kinada el acilmaz, sandigin ustune oturulur dugun gunu kapi acilmaz, damat ayakkabisi saklanir, evine girmeden once kapiya civi cakilir, bal yalatilir baskaaaa koy dugunlerinde dugun gunu arabadan inince icinde bozuk parada olucak kuruyemis atiliyor kafana :D gibi gibiii aklima gelenler bunlar biz bir iki sey yapmistik bunnca teferruat sacma bence

Haaa birde salona geldiginde gelin dugun arabasinin kapisi acilmiyor derler. Herkes bir yerden para aliyor :D
(5,199 puan) tarafından
Bnnm eşimde gözlüğünü ve parfümü ni yürütüler:)
tarafından
Kiz basli basina para isleri bu adetler :)
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Bizde de aynıları var köyde gelin eve girince balkondan şeker atarız eşimlerde de gelin arabadan inmez bahşiş ister
(5,199 puan) tarafından
Vala şker fıstık falan balkondan dökerler bnmkiler cimri lerdi ypmadılar:)
(13,203 puan) tarafından
2 kg şeker taş çatlasın en iyisi 100 TL onu da hesap ettilerse vay haline. Bizimkiler de çok pinti yaa
0 oy
(802 puan) tarafından
Düğün günü eve girmeden dışarida ayağımla bardak kırdım evin inunne geldiğimde parmağımla bal alıp evin kapısının üstüne sürdüm bende bunlari ilk defa gördüm bende muşluyum eşim vanlı
(5,199 puan) tarafından
Bal duydum evet sebebi ne acaba
0 oy
(13,961 puan) tarafından
Kimse boşanmak için evlenmez yaptıkları şey ne kadar büyük bir hata evlenmek haksa boşanmakta hak Rabbim izin verdikten sonra yemin ettirmek nedir ya büyük cahillik 
(5,199 puan) tarafından
Günaha gryorlar bnce hayat müşterek ne malum belki kadın şiddete maruz kalır belki zulüm gorur insanoğlu herşey başına geleblr
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Bizde kuran bayrak teslimi oldu öptük ama evliligimize değil yani esinin erkek kardeşi uzman esimde ayni şekilde o bize kuranla bayrak teslim etti bizde ona edicez kısmet olursa :) 
(5,199 puan) tarafından
Ama onlar yemın gbı bşey yapyorlar
0 oy
(6,675 puan) tarafından
Çirak basina firlanma :D gelini 3kez çirağ'in etrafinda dolandiriyorlar)
(5,199 puan) tarafından
Çırağ nedır kız
(6,675 puan) tarafından
Ya sizde ne soylenir bilmiyorum da elektrik kesilince yakiyorsunuz ya o işte
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Ben yozgatlıyım ağrıda gelinim bizim orda 3 gün 3 gece düğün yapılır testi kırılır gelin davulla gezer arkadaşlarına misafir olur erkek evine girerken kapıdan çivi çakılar yağ sürülür çok seviyorum bunları kelle oyunu falan harika oluyor burdaki düğünlerin sadece halayını seviyorum oda hızlı halayı ama kuran üzerinden böyle birşey olmaz yani kimin ne olacağı belli mi ki böyle yapıyorlar
(5,199 puan) tarafından
Bzdede köyde 3 gun yapan var evet ama daha çok adetlerimz vardı hep eskiden kaldı yapmıyor kmse ama kuran üzeri yemın edyorlar ben daha önce duymuştum youtu.be den gordum demeki halen yapan var
0 oy
(233 puan) tarafından
Bizde de gelin kayinbabadan bisey almayana kadar arabadan inilmez eltime arsa vermişler ben saf gibi bisey istemedim 
(5,199 puan) tarafından
Ayy nye istemedın  kız benm minderimi yeğenm tutmuş tu eltım sırf para vermesinler dye elinden çekştryordu
(233 puan) tarafından
E diyorum ya saflığımdan :D
0 oy
tarafından
Kız dur bismillah benim eşimde doğulu evime girerken kuranin altından geçirip beni sonra Kur'an'ı opturdulwr ama hiç öyle yemin olayı falan olmadı 
(5,199 puan) tarafından
Hiç blmiyorum vala anlamı ne tamam da o anlamaa gelıyro herkes oyle dyor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Hiç görmedim.  Doğu'da çok kuma olayı olurdu belki de o yüzdendir şimdi varmı bilmiyorum
(5,199 puan) tarafından
Var dır ya
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Dediğin adetlerin hepsi bizdede var ama Kur'an'a yemin etmezler gelin içeri girerken ona şerbet icirirler damatla hep birbirlerine şirin olsunlar diye Kur'an'ı Kerim öpüp başının üstüne koyarlar ama yemin etmek çok saçma geldi
(5,199 puan) tarafından
Ben daha öncede duymuş tum
0 oy
(3,921 puan) tarafından

Bencede saçma öyle birşey:ermm:

0 oy
(16,490 puan) tarafından
Parmağı şerbete bandırıp kapıya sürüyorlar

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 240 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Otobus carpti (2,244 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 213 göst.
0 oy
10 cevap 421 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
15 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Papatya-ya (507 puan) tarafından soruldu

374,557 soru

11,202,123 cevap

34,498 kullanıcı

...