0 oy
152 göst.
Diğer kategorisinde (48 puan) tarafından
Ablamın verdiği keçi sütü vardı buzlukta. Pişmiştir diye düşünerek bebeğime verdim sonra ablama sordum çiğ olarak koymuş. Çiğ sütten birşey olur mu çok endişelendim

5 Cevaplar

0 oy
(4,853 puan) tarafından
Olmaz heralde
(48 puan) tarafından
İnşallah
-Reklam-
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Marketten mı almış 
(48 puan) tarafından
Hayır komşusundan almış
(2,091 puan) tarafından
Bsey olamz canm ya çiğ sütten ne kadar içmiş olabilr ki zaten
(48 puan) tarafından
Pastörize değil yani ne yazık ki
(48 puan) tarafından
İnşallah olmaz 300 ml kadar içti
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Yok kız  ne olacak...benim babam küçükken  hep çiğ  süt  icirirmis yengesi... sagar sagmaz inekten... babam simdi hicbir sut ürünü  yemez içmez  o halinden tiskindigi icin. Bir zarari olmaz yani  korkma.
(48 puan) tarafından
İnşallah canım öyle düşünmeye çalışıyorum ben de. Köylerde peynirler de genelde pişmemiş sütten yapılıyor diye içimi rahatlatmaya çalışıyorum
0 oy
tarafından
Bebeğiniz kaç aylık ? Muhtemelen birşey olmaz ama çiğ sütten bulaşan brucella diye bir hastalık var, ben olsam bir doktora danisirdim.
(48 puan) tarafından
Gece doktor bir tanıdığa danıştım kan versek mi ne yapsak diye. Gerek yok dedi. Yinede pazartesi aşıya gidince doktorumuza soracağım teşekkür ederim
(3,823 puan) tarafından
Brucellanın bulaşması için anında içmesi gerekir ve o hayvanın aşınını olmasması gerekir korkmayın bulaşmaz kolay kolay brucella insanlara az bişey vermişsiniz bişey olmaz
0 oy
(48 puan) tarafından
Gece doktor bir tanıdığa danıştım kan versek mi ne yapsak diye. Gerek yok dedi. Yinede pazartesi aşıya gidince doktorumuza soracağım teşekkür ederim
(3,823 puan) tarafından
Canım korkma bişey olmaz ablana sor komşusuna sorsun hayvanlarının aşısını yaptırmış mı bide öyle hayvanlarda olan herşey insanlara bulaşmaz kolay kolay
(48 puan) tarafından
Sordu canım o da bişey olmaz demiş. Teyze torunları içsin diye besliyormus zaten o yüzden herseyine beslenmesine bile dikkat ediyormuş. Ona güvenerek almış ablam da.
(3,823 puan) tarafından
Ozman sıkıntı olmaz canım gönlülünü ferah situt benim eşim veteriner hekim o yüzden biliyorum korkma
(48 puan) tarafından
İnşallah çok sağol canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 66 göst.
5 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Hedefedevam_ (1,339 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 89 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde MinnieMouse (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 69 göst.
5 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde MehSinOz (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.
2 Ocak 2023 Diğer kategorisinde 12345ftmmm (174 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...