0 oy
447 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

40 ından sonra gaz sancıları çok arttığında başlamıştım beyaz gürültü ile uyutmaya. Bazen de fön sesi. Başka türlü mümkün değil uyumuyor. Bununla bile zar zor. 

Hiç bu şekilde uyutan var mı bir zararı olur mu acaba ? 
5 aylık bebeğim bu arada .

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Anne karnı sesi ile uyuyor benimkide 
tarafından
Beyaz gürültü yani canım. Bilmem bi anda aklıma geldi bu şekilde uyumasinda bir zarar olur mu diye.    :\
tarafından
7 aylık azaltmaya başladım ben canım hep açmıyorum artık
tarafından
Yavaş yavaş bende azaltsam iyi olacak canım
-Reklam-
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bizde bes ayligiz beyaz gurultuyle uyuyo 9nun yuzunden esim bizimle yatmanaya basladi ya
tarafından
Yok yanına koymuyorum canım bluetooth hoparlör var telefondan bağlanıp oradan açıyorum. Ama devamlı aynı sesi dinlemesi ileride zarar verecek bir pskolojik duruma yol açmasından korktuğum için sizlerden fikir alayım dedim
(4,152 puan) tarafından
Anladim canm esimdr dio cocuga zarari olur mu ki die ins olmaz baska turlu uyumuyo cozum bulamadim
tarafından
Evet insan bir yandan öyle çaresiz kalıyor ki :( inşallah olmaz canım inşallah ben yine bu ayda kontrole gidince doktoru ile bi tekrar görüşeceğim
(4,152 puan) tarafından
Görüs  bakalm canm cevabida paylasirsan sevinirim
tarafından
Tamam canım
0 oy
(239 puan) tarafından
Bende oyle seyler dinletmistim cnm sonra sure dinletmeye başladım oda iyi oldu 
tarafından
Sure dinlettim canım. Ama bir süre sonra kalkıyor. Beyaz gürültü daha uzun gidiyor. Sebebi hep aynı tonda gitmesi sesin. Surede bazen ses değişikliği oluyor ya o zaman hemen açıyor gözünü tam dalamıyor onu da denedim
(239 puan) tarafından
Zarari olmaz tabi ne zarari olcakta hem kulağına sure gitsin hemde daha iyi olur gibisinden söylemiştim
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim bunu azaltıp ona alıştırabilirim en azından çalışırım:)
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Zarari olmaz canim 5 bucuk aya kadar supurge sesiyle uyudu kolik bir bebekti suan 8aylik biraktik cok sukur ama bu defada supurge sesinden fon sesinden korkuor evi temizliyemiorum cok kotu korkuor fon sesinden asiri korkuor
tarafından
Beyinsel gelişimde bir zararı olmasın kuzumda ben korkmasına raziyim. Ama ileriye dönük farklı bir zararı olsun istemem. :(
(5,913 puan) tarafından
Yok canim hicbirsey olmaz hatta doktorlar oneriolar gazli bebekleri biraz rahatlattigi icin
tarafından
Içim rahatladı çok teşekkür ederim
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Beyaz gürültü ile uyutuyordum 3 4 aylıkken 
tarafından
Bende yavaş yavaş kessem iyi olur sanırım çok teşekkürler  ama bir zararı olmaz demi
(4,853 puan) tarafından
Yok canm ya sanmıyorum
0 oy
tarafından
İlk zamanlar bende öyle uyutuyirum kolikti Allah tan biraz kolikligi geçti şimdilerde dandini dandini minisiyle uyuyor uykusu gelince eee diyor açığım uyuyor 
tarafından
Bende yavaş yavaş kessem iyi olacak
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Ne zarari olur canim bende 6 7 ay uyuttum valla
tarafından
Bi an aklıma geldi yanlış birşey mi yapıyorum diye o yüzden fikir almak istedim
0 oy
tarafından
Benim oglum 10bucuk aylik doğdugundan beri en yüksek sesle dinliyor:(
tarafından
Oyyy bide en yüksek ses peki gelişimin de her hangi bir sorun olmadı demi canım. Motor becerilerinde falan
0 oy
(15,926 puan) tarafından

Şimdi açtım elektrikli süpürge sesini uyutuyorum. 1 yaşında :ermm:

tarafından
Başka türlü uyumuyor ki. :(
(15,926 puan) tarafından
Benimki de öyle. Hatta bazen gece açık bırakıyorum
tarafından
Bir zararı olmaz demi gelişiminde falan canım
(15,926 puan) tarafından
Bilmem ki hiç araştırmadım
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Oğlumda 7 ay öyle uyudu sonra bir anda kestim ne internet ne sarj dayanmiyordu :D 
tarafından
Telefonu prizden çıkartmıyorum zaten :). Bende artık kesmeyi düşünüyorum ama nasıl  :( zaten çok zor uyuyor ses kapansın hemen açıyor gözünü ne yapicam bilmiyorum
(14,025 puan) tarafından
Oğlumda öyleydi sonra kestim bir anda ben ninni söyledim 2 3 kez uyutmadan sonra alıştı
tarafından
Anladım kuzum bende deneyeceğim
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Ben doğduğundan şimdiye kadar 16 aylık şimdi uyu yavrum yıne sabah oluyor sesıyke uyutuom 

Sorun olmaz 
tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim
0 oy
(2,838 puan) tarafından

19 aylık hâlâ o sesi açıyorum:D bakıcısı eeeee eee diye uyutuyor kızım da eve gelip eeee eee diyor :P

tarafından
Oyyy kuzum :) ❤❤ başka türlü uyumuyor elden ne gelir ki :(
(2,838 puan) tarafından
Valla bilmiyorum çabuk uyuyor diye açıyorum bana naz yapıyor annem de hemen uyuturdu uyusun da nasıl uyursa uyusun :)
tarafından
:) :) uykusuz kalmasındansa
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Ben de o şekilde uyuttum daha derin uzun uyuyor bence zararı yoktur kısık sesle açıp uzağa koyuyorum şuan her zaman açmıyorum 7 aylık ama kalabalıkta yada uyumuyorsa işim varsa açıyorum 
tarafından
Anladım canım evet bende dikkat ettim daha derin uykuya dalıyor. Ama ses açık değilse neredeyse yanında nefes alsam uyanıyor mecbur kalıyorum
(1,845 puan) tarafından
Evet ama bı zararı olmaz merak etme.en azından daha derin uyuyolar ben annemlere falan gidince hep o sesi açıyorum o kadar rahat ediyorum ki
tarafından
Haklısın kuzum bir zararı yoksa o zaman devam :D
0 oy
(1,390 puan) tarafından
1 yaşına kadar beyaz gürültüyle uyudu sonra bir ara bıraktım ama sonra dandiniye geçtik. Bir sakıncası yok canım 
tarafından
Çok teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 106 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Selimin annesi (9,000 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 175 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 474 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
1 Nisan 2023 Aile kategorisinde Bgm.bky (27 puan) tarafından soruldu

379,161 soru

11,349,794 cevap

34,816 kullanıcı