0 oy
260 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Hanımlar oğlum 133 günlük agular filan 3 aylıkken başladı karşısına geçittigimde konuştuğumda tepki veriyor gülüyor kahka atıyor benim sesimi taniyor ama bazen adıyla seslendigimde hiç tepki vermiyor bakmıyor 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimki tam üç aylık yapmadığı.maymunluk.yok
tarafından
Bizimkide öle gülüyor kahka atıyor dönüyor konuştuğum da benle konuşur yani ses çıkarır  babasının kucağında ben sesleniyorum Miraç diye hiç dönmuyor tepki vermiyor
tarafından
Aynen ya içim.gidiyor adını daha bilemez canım çok küçük yedi sekiz ay hatta yaşından sona tepki verir adın
tarafından
Yaa internetten baktım otizm filan yazıyor doktor illaki kontrollerde anlarrdi yani öyle bişe olsa
tarafından
Yok canım o kadarcik bebekde belli bile olmaz
-Reklam-
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Dort aylukken bakar canm ismine. Bnmki dordu bitirdi bese donduk ohaaa ne sebeklikliker yapiyo :)) ismine hemen  tepki veriyo4
tarafından
Bizimkide 4 aylık bazenbakiyor bazen tepki vermiyor
(4,152 puan) tarafından
Hic bakmasa norml deil derdim ama.baktigi oluyomus gun gun degisir canm merak etme
tarafından
İnşallah canin gogleden baktım otizm filan yazıyor içime kuşku düştü
(4,152 puan) tarafından
Ayy yoktur Allahin izniyle canm bakip aklini bulandirmaa. Tepki verdigide oluyomus sonuctaa. Daha minnak herdefasinda veremez kii onumizdeki aylarda degisir sen kalbini ferah tut
tarafından
İnşallah canım normalmiş galiba arkadaşlarda yazmış
0 oy
(580 puan) tarafından
4 aylıktı cnm 
tarafından
133 günlük bizimkide 4 te
0 oy
(96 puan) tarafından
4 yada 5 aylikken tanir adini 
tarafından
bizimkide 4 aylik
(96 puan) tarafından
Artik yavas yavas anlamaya baslar
0 oy
(13,202 puan) tarafından
O ara öyle oluyor kuzu alışır bizimki 157 günlük tam anlamıyla 20 gündür bakıyor 
tarafından
Ya normal yani
(13,202 puan) tarafından
Tabi canım
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Hatirlamiyom ki heralde 5 ayında flndi

tarafından
Bizimki 4 aylık normalmiki acaba sağol canım
(27,340 puan) tarafından
Tabiki normal endişe etme
0 oy
(439 puan) tarafından
Ilk gunden beri kulagina hep qdini söyledik babqsiyla her gun üşenmeden ve 3 aya vermeye başladı tepki birde ogke dene 
tarafından
Biz hep
oglum diye sesleniyoruz adıyla seslenelim hep bakalım
(439 puan) tarafından
Adiylq seslen  birde bqbqsi annesi de yoksa adinizi soyler ilk basta
0 oy
(1,077 puan) tarafından
4 5 civarı olur diye düşünüyorum, her bebek farklıdır. Otizmin başka belirtileri var. Bir yere odaklanma, sallanma gibi. Benim kızım 7 buçuk aylık bazen dalar bir yere adına tepki vermez ama normal hallerinde hiç bir sıkıntı görmediğim için korkmuyorum. Eşimin arkadaşı otizm okulunda öğretmen ordan biliyoruz, onların en büyük sıkıntıları odaklanma konusuymuş. Mesela sevdiği bir şeyi farklı yerlere yöneltip onu takip ediyormu diye bakabilirsiniz. Hem de beyin geliştirir eşim sık sık yapar bunu.
tarafından
Takip ediyor canım simdi denedim sağol canım bilgiler için
(1,077 puan) tarafından
Rica ederim canim, o halde hiç üzülmeyin kafaniza takmayın :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
3.ayindan sonra adıyla seslenince bakiyodu canım sizinkide yakındır yani sürekli kucaginizdayken ismiyle sevin yüzüne bakarak göz teması kurarak adını hitap et ona karşı  
tarafından
Evet bide öyle deniyim adını benimser sağol canım
(9,626 puan) tarafından
Ben hep öyle yaptım canım yüzüne bakarak söylüyodum sonra yavaş yavaş ismine tepki vermeye başladı tabi ilk zamanlar her seslenmemde dönmüyodu birinde bakiyosa birinde bakmıyordu sonra gün geçtikçe her söylemezse dönmeye başladı sonra babası dediğinde bakiyodu dedesi annesi falan söyleyince bakmaya başladı simde de konu içinde adı geçsin yanımızdaysa bakıyo değilse diğer odadan duyduysa sürünerek geliyo☺ inşallah sizde görürsünüz bugunlerini
0 oy
tarafından
Kızım 7 aylık canı isterse bakıyo canı istemzse bakmıyor canım daha yeni farkına varıyodur herşeyin 
tarafından
Teşekkür ederim canım sağol
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(48,529 puan) tarafından
bunu hic hatirlamiyorum ya
tarafından
Olsun kız sağol yinede

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 339 göst.