0 oy
509 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından

Kızlar size danışmak mi dersiniz icimi dökmek mi dersiniz bilmiyorum ama yazmak istedim çünkü bunları ailemle konuşsam gel diyecekler ve verecegim karari buyuk oranda etkileyecekler konuşacak arkadaşım falan da yok o yüzden buraya yazıyorum.

Eşimle görücü usulü evlendim ve çok tanımadım açıkçası 4 ay nişanlı kaldık evlendik. Ben bekarken çok özgürdum ailem hiçbirşeyle karışmaz cebimden de harçlığını eksik etmezdi ama üniversite bitince iş bulamayınca herkes artık evlenmemi beklemeye başlamıştı esinle tanıştırdılar anlaştık hicbirseyime karismayacak calismama izin veren hatta istersen açıl diyen biriydi evlendik. Gurbete geldim esimin isi nedeniyle  iyiyken çok ıyiyiz ev isinde yardim eder temizlik yapar cocuga bakar hatta bi emzirmedigi kalir ama kotuyken  asiri umursamaz birine donusuyor bana s*ktir git evden diyor saatlerce aglarim umursamaz gelip bi bakmaz aglaman bittiyse bana meyve soy getir der evde ben yokmuşum gibi davranır ve benim burda ne bir komsum ne bir akrabam ne de bir arkadaşım var bi tek eşim var o da böyle yapınca ben naptim kiminle evlendim diyorum. Ve benim için asıl önemli olan konu ailemin yanina göndermez 1 buçuk senedir evliyiz sadece 3 defa ailemin evine gittim  onlarsa 2 defa geldiler o da sadece annem geldi. Başka kimse gelmedi çünkü kendisi misafir sevmez gelen giden olmasın kimseye de gelip gitmeyelim ister annemi özledim dedigimde gurbette yapamayacaksan niye evlendin der kızlar ben buna gelemiyorum artik bosanmayi dusunuyirum kendi annem babam hep diyir başımızın üstünde yerin var diye ama zaten ben kendi ayaklarım üzerinde durabilirim bi mesleğim var öğretmenlik yaparım en kötü başka bi iş bulur bakarım oğluma da kendime de ama oğlum 7 aylık ve babasını çok seviyor onun hayatıyla ilgili de karar almış olacağım bi yanım düzelir diyor neleri var sabret diyor bi yanım sende dünyaya bir kez geliyorsun çekme kur kendi hayatını diyor.. zamana mi birakmaliyim ne yapmalıyım hiç bilmiyorum ama oğlum olmasa 1 dakika durmam bunu biliyorum

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiçbiri boşanmak için sebep değil eşinle konuşup anlaşmalısın.  Gerekirse bir terapiste gidin ama bence senin ki biraz deveyi pire yapmak gibi 
(274 puan) tarafından
Canım konuşmaya çalışıyorum ama neden böyle diyosun diyorum ya bi git boş yapma diyor. Ailemin yanina ne gönderiyor ne de gelmelerine izin veriyor ben böyle çok yıpranıyorum psikolojik olarak
(24 puan) tarafından
Deveyi pire yapmak derken?? Pardonda siz kim oluyorsunuz da yaşadığı sıkıntıyı kucumsuyorsunuz? Evden kovan ailesiyle gorusturmeyen umursamazin teki. Milletin acısını hafife almayin
-Reklam-
0 oy
(921 puan) tarafından
Ah zaten boynu buken cocuklar allah sabir versin ne diyim hem.iyi hem.kötü ;(
(274 puan) tarafından
Aynen öyle çocuğumu düşünüyorum sadece yoksa kararım belli
0 oy
(3,836 puan) tarafından
yani iyiyken oyle olup kotu olunca nasil boyle anlayamadim acaba ustu kapali kalan konusmadiginiz eskiye dair baska sorunlar mi var. bana bunu hissettirdi. bende oyleyim bazen esime karsi cunku ve bazen boyle uclarda oldugum oluyor. yani iyiyken cok iyi kotuyken de cok kotu davrandigim oluyor. 

bu kararindan esinin haberi var mi bilmiyorum ama bi konusmayi dene acik acik herseyi anlatin sikinti yasadigin bu konulari ona da anlat belki o da sana anlatir. bi cozum olur.
(274 puan) tarafından
Canım ben evlendim evleneli sinir stres sahibi oldum yani dün akşam beni dövsün kolumu bacagimi kirsin da polise sikayet edeyim hem basi yansin hem boşanalım diye elimden geleni yaptım ınanır misin psikolojim bozuldu dört duvar arasında tek başıma. Doğumuma bile kendi annesinden başka kimseyi getittirmedi benim babam ne oğlumu ne evimi gördü daha.
(3,836 puan) tarafından
kimisinin sinavi ailesinle kimisinin esiyle iste. benim ailemle ayni ilcedeyiz aramiz arabayla 15 20 dakika max. ama babam 2 bucuk yilda 3 kere falan geldi. kendi tercihi. is yeri evime yakin. gecenlerde aradim posetlerim vardi dukkana birakacaktim montajdayim dedi. bi gectim 5 dakika sonra dukkanin onunden kapisinda duruyor. yani neden yapti bunu anlamiyorum. anneme anlattim bize de yapiyor aynisini dedi bisey mi istiyorum ki ondan dedim yarin obur gun acimayacagim ama diye de ekledim.
bazen bakiyorum da esimin ailesi daha cok yardim ediyor kendi ailemden daha cok. o kadar zoruma gidiyor ki. cok mahcup hissediyorum kendimi. insanin siginacagi yeri olmamasi cok zor. darda kalinca yanina gidecegin bi ailen  var meslegin var. uzme kendini. sen mutlu olamazsan o evde esinle evladinda mutlu olmayacak ve senin stresini illa ki gorecek cocugun.
(274 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canım bu dünya üzülmek için çok kısa aslında nasılsa bitecek bu hayatlar çok da üzülmemek gerek. Güçlü ol sen kimseye muhtaç değilsin Allah öyle büyük ki hiç ummadığın kapılar açar. Hepimizin ayrı bir derdi var işte bu dünyanın derdi bitmiyor ki... Allah kalplerimize huzur versin.. Allah razı olsun dinledin beni
(3,836 puan) tarafından
senden de Allah razi olsun canim biraz dertlestik :) insallah hakkinizda hayirlisi olur.
(274 puan) tarafından
Amin insaAllah :)
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Eşinle bi konuş önce açıkça bu durum düzelmezse yapmak istediklerinden bahset. Baktın olmadı bunu yaoabilicegini göster ama sakın ailene bu durumu belli etme. Senin de dediğin gibi geri dönüşü olmayabilir aile girince. Git bjraz kafanı dinle hem kendin yapabilicek misin bakalım ayrı onu düşün. Bende 1 aydır ailemin yanındayım kendi sorunlarımi anlatsam kendi kocana şükredersin ama insanın kendi evi kendi düzeni gibi olmuyor. İnsan baba evinden bı kez çıkınca o ev artık yabancı evi gbi oluyor. Aman bırakma boşanma demiyorum ama ilk olarak eşinle konuş. Sonra kendinle bı konuş. İyi düşün kararını ona göre ver sonra pişman olup herşey iyice kötüye gitmesin
(274 puan) tarafından
Eşimle konuşmayı çok denedim konuşma her zaman tartışmayla sonuçlanıyor ve zaten en başından ben konuşmaya bu davranışlarının nedenini sormaya başlayınca ben böyleyim işine gelirse git başımdan boş yapma gibi laflar duyuyorum yani güzelce konuşamıyorum
(2,075 puan) tarafından
O zaman gidebileceğini göster lafta kalmasın ki seni ciddiye alsın. Ama ailene eşini sakın kötüleme olanı biteni anlatma kafa dinlemek istedim sizi özledim de geçiştir. Esin arayinca çocuk haricî muhattap olma. Değerini anlasin
(274 puan) tarafından
Göndermiyor kafam dagilsin biraz diyorum gidersen gelemezsin diyor ara aileni gelsin alsın seni diyor
(2,075 puan) tarafından
İste ona dönmem deyip kapıyı çeker gidersen o.ciddiyeti.kavrar zaten. Gönül rızasıyla gönderse değişen bişey olmaz.ki
(274 puan) tarafından
2 gün sonra ailem gelecekti şimdi diyor arayacağım gelmesinler dedim eğer öyle birsey yaparsın boşanırım senden. O da boşan dedi aramasını bekliyorum ararsa dönüşü olmayacak çıkıp gideceğim aramaz ailem geldiğinde de surat asar kavga cikarirsa ya da ailmei kovarsa da ailemle çekip giderim kendi belirleyecek artik
0 oy
(372 puan) tarafından
Şehirndılında yaşayan biri olarak yılda 3 kez bence çok iyi yani daha ne kadar gidebilirsin ki ha eşinin umursamaz tavrı çok çok yanlış bunu. İçin yapacak bişey yok nasıl geldiyse öyle gider
(274 puan) tarafından
Canım gitme imkanımız var çok uzak değiliz hem evlenirken bana istediğin zaman gidersin onlar da gelir ben karışmam dedi
(372 puan) tarafından
O zaman bilemiyorum canım
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Sana s.git yok ağlaman bittiyse dedikten sonrasını okumadım eşin merhamet sahibi bir insan değil aranız iyiyken tartışma yokken herkes 4 4 lük önemli olan kavga sırasında ki seviyedir bana göre adam olan adamın kavgası bile ölçülüdür 
(274 puan) tarafından
Kesinlikle merhametli biri değil bunu hep söylüyorum ona çok acımasız bir insan.
0 oy
(265 puan) tarafından
Baban nasıl çocuğunu görmez atla git gelsin ysk8nsa babamlar götürsün boşan diyemem ama biraz kendine göre düzelt her dediğine tamam demek zorunda değilsin ki. Doğumuna annen bile nasıl gelmez onu hiç anlamadım sen niye kabul ediyosunki doğuran o değil sensinEen hep evet dedikçe o daha çok üstüne gelir yapma sende kendi istediklerini yap meyvesini de kendi doysun bir zahmet.
(274 puan) tarafından
Ben gelin dedim aileme ailem çekindi gelmedi ertelediler durdular ben eşimle kavga ettim ama ailem huzurun bozulmasın dedi gelmedi gelselerdi ben herşeyi yapardım karşı çıkardım ama çok cekiniyolar gurbettesin uzaktasın mutlu ol huzurlu ol bizim aklimiz hep sende diyolar zorla getirtiyorum
(265 puan) tarafından
Allah vijdan versin ama yüz de verme böyle yapana
(274 puan) tarafından
Bu konuda ben çok hassasım anneme çok duskunumdur her şeyi sineye çekerim ama buna gelemem hadi pandemi dedim sokağa çıkma yasağı kisitlamalar falan cok takmadim ama gelmek istediklerinde gelmelerine karşı çıkamaz
(265 puan) tarafından
Aynen haklısın
0 oy
tarafından
Daha çok çok yenisin Bence sabret eşinle daha yeni yeni tanışıyorsun farz et kendini eşini anlamaya çalış eşimle güzel güzel otur konuş ben de görücü usulü evlenmiştim ve 4 sene evli kaldım oğlum 2 yaşındayken boşanmak zorunda kaldım ama senin durumun benimkini hiç aynı değil o yüzden otur sabret biraz kafan karışık gibi duruyor
(274 puan) tarafından
Kafam karisik evet biraz eski hayatimi ozledim ailemi özledim eşimin umursamazlığı da beni evlendigime pişman ediyor
tarafından
Sabir canm sabir
0 oy
(74 puan) tarafından
Hepsi yenilir yutulur da anana babana hasret bırakıyor.Bir insan 7 de neyse 70 de odur.Senin  bileceğin iş tabiki.Ama ben de gurbetteyim.Gercekten zor.Görüyorum ben eşimden Allah razı olsun.Hamile olduğum için yol yasak 6 aydır gidemiyorum ama ailem yanıma geliyor o halde bile görmediklerimi kardeşlerimi amcamı vs çok özlüyorum. Şuan çok iyi anlıyorum seni.Rabbim yardımcın olsun canım.insallah ❤
(274 puan) tarafından
Evlendim diye annemi babamı silecek unutacak değilim buna gelemem
(74 puan) tarafından
Sonuçta doğurup bakan insanlar.Silinip atılmaz
0 oy
(48,713 puan) tarafından
gidemeyecgini bildigi icin kovmak kolay geliyodur ona bir kez resti cekip gidiyorum deyip esyalarini topla blöf yap bakalim ne yapacak
(274 puan) tarafından
Yaptim canım hiç sesini çıkarmadı

İlgili bir soru bulunamadı

380,876 soru

11,403,167 cevap

34,941 kullanıcı

...