0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
OKULLAR AÇILIYOR, DİKKAT - Her anne baba çocuğunun başarılı olmasını ister, bunun için elinden gelen her türlü fedakârlığı yapar. Ancak “başarı” konusundaki yanlış algılar aileyle çocuk arasında gerilim sebebi olabiliyor. Çünkü günümüz velilerinin en yaygın başarı ölçütü akademik başarı. Ancak bir çocuğun hayatında var olan tek şey okul değildir. En önemli ve hatta tek görevini iyi okullar kazanmak olarak tanımladığımızda çocuklarımızda sorumluluk duygusunu geliştiremeyiz. Okul hayatıyla ilgili sorumluluklarını yerine getirmeleri için çocuklarımıza hayatla ilgili sorumluluklar vermeliyiz. Sorumluluk sadece çocuğun odasını toplaması değildir. Onlara, yaşına ve cinsiyetine uygun görevler vermeliyiz. Kendi işini yapmak bir yana, çocuklar evle ilgili sorumluluklar da almalıdır. Sorumluluk duygusu olan bir çocuk, okuldaki sorumluluklarını da yerine getirmesi gerektiğini bilir. O zaman çocuğumuzla ‘ders çalış’ kavgasına tutuşmak zorunda kalmaz, hedeflenen başarıya kendiliğinden ulaşabiliriz.

5 Cevaplar

0 oy
(1,077 puan) tarafından
Güzel bır yazı okudum tesekkurler 
(3,769 puan) tarafından
Rica ederim cancağızım ❤️
-Reklam-
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Böyle bilinçli anneler olması çok güzel:)
(3,769 puan) tarafından
Daha kızım 2yasinda amma inşallah güzel yetrmek banada nasip olur cancağızim:)❤️
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Kesinlikle cnm ❤️
(3,769 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından

Çok uzun geldi kusura bakma okumadım ama bilgili bir şeydir eminim o yüzden yorum yaptım üste çıksın diye

(3,769 puan) tarafından
Aslında okumaya başlayınca okuyasi geliyor insanın:) ama teşekkür ederim yukarı çıksın diye yorum yaptığın için cancağızim
0 oy
(3,769 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 159 göst.
13 Şubat 2022 Aile kategorisinde 3mhnads (1,969 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 203 göst.
22 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 208 göst.