0 oy
653 göst.
Diğer kategorisinde (263 puan) tarafından
Kizlar evlenmeden cok az once verdi esim abisine para. Seneler gecti hala odemedi :) evlendik ev kurduk cocuk yaptik vs artik ev alacaz falan hala odemedi epey de var yani 7 8 bin bana dedigi esimin ama kesin daha coktur :))) bir de durumu da var yani adam mudur ahahaha :) gorseniz evlerini fistik gibi yani o derece hala daha yeni esyalarini degistirip tekrar yenisini aliyolar oyle de savurganlar :) var mi sizde boylesi?

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla yok yalan söyleyemem 
(263 puan) tarafından
Şanslısın bacım aman ne guzel ya
-Reklam-
0 oy
(12,851 puan) tarafından
Bizde kardeşler arasında borç olmaz ki eşin bekarken vermiş belki vermek istedi abisi eşin kabul etmedi canım 
(263 puan) tarafından
Canim daha yeni sohbeti acildi esimle aramizda gülduk hatta hala vermedi diye artik guluyoruz yani. O yuzden aklima geldi actim postu:) biz artik beklemiyoruz bile odemesini :) asla odemeyecegni biliyorum :)
(12,851 puan) tarafından
Anladım canım belki verir unutmuş olabilir mi dicem de insan borcunu unutmaz ki
(263 puan) tarafından
Gecen gun telefnda konustular esim biz de ev aliriz belki diye oyle laf gelisi soyledi yani alacagimzdan degil de yani oylesine soyledi. O da dedi aa benim borcum vardi size odeyecektim aslinda ev almadan odeyeyim dedi. Ama asla inanmadim numara yapiyor hep yapiyor bunu canim insallah utandirir beni ben de vallahi tukurdugumu yalayayim hic onemli deil :))))
(12,851 puan) tarafından
Ayy eşin kesin alıcaz falan desin i bahaneyle versin o zaman canım ya
(263 puan) tarafından
Canim biraz piskin benim kaynim oyle normal sen ben gibi degil vermez yani. Diyorum ya verse bir cok olay oldu cocuk dogdu ev kuruldu araba aldik evlendik vs vs okdr cok olay oldu ki ihtiyacimiz cok oldu. Biz kredi cektik odedik bitirdik kendi borcumuzu o daha hala ayni o yuzden ona ne desen bos :) ev degil apartman alcaz desek odemez :)))
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Bizim ki hala kredi borçlarını ödüyor 

Hiç umurlarinda değil somuruculer 

Kaynima , kauinbabama kredi çekmiş ödüyor hala bizde kit kit geçiniyoruz genişler 

Bir çoraplarını görmedim 

Yesin içsin gezsinler 
(263 puan) tarafından
Çok kotu ya o kadar da degil ama bize de cok biseyleri kaziklayacak oldular da sizin gibi ben engel oldum. Benim adam yillarca ogretmenlik yapti maasli adam evlendigimzde bir kuruşu yoktu ailesini doyurmaktan. Ay ne diyim ya
(1,320 puan) tarafından
Evlenmeye bir ay kala yapmışlar , eşim de onlar ailem diyor
Kaynanam onu alacak bunu alacam dedi
Herşeyi yine eşim almış evlendikten sonra öğrendim hepsini kadın hep kandırmış
O yüzden ne arar ne sorarım ***** yerine koydukları için
 Asla benden yana gelinlik gormeyecekler. Para mevzusu degil tonlarca şey var yaptıkları eşim hatrina susuyorum işte.
(263 puan) tarafından
Esin ailem diyor ama bu konuda cok haksiz. Onlar ailesi elbet ihtiyaclari olunca iyi kotu yardim eder ama hepten tasin altina koymaz elini bu kdr  colugunun cocugunun rizki sonucta sadece kendi parasi degil bu evinizin ortak parasi. Sabret canim biraz daha napalim esindir seviyorsan katlanacaksin insallah tez zamanda feraha ulasirisiniz Allahim odeme kolayliklari versin insallah
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Yok canım varsa da ben bilmiyorum benden öncesi beni ilgilendirmez sormadım hiç 
(263 puan) tarafından
Ben de inan benden oncesi oldugu icin hic tantana yapmiyorum ama benden sonra da verdi onlara biraz tantana yaptm ne yalan soyliim :)
(3,830 puan) tarafından
Evlendikten sonra verdiyse tabiki sorgulayabilirsin ama aranızda sorun olmayacak şekilde konuş canım eşinle
(263 puan) tarafından
Yok canim basta sorun edecek sekilde konusurdum bilmezdm konusmayi boyle asiri panik olurdm sinirlenirdm. Ama smdi daha uysallastim :) yani eşim de goruyor bi cok seyi onun ailesinin verdiklerini benim ailemin verdiklerini onun ailesinin daha dogrusu hic vermediklerini falan :) oyuzden mevzu etmiyorum asla
0 oy
(24 puan) tarafından
Bizdede yok sukur olsada esim birakmaz  ne yapar ne eder alir  o parayi tahsilatci zaten alisik odenmeyen paralari almaya
(263 puan) tarafından
Ahahahhaa canim vallahi guldurdun esine bir zahmet soyleyiver bizim de su parayi bir tahsil etsin Allah rizasi icin :)) ne guzel ya hakkini almasi ailesi bile olsa kendi colugu cocugunun rizkini kaptirmiyo
(24 puan) tarafından
Valla hak konusunda kimseyi affetmez
0 oy
(439 puan) tarafından
Kaynanam düğünümüze bana 7 adet sahte bilezik ve hasir set takti 3 yıldır da ödemedi bunlari yapacakmış ama ne zaman kim bilir  birde bunları millete gostere gostere takli
(806 puan) tarafından
Ay canım bana da dediler kuyumcudan borç alıp göstermelik takalım sonra geri verelim diye,ben sinir oldum eğer getirip takarsanız parçalar önünüze koyarım dedim korktular takmadilar ama bişey de takmadilar kendileri millete rezil oldu hiç bişey takılmadı bir çeyrek bile yani üç senedir evliyim milletin dilinde halen. Bomboş bir düğün geçirdik takılanları da hep kendi ailem taktı. Onlar rezil bile olmadı yüzsüzler çünkü... Cimrilikten geberiyorlar ya birikim yapıyorlar habire. Çok zenginler aslında ama çapulcu gibi gezerler..
(263 puan) tarafından
Pikacu zengin olduklari halde hadi gelinini sevmediler takmasinlar tamam ama biricik oglarina yardm olsn diye de hic bir sey takmadilarsa valla yazik gercekten yuh yani hayret bir sey ya
(806 puan) tarafından
Gvrcnn ah canım biricik oğlunu da beni de hiç sevmez biz doğrucu davutuz yalaka değiliz diye bizi sevmezler. Lazim değil sevgileri zaten. Karakterleri olsa manevi olarak yanımizda olsalar onada razıydık da oda yok canım uzun hikaye. Ele güne rezilliklerinden bile ders almadılar daha ne denir ki bunlara
(263 puan) tarafından
Esin de bu olaylarkn farkindadir  canim boyle anne baba olmaz zaten. Iyi ki niyetlerini bastan belli etmisler tanimis bilmis oldun ya rezillik resmen
(806 puan) tarafından
Aynen canım herşeyin çok farkındayız eşim çok iyi bir insan şükür. O iyi olmasa baştan biterdi çok şey zaten... Napalim bu da bizim şansımızmış kuzum ¯\_(ツ)_/¯
0 oy
tarafından
Kardeşinin borcu vardı ödedi eşim ama simdi asla yardım etmez eşimo kadar yardım etmesine rağmen bicok kez borçlarını ödeyip maddi anlamda yardım etmesine rağmen beni ve eşimi her zamna kotuledigini öğrendik şimdi eşim maddi anlamda yardım etmez ki bende zaten yardım etme diyorum eşim bazen (durumları kötü olduğu zaman)babasına yardım eder ama bnm aileme de yardım eder o yüzden bişe demem ailesinin de bana altın bilezik sözü vardı yapmadılar  
tarafından
Aynn cnm kaynıma bundan sonra gram yardım etmem bana ve eşime ne iftiralar atmış eşime küfürler etti şimdi evime gelmez bnde eşimle bn kaynanamgile gittiğimde kaynımla aynı sofraya bile oturmuyoruz bu arada aileye para verme konusuna gelirsek kaynanmgilin buzdolabı bozuldu 1000 TL eksikleri vardı onu da biz verdik ihtiyaçları vardı yani  Kendi ailem konusuna gelirsek de eşimin arkadaşı zeytin yaği satıyordu çok samimiler diye  ucuza veriyorduı  annemgil de istedi ailem parasını verecekti ki eşim biz alalım dedi sen bilirsin dedim ailem parasını vermek istese de eşim asla almicaksin bn almak istedim deyince parayı almadım
(263 puan) tarafından
Iki tarafi da idare ediyorsunuz iki taraftan da hayirli dua aldinjz mi ayaginiz tasa degmez canim en guzelini yapiyorsunuz.
tarafından
Aynn cnm ama zor durumda olduklarında yardım ediyorduk şimdi çocuk olacak ona para biriktiriyoruz o yüzden onlara yardım etmeyi bıraktık şimdi Kendi yolumuza bakıyoruz
(263 puan) tarafından
Mecbur kuzum mecburuz yani. Bir yandan hayat devam ediyor bebek doguyor buyuyor illa ki para lazim bizlere de. Biz de aynen sizin gibi oglumuz icin duruyor suan hersey
tarafından
Kız dün konuştuk ya senle bugün eşimin kardeşi gitmiş kuyumcuya 3 çeyrek 2 altın bilezik almış eşimin adını vermiş aldığı kişi de eşimin arkadaşı indirim yapar diye eşimin haberi bile yoktu sonradan öğrendi parasını vermiş ama indirim yapmış eşimin arkadaşı diye düşün hem iftiralar atar hem herkese bnle eşimi kötüler hemde eşimin arkadaşından altın alıp eşimin adını verir insanda utanma olur
0 oy
(9,869 puan) tarafından

7 8 se opte basina koy :D

(263 puan) tarafından
Ahahah Valla mi oyle mi yapayim kiz sizin cok var galiba oyle anladim :)
(9,869 puan) tarafından
Senden once olansa zaten unut onu boşver. Ben benden oncesini takmiyorum evlendikten sonrada en 250 saydim gerisini biraktim artik :D
(263 puan) tarafından
250 bin mi ahahaha:)))) bacim ben 250 bin bulsam direk ev alirim hayatta birakmam yani :)) valla benden once abisine verdi onu saymiyorum cok da takmiyorum bir de babasina kredi cekti onu da biz odedik şu var esim tek calissa bisi demicem isin garip tarafi ben de odemis oluyorm yani benim kazandigim da gidiyor dagin basina cikardm guneydoguda kiz basima ogretmendim. Okdr zorluk cekerdim. Derlerdi ki siz cift maassiniz verin bize bisi olmaz. O okdr agrima giderdi ki ha evde otursam belki koymicak ben canim pahasina calisirken onlara yedircem iste o cok kotu..
(9,869 puan) tarafından
Kız bende 8 sene calistim evlenmeden tazminatım bile gitti :) nisanliyken kaynanam borc istedi 3000 dolar verdim hala gelecek :D
(263 puan) tarafından
Tazminati da mi kaptirdin canim sendeki bu iyo niyet ne olacak boyle tuhh gitti mi gidiyor iste birdaha kaptirma bari ya bu ne ver ver doydular mi bari:)
0 oy
(3,836 puan) tarafından
valla esimin daha bekarken olan alacaklari vardi evlendik bizimkilerde gitti :D bakalim nenzaman gelir ama bizim daha 3 yil olacak ya 
(263 puan) tarafından
3 yilda gelmeyen bence artik gelmez :) yani umutsuzluga sokmak istemem de :) hele de biraz yuklu bir para ise asla gelmez ama yine de insallah gelir canim
(3,836 puan) tarafından
150 bin vardir :) olsun kismet diyelim ben umudumu kesmek istemiyoruuuum
(263 puan) tarafından
150 binse kesme zaten canim :))):)) kesinlikle kesme pesine düş:) ay canim bak dua ediyorum senin icin insallah gelir paran valla cok kotu bisey yani
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Çok şükür öyle yok da, her sene borç isteyen bir dayısı var sağolsun. Alırken güya altın dolar ne istersen onun üstünden geri vercem der aylarca peşinde koşar eşim ham parayı zor alır:) yine isticek kaynanamın ağzını aramış durumları ne falan kaynanam da bütün para gelinde arsa alcak demiş şükür bu sefer istemedi :)
(263 puan) tarafından
Valla esimin kardesine zor tahammul ediyorum 2 3 ayda bir istiyor borcu oldgu halde yemin ederim dayisi istese artik o dayiyi alir karsima konusurm dayi biz kucuguz gelip senden istememiz gerekirken sen istyon hayirdir diye :) neyse siz de kurtuldunuz bu sefer insallah canim
(1,885 puan) tarafından
Topu tamamen bana atmislar ben de yeni gelinim çekiniyor benden. De isteyemiyor :) siz de deneyin erkekler borç konusunda kolay kandırılıyor
(263 puan) tarafından
Ajahahaha ben eşim artik akillandi gibi bir sey ya oglumuz da olunca pek vermez kimseye ozellille geri odenmeyecrgni bildigi bir yere artik vermiyor:) eski borclari da biz unuttuk sayilir umudumuz yok saglik olsun:)
0 oy
tarafından
Eşimin kuzeni biz yeni evliyken geline takip vercez durumumuz yok diyip 2 bilezik aldılar 11 sene oldu bir kaç kere istedik durumunuz mu yok ona mı kaldınız dedi eşimde onlar hanımın mehir i verin dedi git bidaha al halanin oğluna iki bilezik taktın cokmu dedi ler çok üzüldüm ama giden gitti kız takıp takıp gezdi önümde eşim yerine almak istedi ama ben eşime helal ettim onlara etmedim
tarafından
Yaa insan oğlu bazen nankör oluyor kızın bı günahı belki yok ama öğrendikten sonra vermesi lazımdı yine yok dedim Allah'ın dan bulsun hepsi
(6,978 puan) tarafından
Kizin sucu yok canim, ona vermisler sonucta, ben olsam borcu kim aldiysa o odesin derdim. Pis yuzsuzler bence mesafe koyun araya ve her firsatta yuzlerine vurun.
tarafından
Tüm sülale ödeyin artık dedi tık yok cnm yüzsüz lukte çabası ellerinde de var zenginler ama borç ödemeyi bilmezler
(263 puan) tarafından
Esin garip napsin helal etmekle iyi yaptn canim esinde kabahat yok cunku. Ya borcunu istiyorsun bir ton laf işitiyorsun sunlardaki arsizliga bak pes dogrusu. Direk yuzlerine haram olsun derdim de bir daha bakmazdm yuzlerine. Neyse canim olan olmus artik ins oteki dunyada hesaplasirsiniz o zaman da bakalm oyle diyebilcekler mi
tarafından
Aynen öle yaptık kuzum Rabb'im bilsin ❤️❤️
0 oy
tarafından
Kaynanam bileziklerimj yeminler icerek aldi kizina takti gidis o gidis geri gelmedi
(263 puan) tarafından
Yemini batsin pis gunahkarlar ya :( bari yemin etme yani ne diye iki kat gunaha giriyon. Hayret ya kizi mutlu oldu takilardan e peki ya oglun? Oglunu sokaktan mi aldn o da canin degil mi . Bazen bu kaynanalar ne yaptgni bilmiyor. Kac sene oldu canim
tarafından
4 sene oldu canm.kizinin kayinbaba tarafi cok varlikli benimde maddiyatim iyi sukur ama bende ana baba yok yani gosteris yapacagi kimse yok o yuzden umrunda degil benden alip kizina verme gosteris pesinde.kizinin ogluna 4 yarumlik sunettinde tam tur bileklik yaptirdu su liralilardan netten goruyorum cunku esim gorup moralim bozulmasin diye sakliyo ama her turlu goruyorum. Allah a havele ettim.benim oglumada benim taktigim ceyregi getirmis bende birine sadaka niyetine verdim.amac para pul degil verilen deger yapilan ayrimcilik
(263 puan) tarafından
Cok cok haklisin canim para pul bir yerden sonra insanin gozu gormuyor. Bu kadari da olmaz pes dogrusu artik obur dunyada yapar gerekli aciklamalari. Ne diyeyim ya Allah islah etsin yine de
tarafından
Aminn canm
0 oy
tarafından
Kimsenin kimseye yok bizde banka borçları var sadace eşimin babasından 10 bin almıştık ertesi ay ödedik hemen
tarafından
Biz de bekletmeyi sevmeyiz banka en iyisi ay başında tıkır tıkır kesiyor kafamız agrimiyo en azından
(263 puan) tarafından
Zaten ben neden esten dostan alinir para anlamam hele de durumu kendinden farkli drgilse yani zengin degilse isteme yani. Benim babamin durumu epey guzeldi istedim verdi ssgolsun ama ablamin durumu iyi ama benden farki yok mesela asla istemem ondan kiyamam yani. Banka en iyisj valla canim
tarafından
Bence de ödeme durumu olmayan kimseden borç istememeli herkes kendi yağında kavruluyor artık. Gelir kadar gider oluyor
(263 puan) tarafından
Hatta bazen gelirden fazla gider :) ucretsiz izne ayrildim da canim isler durumlar kesat :) Allah herkese yardim etsin kolayliklar versin insallah
tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(5,220 puan) tarafından
evlenmeden öncesinde ailesine yoktu arkadaşlarına borç verirdi sonra alırdı geri ama sonrasında veremez kimseye borç falan çünkü şu zamanda kimse aldığı paraayı geri vermez
(263 puan) tarafından
Zaten bu devirde borc verecek para da yok ki kimse de o da var canim cok haklisin valla
0 oy
tarafından
Kaynanamın bi tane bilezik borcu var bana
(263 puan) tarafından
Insallah oder canim odeyecek gibi mi duruyor umitli.misin :)
tarafından
Değilim maalesef
0 oy
tarafından
7 bılezık bır araba esımın yıllardır calıstık ları bir de asla odeyemıceklerı helal etmediğim hakkım var 
(263 puan) tarafından
:(( yuh anasinin gozu ya ne yaptilar bunlar esin onlarin oglu degil dusmani sanki ah canim benim rabbim sizlere yardim etsin ne zor bir sey ya insallah misliyle Allah size gonderir de ferahlatir bir nebze
tarafından
Ne yazkkı herkes ana baba olmıyor kuzum cok sukur herseyyımızı yaptık durumumuz iyi ama tabıykıde hakkımızı mahsere bırakıyorum
0 oy
(14,003 puan) tarafından
Benimde dayımın bana borcu var 5 bin TL ama hayatta istemem verse de kabul etmem beni o büyüttü şimdi de anneme destek oluyor sağolsun bide arkadaşımın 2 bin TL borcu var ondan da istemiyorum çünkü ev gecindirmeye çalışıyor ben helal ettim gitti :)
0 oy
(472 puan) tarafından
Bizim abisine borcumuz var abisi araba tamircisi bizimkide araba delisi yavaştan vermeye başladık  aman aman para değil 
0 oy
tarafından
Bana söz verdi nisanliyken sana yarimlik takacam boynuna boş kalmasin diye çirkef kaynana kendi takiyo mendebur suratli bak sinirlerim bozuldu aklima geldi:-\

İlgili sorular

0 oy
108 cevap 1,085 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Sakineer (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 2,229 göst.
28 Aralık 2020 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (463 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 98 göst.
1 Mart 2023 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (780 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 412 göst.
29 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

376,795 soru

11,276,090 cevap

34,665 kullanıcı

...