0 oy
685 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (806 puan) tarafından

Güzel anneler ne tavsiye edersiniz? Bide erkek bebek için yürüteç iyi değil diyorlar siz ne düşünüyorsunuz öyle mi sizce de? 

17 Cevaplar

+1 oy
(9,626 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canim yürüme arkadaşını adım atmaya yürümeye başladıktan sonra kullanabilirsin ben yürüteç kullanıyorum 5 buçuk aylıkken süreli bi sekidle koymaya başladım nerdeyse 9 buçuk aylık olucak hala kullanıyoruz bi zararını görmedik çok şükür yani kısıtlı bi şekilde koydugun zaman bence zararını görmezsin zaten bi zaman sonra kendileri de sıkılıyolar yürüme arkadaşını ben 1 2 ay sonra almayı düşünüyorum şuan heryere tutunup kalkıp adım atiyo biraz daha zaman geçsin öyle alicam onu
(9,626 puan) tarafından
Estağfirullah canım bizde işte yaşayarak öğreniyoruz bebelerimizle birlikte ☺ bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama henüz ayakta duramadığı adım atamadığı icin yürüme arkadaşı çok erken olabilir şuan onu alsan sadece oyuncaklarıyla oynar Allah korusun itelemeye çalışırken dengesini kaybedip düşüp ağzını falan vurabilir ben ilk zamanlar koydugumda 5er dakika koydum zaten ilk 1 hafta fazla ileriye doğru gidemedi sonra sonra adım attı şuan heryere gidiyo yere koyduğum zaman yürüteç yanındaysa ona tutunup kalkıp onunla beraber gidiyo veya koltuğa tutunup kalkiyo yan yan adım atiyo veya adım atmasa da ayakta uzun süre durabiliyo tabi biyerden tutunarak duruyo bide dediğim gibi zamanla zaten sıkılıyolar şuan bile yarim saat zor duruyo içinde
(806 puan) tarafından
Oğlum şuan da 6 ayın içinde. Yediye girmeden alalım dedik şuan da biz kollarından tutup yürütüyoruz biraz biraz. Balerin modunda parmak uçlarında yürüyor :)) aynen haklısın canım ya galiba başlangıç için yürüteç alırız daha sonra yaşına girmeye yakında yürüme arkadaşı ile destekleriz böylesi daha iyi olacak gibi ☺️❤️ tavsiyen için çok sağol canım
(9,626 puan) tarafından
Maşallah yaa Allah bağışlasın inşallah ❤☺ rica ederim canım benim ☺ aynen canım böyle yaparsanız oğlun içinde iyi olur yani yürüteç kullananda kullanmayanda elbet bigün yürüyo ama ben açıkçası faydasını gördüm
(806 puan) tarafından
Aynen ya... Amin canım benim rabbim senin bebişi de sana bağışlasın  ( ˘ ³˘)♥
(9,626 puan) tarafından
Amin canım benim cumlemizinkini inşallah ❤
-Reklam-
+1 oy
(1,845 puan) tarafından
Yürüme arkadaşı iyi evet ama çok düşen bebekler var yani ne kadar dikkat etsen de bir şekilde olur ben korktuğum için almadım yürüteç aldım zararlı diyolar ama Allah aşkına hepimiz onlarda büyüdük ben oğluma aldım ilk günler gidemiyordu şimdi baya iyi geziyor ama tabi ki saatlerce bırakmıyorum işlerim varsa halledene kadar onun dışında kendim kollarından tutup adım atmasını sağlıyorum sende bu şekilde yaparsan yürüteçin zorluguyla karşilaşmazsin 
(806 puan) tarafından
Tam olarak aynen senin gibi düşünüyorum bende canım valla kararsız kaldık yürüteç yıllardir olan bişey herkes onlarda büyüdü ama yürüme arkadaşıni açıkçası ben bebeğim olunca duydum yeni bişey ama çok talep görüyor bilemedim. Benim için işe yaramasi ve zarar vermemesi önemli. Bende diyorum az az oturtsak içinde kısa süreli sonra biz destekleriz yürür bir sekilde zaten diyorum. Yürüme arkadaşından çok düşer diye korkuyorum açıkçası bu kez korkar hiç yürümez çocukta
(1,845 puan) tarafından
Evet şuan senin düşündüklerin doğru zaten haberlerde kaç kez gördük yürüme arkadaşından düşen bebekleri Allah korusun ben güvenli bulmuyorum yürüteç al şimdi çoğu kişi de alma zararlı vs. Der ama eskiden her bebek onunla büyüdü bu kadar sakınmamak lazım gün içinde yürüteçe de biner aynı zamanda destekli tutarak kendinde yürütürsun yani işin aslı sana tavsiyem al benimde ilk bebeğim herseyin en iyisini en sağlıklısını düşünüyorum araştırıyorum okuyorum şuan oğlum biniyor mesela daha çok açıldı merak saldı herşeye daha uzun süre basmayı öğrendi tavsiyem al❤️
(806 puan) tarafından
Tamam canım benim çok sağol tavsiyen için teşekkürler ☺️❤️
(1,845 puan) tarafından
Rica ederim ❤️
+1 oy
tarafından
Yürüme arkadaşı kuzum yürüteç aldık hiç tavsiye etmedi doktorumuz düşme falan da çok yaşanıyor diye ihtiyacı olana verdim gitti yanında oluyorurduk yürüme arkadaşıyla eyleniyordu 
(806 puan) tarafından
İşte bende kararsız kaldım canım ya hem önerilmiyor hem çok kullanışsız gibi yürüme arkadaşı güvensiz geliyor bana düşer durur bu kez yürümekten korkar. Çünkü biraz tez canlı bir bebek oğlum da. Ama başından beri de ne yalan söyleyeyim hep yürüme arkadaşı düşündük diğeri sağlıksız dendi diye şimdide kararsız kaldık öyle :)
+1 oy
tarafından
Ay yürüteçe zararlı bindirmem demiş herkes analarınız sizi hoppala mı bindirdi örümceğe mi yürüme arkadaşınız mı vardı acabaaaa bal gibi de yürüteçe bindiniz hepiniz 
(806 puan) tarafından
Vala bende diyorum öyle :)) ilk başta yürüteç olsa az az oturtsak içinde kısa süreli alışır yürümeye. Bir sorun olmaz galiba sağlık açısından da yani bizde eskiden olan bişey yürüme arkadaşı olayını valla ben bebeğim olunca öğrendim şimdiye kadar yoktu öyle bişey. Ama yürüteç kaç senedir var yani. Hep zararlı dediler bizde başından beridir ne yalan söyleyeyim hep yürüme arkadaşı düşündük ama şimdi düşünüyorum çok düşer bu kez de olmaz yürümekten korkar çocuk
tarafından
Çocuk dengede dursa zaten yürüyecek aekadaşa ne gerek var yürüteç miisss
(806 puan) tarafından
Vala ne bilim canım kafam çorba oldu iyice zaten ahahaha :))))) :)))) sorunca kararlı olurum dedim daha da kararsız kaldım ahahahw
0 oy
tarafından
Bence örümcek çünkü yürüme arkadaşında daha yuruyemedigi için dengeyi kaybedip çok düşüyor 
(806 puan) tarafından
Bizde öyle düşündük kararsız kalmıştık canım aynen
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Yürüteç hicbi bebege onerilmiyo cnm..biz yürüme arkadaşı aldik ama evinin genis olmasi lazm dolasmasi icin onunla da..orumcegi bilmiyorum kullanmadim
(806 puan) tarafından
Evim çok büyük değil canım Amerikan mutfak ve küçük bayağı kararsız kaldık bizde ya
(3,901 puan) tarafından
Yürütecin zararlarini da bi arastr istersen cnm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Oğlum için yürüteç kullanıyorum gayet faydasını gördüm çok memnunuz bayılıyo oğluşum 
(806 puan) tarafından
Yürüteç daha kullanışlı duruyor denge kurabilir diye düşünüyoruz bizde canım
0 oy
tarafından
Kız erkek değil canım yürüteç bütün bebekler için zararlı ikisinide almayı düşünmüyorum ben olurum onun yürüme arkadaşı 
(806 puan) tarafından
İnşallah bu süreci de kolay geçer yavrularımızın ☺️
tarafından
Amin kuzum kaç aylık
(806 puan) tarafından
Şuan da altıncı ayın içinde canm biz arada tutup yürütürdük çok hevesli görünce almak istedik ama dediğim gibi değişti fikirler. Senin bebiş kaç aylık
tarafından
211 günlük ayın 20sibde 7 ay dolcak inşallah canım
(806 puan) tarafından
Maşallah sağlıkla büyüsünler bebiklerimizin arası çok değilmiş ☺️
0 oy
(30 puan) tarafından
Oğluma ikisini de aldim örümcek içinde fazla oturmuyo sıkılıyor kucağa alışık bir bebek benim oğlum ama yere oturtup önüne indirince oyuncaklarıyla oynuyo örümceğin içinde en fazla on dk duruyo bide ilk arabam aldim ben hem biniyoa hatta hafif suruyo hem arkadan tutma aparatı ile adım atiyo
(806 puan) tarafından
Yaa ilk arabamı hiç duymadım ona da bakarız olmazsa çok sağol canım her bebek de farklı oluyor ya bilemiyor insan pek
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Orumcek tavsiye edilmiyor diye yurume arkadasi aldim ama yine sonunda orumcek aldim. Yurume arkadasina yaslanacam diye dusebiliyor bebis agzini carpar diyr korkuyordum, örümcege koyunxada yalan yok 10 dka dahi olsa iaimi gorebiliyordun. ama erkek bebek icin yorum yapamicam
(806 puan) tarafından
Bende diyorum kısa süreli şekillerde bindirsek bişey olur mu ki bende düşmesinden korkuyorum yürüme arkadaşından  :(
0 oy
tarafından
Yürüme arkadaşı yürüyunce anca kullanılıyorlar biz pek kullanamadık ama yürüteç kullandık onu al hiç bir sorun yaşamadım bebeğim erkek
(806 puan) tarafından
Demi ya kısa kısa oturtsak bişey olmaz bence diyorum. Yürüme arkadaşıni kullanamaz düşer diye korkuyorum bir yerine bişey olur. Kararsız kalmıştık ama galiba yürüteç mantıklı gibi canım
0 oy
(128 puan) tarafından
Yürüme arkadaşını kızım çok geç kullanmaya başladı başlarda çok korkuyordu tutmak bile istemiyorum. Ama yuruteci uzun süre kullandi
(806 puan) tarafından
Yürüme arkadaşı biraz guvensizlik veriyor daha çok düşer falan diye ama yürüteç en azından güvenli biraz daha sanki canm
0 oy
(3,836 puan) tarafından
daha gecen aksam birinin bebegi dusmustu burda yurutecten. yurutec onerilmiyor ama buraya sorarsan al diyen cikar sende sorduguna gore buyuk olasilik alirsin zaten. 

ben sadece yurume arkadasi aldim ona da iyice yurumeye baslayinca faydasi oluyor ilk basta hep desteklemen lazim benim kizim tutuyorum diye kiziyordu bide birakinca da kayip dusuyordu
(806 puan) tarafından
Vala eşimde bende ikisi arasında kararsız kaldık canım yürüteç ilk başta iyi gibi kısa kısa oturtsak bişey olmaz galiba uzun kalmasa. Yürüme arkadaşından biraz korkuyorum belki ilerleyen günlerde mi alsak dedik. Yoksa başından beri yürüme arkadaşı diye düşünüyorduk emin olamadik artık sormak istedim bilemedim
0 oy
tarafından
Ben yürüteç almıştım ama onerilmedigini duyduktan sonra hiç bindirmedim paketiyle duruyor kızım yürümek istediğinde ellerinde tutup babasıyla ben yürüttüm  alıştıkça tek elle tuttuk daha sonra kendi yürümeye başladı hiç eksikliklerini hissetmedim boşuna para verdiğimle kaldim
(806 puan) tarafından
Yaaa öyle mi bilemedim canım ya kararsız kaldık bizde destek oluyoruz ama birinden birini alalım artık diye düşündük ama emin olamadık
0 oy
(105 puan) tarafından
Ben yürüteç aldım daha iyi geliyor bana 
(806 puan) tarafından
Bana da daha çok o baskın geliyor sanki ama emin olamadık canm
(105 puan) tarafından
Trendyol dan aldım bu aralar indirime giriyolar ordab bak çok güzel er
(806 puan) tarafından
Bende ordan bakacam zaten canım çok sağol               ( ˘ ³˘)
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Yürüteç daha kullanışlı kesinlikle. Yürüne arkadaşı yürümeyi ogrenince anca kullanıyor 
(806 puan) tarafından
Aynen öyle canım ilerleyen günlerde belki diyorum
0 oy
tarafından
Ben yurutec kullaniyorum. Ilk oglumada kullandim tek parmak ucuna basiyorlar o da yurumeye alistikca gecen bir süreç. 
(806 puan) tarafından
Bir sıkıntı olmadı demi ? Yani kararsız kaldık bizde yürüme arkadaşı düşer diye korkuyorum çünkü
tarafından
Yok canim oglum 4 yasinda. Kucuk olana kullaniyirum simdidr 7 aylik sadece parmak ucuyla yuruyor o da dedigim gibi yurumeye baslamasiyla duzelen bir şey
(806 puan) tarafından
Evet canım ilk başta parmak ucunda yürür zaten her bebek balerin modunda oluyor ☺️ zamanla alışır. Sanırım yürüteç daha iyi ya.

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 562 göst.
25 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mervees (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 240 göst.
0 oy
16 cevap 242 göst.
12 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde meltemismetcan (73 puan) tarafından soruldu

378,843 soru

11,339,581 cevap

34,804 kullanıcı

...