0 oy
518 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Kızlar eskiden bir şey olurdu benle yada kardeşimle ilgili annem hemen ben babanıza ne derim derdi. O zaman anneme çok kızardım bir şey olsa için yanmaz mi tek derdin babama ne diyeceğin mi derdim. Sanırım annem gibi oldum. Şimdi ben de bir anneyim. Oğlumu her şeyden herkesten çok seviyorum. Onun için tabiki canımı hiç düşünmeden veririm. Ama bir şey olduğu zaman içime eşime hesap verme çekincesi de düşüyor. Eşime ne derim diyorum. Hicbir şekilde eşim benim kadar bile üzülmez biliyorum ama. Ne bileyim değişik hissediyorum. Sizde de oluyor mu :(

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç öyle hissetmiyorum o kim hesap vereyim akşama kadar baksın bakalım ne kadar kaza geçirir kuzum Allah korusun 
(2,252 puan) tarafından
Orası öyle tabi bizden çok daha dikkatsizler
-Reklam-
0 oy
(386 puan) tarafından
olmaz pek sadece vicdanima hesap veririm 
0 oy
tarafından
Yoo hiç öyle şeyler düşünmüyorum tabii ki babası onunla paylaşıcam bi kaç ufak kaza geçirdi ilk isim eşimi aramak oldu
(2,252 puan) tarafından
Olsa paylaşırım tabi ama bir çekince oluyor anlam veremediğim. Çocukluğumdan işlenmiş beynime herhalde..
tarafından
Bence de öyle olmuş bilinç altına yerleşmiş ama bunu aşabilirsin ufak ufak paylaşmaya başla devamı gelir
0 oy
(13,709 puan) tarafından
Oğlum gözümün önünde çamaşır makinesinin üstünden küvete düştü ve benim korkudan dilim tutuldu.

Eşim o halde ÇOCUĞA NE YAPTIN dedi..

Dusunebiliyo musun o anki korkumu

Ve onun da üstüme gelip bana kızmasını.

Annen de sen de ben de sırf bu yüzden korkuyoruz aslinsa
(2,252 puan) tarafından
Evet biz daha çok göz kulak oluyoruz bizim eminim daha çok içimiz yanıyor ama yetişme tarzimiz herhalde.. beni anlamana sevindim rahatladım bir nebze
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Bu annelikle alakalı değil eşinin biraz sert olması ve seninle eşit olmamasından kaynaklı. 
(2,252 puan) tarafından
Olabilir canım
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Benim annemde babamdan çok korkardı abimgile laf yoktu ama beni babamla tehdit ederdi ki söylerdi de

Babam annemi çok sıkıştırırmıs bu kiza sahip çık ona bişey olursa seni kapı önüne koyarım diye 

Babam annemi ezdikçe ben güçlendim bi nevi feminist oldum kendimi ezdirmicem dedim ki yaptım da 

Annem hala benim arkamda durmaz babamdan korkar elalem ne der aklıyla yaşar bu yüzden anneme sogugumdur elimden geldiğince kendi isimi kendim hallederim ki çocuk konusunda da oyleyimdir
(2,252 puan) tarafından
Annelerimiz çok çekmiş malesef
0 oy
(119,436 puan) tarafından
yok bende olmuyo oyle hesap vermem ben yaa bebek bublar elbet dusecek belki dizi belki burnu kanayacak basimiza gelcek bunlar dusmeden buyuyem varmi
(2,252 puan) tarafından
Oyle tabi ama erkekler öyle bir davranıyor ki sanki hata bizde gibi
0 oy
tarafından
Diyorlar bacım eşler de diyo kaynanalarda . Mesela annemgile gittikten sonra kızım hastalansa hemen annengilde üşüttün hasta ettin diyolar . Ağızları torba değil ki buzulmuyo 
(2,252 puan) tarafından
Ay evet canım sağol anladığın için özellikle korkuyorum ailemin yanında en ufak  bir şey olmasin istiyorum onlara laf vermemek için. Sonra kendimi suçluyorum önemli olan çocuğum tabiki niye böyle düşünüyorum diye
0 oy
(774 puan) tarafından
Valla kakası bazen yeşil oluyor hemen diyor çocuğu mu üşüttün sırf açıklama yapmak zorunda kalmayım diye olması gerekenden çok dikkat ediyorum 
(2,252 puan) tarafından
Evet malesef insan 2 kat sorumlu oluyor 1 kendin çocuğun için bir de eşine de sorumlu hissediyor insan malesef.
0 oy
tarafından
Ben bi kitapta okumuştum insan çocukken zihnine nasıl yerleşirse büyüyünce de öyle davranırmış misal ben kızom ağladığında sabredemiyorum ve o ağladıkça cıldırıcak gibi oluyodum ben de bağırıyodum öyle bastırmaya başladığımı farkettim sonra iyileşen çocukluğum diye bi kitap geçti rlime sonra annemle paylaştım bunu annem de çok hatırlamamakla beraber ben sizi hırpalamaxdım ama ağladığınızda sabredemezdim bağırırdım susardınız dedi bn bunu öğrenince kendimi frenlemeye başladım çok şükür şimdi daha sabırlıyım uykusu gelince uyusun acıkınca yesin ağlamak idtiyosa ağlasın ben kızıma ayak uydurmaya başladım yani bu mesele biraz zincirleme oluyo sanırım 
(2,252 puan) tarafından
Evet malesef gördüğümüz şey ister istemez işleniyor beyimize. Evlenmeden once anneme hangi konuda kızdıysam bir bakıyorum onu yapiyorum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Valla o babasıysa ben de annesiyim kusura bakmasın kızamaz geçen gün sen bakamıyorsun galiba bu çocuğa dedi üzüldüm çünkü uyutamıyorum o çat diye uyutuyor. Sonra söyledim üzüldüm kendimi sorguladım dedim kıvırdı anladı üzüldüğümü öyle üstüme gelecek insan değil düşmedi çok şükür daha ama düşşe çocuk o düşecek büyüyecek kaşı yarılacak ayağı sürtünecek der çok şükür başına gelmedi 
(2,252 puan) tarafından
Çok şükür biz de daha yaşamadık ama küçük daha ilerisi için endiseleniyirum. Eşim oylr bir durumda bana ne der onu da bilmiyorum ama çocukluktan aklıma kazınmış herhlde
(13,202 puan) tarafından
İnşallah denk gelmez yine de
(2,252 puan) tarafından
Inşallah canım Rabbim hepimizin evladını korusin
(13,202 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben hiç öyle bir şey hissetmiyorum  neden eşime hesap vereyim ki  birsey olsa Allah korusun bilerek yapmıyoruz sonuçta 
(2,252 puan) tarafından
Öyle tabiki. Sanırım annem babamdan korktuğu için bu duygu bana miras kaldı
0 oy
(14,034 puan) tarafından
Bende olmuyor çünkü eşim öyle birisi değil hesap sormaya kalkışsa alır ağzının payını canından can doğuran benim kimsenin içi benim kadar yanamaz 
(2,252 puan) tarafından
Orası öyle kimse annenin çevreyi kadar yanamaz..
0 oy
tarafından

<3Bende ayniyim cnm sonuçta babası o da üzülür nasıl hesap verecem dusuncesi oluşuyor ne olursa olsun sen en güzel annsin böyle düşünmen çok normal <3sakin kötü bir anneyim diye düşünme , ❤️

(2,252 puan) tarafından
Çok çok sağol canım yalnız olmadığını bilmek güzel ❤❤
0 oy
tarafından
Eşime çocuk konusunda hesap vermem .maddi manevi faydası yok doğdu doğalı çok görmedi.ilk gebeligimi istemedi zaten de.
(2,252 puan) tarafından
Üzüldüm canım senin durumun daha farklı galiba
tarafından
Aynen cnm
(2,252 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun hakkında hayırlısını versin canım.
0 oy
tarafından
Anneni örnek alıyorsun ondan bence 
(2,252 puan) tarafından
Olabilir canım istemesek de huyları miras kalıyor iste

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 952 göst.
22 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 288 göst.
26 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 344 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde alyna067 (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 178 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Lokumcum (96 puan) tarafından soruldu

380,708 soru

11,398,648 cevap

34,923 kullanıcı