0 oy
945 göst.
Diğer kategorisinde (344 puan) tarafından
Bir buçuk senedir evliyim Nasılsın diye aramayanlar bebek yokmu diye arıyor çıldırıyorum 6 aylık hamileyim daha önce 2 düşüğüm var bunu söylemedim kimseye yeni yeni söylüyorum. Kaynanamları arayıp bebekleri yokmu niye olmuyo Bi doktora gitsinler diyorlarmış bana da biri yazdığında hal hatır sorduktan sonra ilk işleri bunu sormak oluyor cevap vermiyorum sabır diyorum ama sinirden duramıyorum ya. İnsanlarımız neden böyle neden herşey burnunu sokarlar olsa da olmasa da sizene ya sizene derdini niye onlar çekiyo 

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben evlendigim ilk ay başlamışlardı napiyon demeden bebek varmı sorusu yildirmisti bizi eşimin köyünde şey diyen bile olmuştu hastaneye götürün gelini felan bende bikeresinde kaynanama kendi kendime yapamıyorum daha düşünmüyor kocam dedim komşumuz sormuştu daha yeni evliyim biz bilemedik akşam bı yap kocanla sen çok biliyorsan demiştim :D
(344 puan) tarafından
Bilmeyene haddini bildiricen canım çok güzel demişsin almıştır o alımını :D
-Reklam-
0 oy
(615 puan) tarafından
Nişanlıyken en büyük dertleri ne zaman evlilik? Evlenince bebek yok mu?? Yaparsın çocuğu bu seferde 2.çocuğu sorarlar kardeş düşünmüyor musunuz diye. Benim tarafımdan değil de eşimin tarafından çok çektim bende bu konuda. Daha 6 aylık evliyim. Yüzbin tane çocuk yok mu sorusu geliyordu. Bi akrabaları yine bi gün sordu. Çocuğunuz olmuyor mu dedi. Ama nasıl acıyan gözlerle bakıyor anlatamam. Tepem attı. Bilmem yapmayı denesek olur herhalde. Korunuyoruz demiştim. Kadın utanmıştı. Görümcem araya girdi Allah tan. Mesele uzamadan. Çok özel bi konu ya nasıl bu kadar rahat sorabiliyorlar bilmem. Belki olmuyor tedavi görüyoruz belki düşük oldu. İnsanlar çok düşüncesiz
(344 puan) tarafından
Tabii ki özel bir konu rahatça nasıl milletin içinde sorabiliyorlar hayret ediyorum onlara göre çocuk yapmayanların hepsi ya kısır ya hasta olmuyor
0 oy
tarafından
Ya bana da biri sen boş mu geziyosun demişti
(344 puan) tarafından
Bana da sen daha niye ekmek yiyorsun dediler :D Allah akıl versin bu millete
0 oy
(622 puan) tarafından

Her evlenenin illa bebeği olmak zorunda değil ki anlamıyorum ben de insanları. Anne baba olmak kolay değil sorumluluk almak lazım kendini hazir hissetmen lazım. Ayrıca sorulmaz böyle bir sey, olmuyodur belki üzülüyodur.

Biz esimle bir yilimiz dolsun sonra dedik, ben biraz daha uzattim hazır hissetmedim kendimi. Sanane deyiver sorana:D
(344 puan) tarafından
Annelik ve çocuk büyük sorumluluk isteyen bir iş insan buna hazır olmayabiliyor bir müddet beklemek isteyebiliyor ama gel bunu anlat onlara çünkü evliliğin tek amacının afedersin doğurup durmak olduğunu sanıyorlar

İlgili sorular

+2 oy
12 cevap 297 göst.
2 Şubat 2022 Aile kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 721 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,018 göst.
7 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 232 göst.