0 oy
231 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İnsanlarla uğraşmaktan yoruldum artık. Pandemi döneminde doğum yaptım Çanakkalede oturuyorum benim ailem İstanbul da yaşıyor eşimin ailesi burada Çanakkalede. Bitek kayın validem ve kayınpederin geldi bebeği gördü birde ablam zorla geldi mecbur almk zorunda kaldım eve. Kimse laftan anlamıyor artık kayınvalidemlere de gelmeyin dedik vakalar çok arttı bebek küçük diye. Benim ailemin umrunda bile değilim normalde kudurup kudurup arıyorlar beni az önce annem aradı virüs 10 yıl sürücekmiş çocuğu göremedik nolucak. Ne bileyim nolacak ben bebeğimi korumaya çalışıyorum. Bebek umrunda bile değil görüntülü konuşurken iki saniye bakıp kendini anltıyor sonra kapatıyor. Sırf bana sıkıntı olsum diye insanlar kendi mutsuz hayatlarından sıkıldıkça arayıp beni huzursuz ediyorlar çok yoruldum artık çok. 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aha bu ben bugün 5 saat kavga ettim hepsiyle 
tarafından
Biraz anlayış çok mu zor ya. Aynı kanı taşıyoruz yardımcı olacaklarına zorluk çıkarıyorlar. Sizin bebeği gördüler mi
tarafından
Ben annemlerde doğum yaptım canım zaten iyileştim aldım evime geldim sadece kayınvalidem ve kayinpederimi kabul ettim evimede
tarafından
Sizede küsenler olmuştur. Bizim eşimin teyzesi falan küstü. Kızı ambulans hemşiresi diye tedirgin olduk doğal olarak. Vay efendim nedenmiş
tarafından
Yok kuzum benimkiler daha çok müdahaleci bakamam zannettiler inanki saçına taktigim banttan elbisenin rengine kadar karışmaya kalktılar hatta kizimin başında hiç konak olmadı tam iyi baksam olurmuş doktora sordum çok temiz bakmışsın olmamış dedi daha neler neler 7 ay tahammul ettim ama bugün sabrım taştı
tarafından
Benimkilerde aynı beni hiçbişey yapamaz zannediyolar hep. Paşalar gibide bakıyorum oğluma. Maşallah bak konak bile olmamış seninki. Bi bebeğe annesinden daha iyi kimse bakamaz hiç bişey bilmese bile anlar yavrusunun dilinden
-Reklam-
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Ne virüs muş ya en son 2 sene sürer dediler Şimdi 10 sene allah sonumuzu hayır etsin onlar da haklı görmek isterler sende haklısın ne biliyim ortalık iyice kötü oldu allah sonumuzu hayır etsin 
tarafından
Kayınvalidemler falan gerçekten çıldırıyolar çocuğu görmek için onları anlıyorum ama bizimkiler sırf bana sıkıntı olsun diye yapıyolar bebekten öncede durup durup bişey çıkartıyolardı. İnsan gerçekten sevenle sevmeyeni ayırt edebiliyor. Sinirimi en çok bozan bu
(163 puan) tarafından
Ailene karşı bu kadar öfke besliyor olman üzücü. Ne olursa olsun onlar seni sıkıntıya düşürmek istemez. Bence sen biraz duygusal Bir süreçten geçtiğin için herşeye içerlenip üzülüyon.  Aile başka bir şey . Ne diyeyim bilemedim
tarafından
Keşke o kadar basit olsa. Bende isterdim doğru düzgün bi ailem olsun. Ama insana en büyük kötülüğü canından can veren yapınca kimseye güveni kalmıyor bu hayatta.
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Anneme bebeğimi görme desem kahrolurdu ne desem bilemedim önlemlerini alıp görmeye gelebilirler benim düşünceme göre çünkü torun bambaşka birşey. 
tarafından
Gerçek torun sevgisi olsa bende üzülürdüm dediğime. Ama tanısan neden bu kadar öfkelendiğimi anlarsın
(3,213 puan) tarafından
Sınırlarına girmelerine izin verme o zaman canım sen sebebini biliyorsan sinirlerini bozmalarına da izin verme.
tarafından
Sınırlarımı çizdim zaten giremiyorlar ama bi telefonla beni üzmeyi başarıyorlar
(3,213 puan) tarafından
Bunu net olarak ifade et bence onlara kolay değil her telefonda gerilmek
tarafından
Karşına alıp konuşabilinecek insanlar olsa keşke ah keşke :)
0 oy
tarafından
Ah ah anlamiyoralr malesef canım benim ailem de öyle diretiyor resmen bize gelince virüs var hastaneye gidiyonuz orda yokmu diye . Çocuğum ileri derece kalp hastası ama laf anlayan kim sürekli sınır ediyorlar insanı 
tarafından
Çok çok üzüldüm Allah şifasını versin inşallah. Laftan anlayaman insanlarla uğraşmak çok zor . Kötülük yapıyormuşsun gibi davranıyorlar. Hastaneye mecbur gidiliyor sonuçta .
tarafından
Anlamayana dert anlatmak zor arada kalmak daha zor
tarafından
Hayatı kolaylaştırmak varken zorlaştırmak neden ki

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 123 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Yaprak-13 (10 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 262 göst.
26 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy