0 oy
642 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (531 puan) tarafından
Aksam menulerini dusundunuz mu hatunlar

18 Cevaplar

+1 oy
(3,149 puan) tarafından
Kuru fasulye pilav cacık yapacağım oğlan yeni uyudu canım 
(3,149 puan) tarafından
Bende şöyle anlatayım canım önce etini atar az yağda bi güzel kavurur üstüne soğanı rendeler yâda doğrarım onuda kavurur üstüne salça ekler sonra akşamdan islattigim fasulyeyi ekler kısık ateşe koyup pişiririm altı çok açık olursa suyu biter su eklemek tadını kaçırıyor birde şöyle diyim bi kiloluk paketi tamamen islatiyorum akşamdan kalanı buzluğa atıyorum şuan buzluktan çıkardım:)
tarafından
Ben şimdi fasulyeyi yapıyorum ben yemek pişerken tadına bakmayı sevmem şimdi yemek oldu mu olmadı mı nasıl anlarım fasulye için
(3,149 puan) tarafından
Canım tuzunu ayarladıysan suyunun yoğunluğuna birde kasığa fasulye tanesi al üfleyince kabuğu soyuluyorsa eziliyorsa olmuştur
tarafından
Teşekkür ederim canım saol
(3,149 puan) tarafından
Rica ediyorum canım
-Reklam-
+1 oy
(342 puan) tarafından
Öglen Ögha yeni oldu yemedik bile bide akşam offff
+1 oy
(13,252 puan) tarafından

Makarna belki de hiö bişey..

Adama küsüm :P

tarafından
Ahaa bak bu iyimis kus olunca makarna yapmak:)))))❤
+1 oy
tarafından

tavuklu pilav cacık nohut yemeği düşünüyorum ama nohutlari aksamdan islamadim nolceeek :ermm:

tarafından
Canim daha erken koy suya 2 saat kalsa yine yeter
tarafından
teşekkür ederim hemen koyuyorum şimdi bekarken hic yemek yapmazdım hep disarlardaydim evlenince eksi olarak döndü bunlar bana ama napalim yapa yapa ogrenicez artik :D
tarafından
Aynn cnm yapa yapa ogreneceksin:))
tarafından
he yaa mecbur :)
0 oy
(12,840 puan) tarafından

Pesimet yapıcam aklıma bi şey gelmiyor :)

(6,137 puan) tarafından
Hayır demem. Azeriler baursak diyor oda güzel oluyor genelde onu yapardım geçen misafir gelecek pesmet yaptım ama normal ekmek gibi oldu ve kalın oldu :(
(12,840 puan) tarafından
1 su bardağı yoğurt 1,5 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığının yarısı kadar soda aldığı kadar un eline yapışmıcak çok da katı olmıcak bi hamur yoğur 15 dk dinlendir tezgaha al güzelce yoğur 2 ye ayır tezgahta oklava ile aç kalınlığı yarım santim olsa yeter sonra kare kare kes yağı güzelce kızdır hamurları kızart :)
(6,137 puan) tarafından
Şu oklava ile açmayı yapmasam :/ ununu tutturamıyorum :( çok dolduruyorum ama napim civik oluyo bimin ununu kullanıyorum
(12,840 puan) tarafından
Kız bende yuvarlak açamıyorum ne şekil olursa önemli değil benim şekilleri görsen geometride yani açılar ortaya çıkar :)) bardakla koy unu önce 1 sonra 2 sonra da yavaş yavaş ölçülü koy bence yaparsın güveniyorum sana :)
(6,137 puan) tarafından
Ver gazı ver gazı:))) ellerine sağlık su aralar yapamam dedigim gibi yeni yaptım doğumdan sonra toparlaninca artık inşallah
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Hayir daha dusunmedim ne olcagi belli deil
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Dunden yeşil mercimek çorbası var yanına ne yapsam bilemedim.
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Firinda patates ile cacik canim tatli olarakta pudra sekerli catlak kurabiyem bide tuzlu kurabiyem var 
tarafından
Fırında patates nasıl yapıyorsun canım
(2,484 puan) tarafından
Patatesleri istedigim gibi kesiyorum 2-3 soganda halka halka dograyip kaba koyuyorum pulbiber karabiber kimyon ve tuz katiyorum bide cok azcik un serpistiriyorum ki çıtır çıtır olsun 180 derecede pisiriyorum canim
0 oy
tarafından
Mucver pilav yapacam canm ya
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Dusunmedm  bgun hastane gunm hastaneye gittgim gunler cok yoruluorm o yuzdrn hc bisey hazirlamayabilrm ya makarna yaparm yada peynir ekmk karpuz koyarm napim.  O kadr yol gitt geell canm cikiyo bu sicakta :(
(394 puan) tarafından
Hangi hastaneye  gdysn
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Bezelye yanına bulgur pilavı düşünüyorum salata+ayran ama bunun için beni birinin yataktan çıkarmadı gerekiyo :D
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Taze fasulye , pilav,  kendime cacık eşime yoğurt :)
(6,137 puan) tarafından
Yeşil fasulye, bulgur pilavı, eşime cacık bana yoğurt :))
(2,633 puan) tarafından
Hahahahaha :D
0 oy
(150 puan) tarafından
Patlican musakka pilav cacık salata fırında sutlac canim
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Esim kac gundur köfte diyor bugün de yapmazsam kuser yanina patates kızartması istiyo hastasida corba veya salata 
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Etli taze fasulye pilav belki yanina cacik :D 
0 oy
tarafından
Taze fasulye pilav ayran :)
0 oy
(2,064 puan) tarafından

Kıymalı Taze fasulye 

Pilav 

Cacık :P

0 oy
(5,938 puan) tarafından
Kıymalı kuru patlican dolması ayran çorbası salata yeter :) pişiyorlar şimdi 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 292 göst.
27 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Meleksss (4,433 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 171 göst.
29 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Bircis (2,282 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 233 göst.
14 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 587 göst.
22 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mervela (7,018 puan) tarafından soruldu

374,637 soru

11,205,111 cevap

34,507 kullanıcı

...