0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (2,765 puan) tarafından
Bi kac gun once gittigim doktora bu gebeligimde gitmeye basladim kizimda hasan talaya gidiyordum simdi nihat inan doktora gidiyorum ilk gittigimde benim ona ikili tarama ve uclu taramalari yaptirmak istemedigimi ama zamani gelince seker yuklemesini yaptircagimi soylemisdim bana madem yaptirmiycan hamile kalmasaydin dedi ben dedim yaptirirdim ama kizimi birakcak yer bulamiyorum hastane arabayla bir saat uzaklikda dolmusa beni almiyorlar yasim 19 dedim disini siksaydin o zamn diyor bana terbiyesiz neyse odadan cikdim bana mhrsde randevu kaydi acti bebek kucuk gelmen gerek dedi gitmisdim iki hafta sonrasina bu sefer iyi davrandi bu gittigimdede ayrintiliyi yaptirmadim cunki tipa yolluyor hastane arastirma yaptirtiyor sabahdan aksama kadar hastanede sira bekliyoruz ve o hastanenin mhrs randevularida yok neyse kizimda gidip beklemisfim iyi hos ama suan virus var kotu bi donemdeyiz ben gitmedim yaptirmaya odaya girdim bana bana diyor evraklarin nerde dedim yaptirmadim kizim dis cikarma donemine girdi sikintili gunler gecirdik o yuzden gidemedim bi yere dedim bana diyir seni ozele yonlendiriyorum artik bakalrsa bakmazlarsa yalvarirsiniz kapisinda bakarlar belki bebegin ayaklari assagida kafasi yukatida bu nasil pozisyon bebegine baksinlar sikintimi var dedi ama ben ikinci gebeligimi yasiyorum kizimin basi 34 e kadar yukardaydi 35de dondu assagiya simdi ben haftaya tekrar gidicem sehirhastanesine ama nihata gitmiycem eski kizimn doktoruna gidicem hasan talaya eger bi sorun cikmazsa ben bu doktoru ne yapayim beni endiselendiriyor bos yere cocugun hareketleride normal geliyor bana gayet duzgun hissediyorum ne yapayim kizlar ozele gidimmi 500 lira usg istiyor bizi gonderdigi hastanede o kadar parayi veririm bebegimden onemli degil ama ben bosuna boyle bisey yapmak istemiyorum ne yapsam

4 Cevaplar

0 oy
(1,885 puan) tarafından
Doktorun ters bı adammış. Benim hamileliğimin başında doktorum süreci yapılacak testleri vs anlattı. Hangi hafta aralıklarında neler yapılacağını. Eğer aldrmayi dusunmuyorsan 2li teste gerek yok dedi. Kendi kararima bıraktı. 3lu ve ayrintiliyi istedi yaptrdm. Sonuçlar güzel gelince 4 lu ye gerek duymadı, şeker yuklemesine de gerek duymadı yaptrmadm.benim de bebeğim ters ayakları aşağıda kafası yukarıda oturur pozisyonda hiç de felaket tellalı gibi konuşmuyor. Strese sokmuyor. Doktordan doktora çok fark var gerçekten.
(2,765 puan) tarafından
Ben kizimda  bi hevesle ne var ne yok yaptirmisdim ama o zaman arabamiz vardi virus yokdu esimin is yerinde sikintilari yokdu ama simdi hersey ust uste geldi ben ayda 1 gitmek istiyorun hasan talay kizimda yaptitmak isteyip istemedigimi sorup ona gore yanlendirmisdi kizim kacinci haftaya kadar ters pozisyondaydi ama 35den sonra bi anda dondu  hiic beni strese sokmadi hic biryerede yonlendirmedi benim zaten imkanim olsa full ozele giderim sehir hastanesine gitmem ama imkanlar kisitli iste
(1,885 puan) tarafından
Hemşire arkadaşım var onla da konusuyorm sağlıkçı olduğu halde onun bile yaptrmadigi testler var. Ayrıntılı ultrason  evet gerekiyor ama imkan yok diyosan seni bu kadar strese sokması anlamsız. Herşey yolunda olsa bile 9 ay boyunca zaten hamile psikolojisi korkuyoruz. Senin yerinde olsam tekrar gitmezdim o doktora
(2,765 puan) tarafından
Gitmiyim demi yani eski doktora gitsem acaba dermi beni niye biraktin diye aslinda ben birakmadim kizimda 2 ayda ogrendim hasan beyle basladim dogurana kadar ona gittim dogurdum bunda hasan yokdu 14 gunluk izin almis bu bebegimdede uc defa bu nihata gittim gitmez olaydim artik da gitmem zaten
(1,885 puan) tarafından
Yok canm niye desin randevu bulamayınca mecbur gittim dersin bişey olursa da. Doktor çok önemli kimde rahatsan mutluysan onu tercih et. Stresin zaten bebeğini de etkiliyor önemli olan senn rahat olman
(2,765 puan) tarafından
ben o zman haftaya gidim doktoruma bidahada onu birakmam
-Reklam-
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Canım doktorlar hakkında bilgim yok fakat testler be ayrıntılı ultrason cidden çok önemli basite alınmamalı ve doktor bir şeyden kuşkulaniyorsa üzerine gitmen gerek. Bende tüm testlerimi yaptım ayrıntılı ultrason 350 tl istedi çok dedim yaptirmadim ama oğlum doğduktan sonra hastaydı ve 40 günlükken vefat etti ben 1 tahlile gitmiyereek hastalığı erken teşhis edemedik önlem alamadık şimdi hastalıklar çoğalmış bizim gerçekten doktor kapısında gerekiyorsa yatmamız lazım ki tüm testleri yapsinlar bize umarım anlatabilmişimdir
(2,765 puan) tarafından
Evet anliyorum canim ama hani zaten yapilan testler sonucu aldirmamizi istiycekler ve ben boyle birseyi istemem asla ne olursa olsun rabbim ona bir gunluk yasama sansi verdiyse ben bu sansi elinden alamam anlatabiliyormuyum canim yapilan testlerde veya tahlillerde anne karninda herhangi bi tedavj yapilamiyor zaten
(1,755 puan) tarafından
Hayır zaten ayrıntılı ultrason haftası büyük olduğu için aldırma falan olmuyor ama doğduğu zaman sen bişeyleri bildiğin için önlem alabiliyorsun. Tedavi süreci bebek acı çekmeden başlıyor yoksa niye yapılsın bukadar tahlil her hamileye şart koşulsunki.
(2,765 puan) tarafından
Orasida dogru  ama ben bi doktora daha gorusucem bakalim o ne dicek ona gore ozele giderim hem daha ayrintili haftam bitmedi yaptirirm ama ozel de niye yaptiriyim para veriyim sehirhastaneside yapiyor ben zaten onu anlamadim hemen yonlendirme yapti

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 353 göst.
0 oy
22 cevap 1,027 göst.
8 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 380 göst.
26 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Defne27 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 581 göst.

378,232 soru