0 oy
524 göst.
Diğer kategorisinde (287 puan) tarafından
Bebeğimi kucağıma almak icin can atiyorum aklıma geldikçe ağlıyorum cok heyecanliyim ama doğum sancıları geliyor bitiyorum hiçbirşey aklıma gelmiyor bunlar baslangicsa ben nasil dayanacak diye diye psikolojisi bozdum 3 gündür sancı cekiyorum kilo verdim korku üst seviyede hastaneden döndüğüm gün kalbim sıkışıyordu eşim sezeryan kesinlikle istemiyorum diyor alttan muayeneden ödüm kopuyor o bile cildirmama sebep oluyor ben ne yapacam bana akil verin birazz

7 Cevaplar

0 oy
(5 puan) tarafından
Canim gozel weyler duwun guzel olsun neden kotu kotu duwunuyorsun Dua et kac haftaliksin bizde 39 olduk bendede korku var amma bebeyimi kucagima aldigim ani duwunuyorum sende oyle guzel guzel weyler duwum inwAllah sag salim kucagina alirsin 
(287 puan) tarafından
39+4 teyim sancılar cok kotu daha fazlası nefesimi keser sancı gelince nefes almayı unutuyorum hep daha fazlasına nasıl dayanirim diye dusunuyorum
(5 puan) tarafından
Ay canim inwAllah iyi olur bende 39 + 2 deyim bende hic bir sanci falan yok belki banada sanci gelince bende oyle duwunurum ((
(287 puan) tarafından
Sancı basedersin belki ama suni ye bilmiyorum cok korkuyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
amaan canım niye korkuyorsun ki kendini motive etsene biraz bak ben de cok korkuyordum normal doğumdan ama hiç normal dogum denilen sey o kadar zor değildi sadece suni sanci biraz fazla geldi bana onun dışında doğum anı dikiş vesaire hic kafana takma 41 gün once normal dogum yapmış biri olarak söylüyorum doğum anı cok zor değildi oyle anlatriklari gibi hic değildi kisiden kisiye göre degisir tabi ama benim canim cok tatlidir bir de sen düşün bana bile o kadar zor gelmedi normal doğumdan hemen sonra ayaklandim kizimi kendim taşıdım odama kimseden yardim almadan baktim doğduğu saatten beri sezeryan biraz kisitlar adami bence elinden geldiğince normal doğum yap canim sonrasinda iyi ki normal yapmışım diyeceksin emin ol
(287 puan) tarafından
Biliyorum iyiki normal yaptım diyecem ama muayene bile o kadar urkutuyor ki sanciyi filan hele siniyi düşünemiyorum kafayı yiyecem
tarafından
yok canım yaa sacmalama pozitif düşün rahat ol kasma kendini benden cok korkan yoktur herhalde ama atlattım kolayca bol bol dua et Allah'ın izniyle hicbiseycik olmaz kuzum
(287 puan) tarafından
Sancı gelince nefes almayı unutuyorum
0 oy
tarafından
Ilk bebekmi sizin 
(287 puan) tarafından
Evet ilk canim
tarafından
Vallh benimde ilk ama ben yeniyim 7 ahftalik canm ne yapcaksin yapmsin o bebek gelcek orda bol bol dua et rabbim bi sanciyla kurtarrsin seni
(287 puan) tarafından
Allah razi olsun canim
0 oy
(1,430 puan) tarafından
28. Haftamda sancım başladı açılmam oldu nst sancılarım 80i buluyordu 2 kere çatı muayenesi oldum inan korkulacak bir şey yok bol bol dua et kendini ne kadar strese sokar bunu kendine dert edersen zor olur senin için sabrın sonu selamet sabır dua sonra meleğine kavuşacaksın 
(287 puan) tarafından
Stresten korkudan 2 günde 2 yakin kilo vermiştim kilo da vermeye basladim
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Bende doğumdan sonra hani koyun kuzular da o andan itibaren annesi yalar ya onu kendimi öyle düşünüp düşünüp ağlıyorum 
(287 puan) tarafından
O zamana kadar yaslanacam en kotu son 1 hafta kaldı dogmasa suni verecekler
(6,136 puan) tarafından
Ben senden önce doguracam anlatırım sana da :)) suni sancıyla hemde
(287 puan) tarafından
Anlat anlat ama bu gidişle bana bisey olmazsa
(6,136 puan) tarafından
Olmaaaz merak etme bak bebeğini de geriyorsun
(287 puan) tarafından
Bilemiyorum cokkk korkuyorum
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Esin mi doguracak niyee kesinlikle sezeryan istemiyo. Her insan bir degil ki. Korku stresten acilmada olmaz. Sezaryan zorunlu olmadikca yapilmasin evet ama yani her insan da bir degil ki. 
(1,567 puan) tarafından
Canim stres acilmagi engeller. Bnde normal dogum yaptimm alt muayeneyi ebelere dedim korkuyorum diye nobet degisiminde bile birbirlerini uyarmislar nazikce yaptilar bi sorun olmadi. Korkulacak bisey yok. Sen kendini harab etmissin resmen kiyamam. Stresten dogumda baslayamaz. Epidural olma imkanin var mi canim.
(287 puan) tarafından
Bilmiyorum devlette olacam ilkindeki bağır çağır oldum nasizimi çekti hemşire ama yukarıdaki denedi bir iki defa kastim korkuyorum dedim bisey olmaz dedi kasilinca kızdı yapmam kalk dedi izin vermiyor diye dışarıya soyledi
(1,567 puan) tarafından
Devletteki muamele boyle oluyo galiba . Herkes bir degil tabiki ama . Genel olarak devlette boyleler nedense.
(287 puan) tarafından
Acildeki öyle degildi yukardakiler cok sert
(1,567 puan) tarafından
Allah iyilerle karsilastirsin insallah canim. Dedim ya hepsi bir degil ama iste geneli oyle.
0 oy
tarafından
Normal doğum korkacak bişey değil ki canım 16 gün önce doğum yaptım ben hemde 2. Normal doğumum hiçte zor bişey değil dayanılmaz bi sancı yok yani canım kendini böyle strese sokma güzel düşün bebeğini kucağına aldığın an herşey bitiyor hani doğum yapınca onu kucağına veriyorlar ya hemen onu öptüğün an kokusunu içine çektiğin an bütün herşey geride kalıyor anne olmak çok güzel bişey canım kendini böyle korkutma alttan muayene olmak da çok kolay bişey zaten acımıyor bile 
(287 puan) tarafından
Benim yanıyor hem de cok fazla
tarafından
O kadarcık olur kuzum ya korkutma kendini böyle
(287 puan) tarafından
O kadar cok değil kanadı ya cok korkuyorum ben

İlgili bir soru bulunamadı

379,789 soru

11,368,875 cevap

34,850 kullanıcı

...