0 oy
731 göst.
Diğer kategorisinde (106 puan) tarafından
36+4haftalik hamileyim. Malum dogum cok yakin ama hala doktor hastane karari veremedim. Oncelikle hikayemi anlatayim uzun gelirse hakkinizi helal edin :( 

2dusugumun uzerine genetik test yaptik pıhtılaşma çıktı sonra 3.gebelik olunca ignelere basladik ve başından beri korktuğumuz icin hep özel hastaneye kontrole gittik 8.aya kadar 1ayda bi kontrole cagirdi doktorumuz. Nolur nolmaz diye gebelgiimin başından beri devlet hastanesindeki doktorada her ay duzenli gittim bebegimi görmek icin bi sıkıntı var mi yok mu diye ikinci doktor olarak hep bi kenarda tuttum. Ben tekirdagin malkara ilcesinde oturuyorm devlt hastanesi oldugum ilcede, ozel doktorum tekirdag merkezde 40 -50 dk arabayla mesafede.. neyse dpgum ucretini ogrenmeye vakit geldi 3.300 tl ozel istyr bize cook geldi haliyle. Devlet hastanesindeki doktoruma sordum kan pıhtılaşmasından dolayi devlette dogum yaparsam bi sıkıntı olur mu diye olmaz dedi ama burdaki devlette dogum olmuyor tekirdag merkezdeki devlette dogum yapiliyor ilcedeki hastanede yapılmiyormuş.. tekirdağ merkezdeki devlet hastanesindeki doktorlari da cok iyi anlatmiyorlar iyi olanlara da randevu bulmak cok zor. Doktorum ordaki hastanede sadece nobetcilik yapıyormuş haftanin iki günü denk gelmesi cok zor. Bide bi kac duyum aldim tekirdag devlet hastanesi cok pismis ebeleri pek iyi değilmiş vs vs seyler. Bide 3.secenek olarak keşan devlet hastanesi çıktı. Yeni yapildi hastane cok temiz ve cok büyük ozel gibi odalari. Ablamda kesanda oturuyor düzenli gidiyor kontrollere.ama ben orda hic kontrole gitmedim. Dogumum normal görünüyor. Sonucta dogumu ebeler yapck doktorlar kolay kolay gelmiyor doguma bi aksilik olmadigi sürece. Keşan bize yarim saat uzaklikta.. napcm bilmiyorm kafam karıştı esimle kavga ediyoruz bu hastane muhabettinden bi karar veremedin diyor nereye istiyorsan gidelim diyor bende sende yardimci ol napayim diyorm sen bilirsin diyo artik risk mi alcm şans mi lazim napcm bilmiyorm nolur akil verin kizlar

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
İmkânın varsa özele git canım
(106 puan) tarafından
Şöyle soyleyim canim eşim çalıştığı yerden maasini eylülden beri hep yarim yarim bazen hicc almiyor.. o yüzden ne maaşı birikiyor nede elimizdekini tutabiliyoruz. Elektrk su int tlfn faturalari benim ilaclarim evin eksikleri vs inan zor karşılıyoruz bu zamana kadar aldigi parayi 2 yada 3 gune bitirdik. 2bin tl maasin her ay 300 400 bazen 500 600tlsini veriyordu. Allahtan kaynanamlarla aksam yemegini yiyoruz kuru yiycek gibi seyler almyrz sadece kahvaltilik aliyoruz ve biz bebegimiizin hemen hemen bütün eksiklerini letgodan 2.el sitelerinden tamamladik. Simdi adam dogum icin 1.600 tl maasindan verdi cuma da biraz vercm diyor dogum parasi cikar ama bebegin dogumdan sonra kontrolleri ilaclari yada bez vs seyler yine masraf olck ve patronu maasini yine yarim yamalak vericek o yüzden elimizdeki parayi tutmaya calsiyoruz bi sekilde  :(
tarafından
O zaman keşana git derim canım doğuma kadar iki üç muayene olursun doktoruna alışırsın durumunda anlatırsın iki kaybım oldu pıhtılaşma falan var diye
(106 puan) tarafından
Dualarinizi eksik etmeyin bende evladimi sağlıkla kucagima alayim insallah dediginiz gibi sanirim keşan a gidicm
tarafından
Amin canım inşallah sağlıkla al kucağına
-Reklam-
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Doktor doguma geliyor canim. Ama son anca catala alindiktan sonra geliyor. Bnim dogum ozelde oldu. Benim doktor son anda geldi. Ne desem bilemedim canim ya. Pihtilasma sorunun da varmis bnce bastan beri takip eden dr yaptirsin dogumunu. Yada kesan a gideceksen en kisa zamanda ordada muayene ol dr la gorus. Guvendigin rahat hissettigin bi dr ve hastane olsun.
(106 puan) tarafından
Kendim keşanliyim bütün ailem orda hastaneyide gördüm cok guzel tekirdag devleti görmedim ve acikcasi ordan korkuyorm. Bide korkmadigim tekirdag ozel yaşam orayada her ay duzenli gittim doktorum iyi ama işte şartlar da ortda :(
(1,567 puan) tarafından
Ozaman kesandaki hastaneye bi git dr falan bi gor derim
0 oy
(8,226 puan) tarafından
Kesan mantıklı canım bi randevu al doktorlardan birine kaydın acılsın.Yoksa kabul etmeyebılıyolar dogum zamanı.
(106 puan) tarafından
Dua edin nolur kesana randevu aldim Artik bundan sonrasi Allah kerim nolck bilmiyorm
(8,226 puan) tarafından
Korkma canım kotu dusuncelerı uzaklastır aklından.Devlet ozelden daha iyi cunku olumsuzluk oldugunda ozel devlete sevk ediyor.yenı bır hastanenın donanımı daha iyidir.
(106 puan) tarafından
Insallahh insallahh  :(  bütün kadinlar dogumdan sancidan korkar ben kan pıhtılaşmasından korkuyorm keske tek sıkıntım dogum korkusu olsaydi  :(
0 oy
(187 puan) tarafından
Canim bende senin gini kan sulandirici igne kullaniyorum üstelik hemsireyim ama bana doktorum normal yapamazsin kanama riskini göze alamayiz dedi senin ki nasil normal dogum demis sasirdim acikcasi bende devlette dogum yapacagm bence eger durumunuz sikisiksa devlettw yap keşan da ablanlarin orda kal dogumdan sonra gelirsin canim olmaz mi anlattigjna gore en mantuklisi bu
(106 puan) tarafından
Kaclik kullanıyorsunuz igneleri benim 0.4luk.. devletteki de normal dedi ozeldekide bi sıkıntı olmz dedi. Bu arada cuma gününe randevu aldim kesana artik Allaha dua edicem hayirlsii icin.
(187 puan) tarafından
Bende 0.4 yani 4000 lik oluyor onu kullaniyorum ama ben sezaryen olacagm zaten kendim de normal istemiyordum canim hakkimizda hayirlisi
0 oy
tarafından
Bana en mantıklı Keşan devlet hastanesi geldi hem yeni hem temiz dedin zaten devlette doktorlar doğuma girmiyor dediğin gibi o zaman Keşan devlete git zaten doğum başlayınca acile gittin mi hemen alıyorlar 
(106 puan) tarafından
Evet bende cuma gününe randevu aldim kesana artik Allaha dua edicem hayirlsii icin
tarafından
Hayırlısı ile bebişine kavuş inşallah canım
(106 puan) tarafından
Amin canim insallah
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Bende 2 düşük yaptım pıhtılaşma sonucu takibimi 9 ay boyunca aynı doktorum yaptı özele gidiyordum cumartesi gecesi hasteneye gittim başka bi doktor nöbetçi olduğu için o girdi doğumuma kendi doktorum malesef yoktu gelmedi açıkcası normal doğum da her şeyi ebeler yapıyor oğlum doğmadan 10 dk önce geldi doktor tuttu çıkardı dikiş attı o kadar 
(106 puan) tarafından
Haa iyi bi sıkıntı olmadiysa ne güzel insallah benimde o sekilde olur ya
(12,852 puan) tarafından
İnşallah canım aslında riskli bi durum da işte ihmal ediyorum :)
(106 puan) tarafından
Bence bundan sonra bi risk olmaz sanmiyorum yani
(12,852 puan) tarafından
Beyine kalbe kola bacağa pıhtı atabilir canım benim bi tanıdığımın bacağına attı uzun süre yürümedi ve orada iz kaldı
(106 puan) tarafından
Allah korusun ya bundan korkuyorm zaten
0 oy
(446 puan) tarafından
O zaman en iyisi kesana git canım bol dua et rabbim iyi insanlarla karsilastrsin özele werecegin parayida bebeğine harcarsin
(106 puan) tarafından
Aminn insallah evet insallah saglikla sihhatle kucagima alayim
0 oy
(145 puan) tarafından
Canim benim devket hastanesinde doguma zaten düzenli olarak gorundugun doktor girmiyor sansina ogun hangi doktor nöbetçiyse o giriyor genelde de ebeler dogurtuyor zaten ben riske atmak istemiyorum diyorsan ozeldekini tercih et en azindan kendi doktorun doguma girer icin rahat olur ama o kadar para vermek istemiyorum diyorsan istedigin devlet hastanesinde yap cunku nereye gidersen git tanimadigin doktor girecek dogumuna. Bende 36+4 günlük hamileyim ozelee gidiyorum benimde 3000 tl dogum ucretim ama devlet hastanesine guveniyorum temiz degil pek. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 633 göst.
0 oy
24 cevap 1,541 göst.
0 oy
1 cevap 53 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.

377,280 soru

11,290,521 cevap