0 oy
543 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar teyzem annemi aramış bebeği kundaklayacakmisinz diye sormuş annemde valla şimdikiler kundaklarmi blmiyorum demiş. Teyzemde hiç değilse 2 hafta kundaklasin. Uyurken birden eli kolu sıçrar korkar bebek ağlamaya başlar. Korktugundada melekler gidermiş yanından demiş. 

Batıl inanç mı acaba ? 

Yoksa doğrumu ? Eskiler hep kundaklardi ama bilmiyorum. 

Siz kundakladiniz mi bebeklerinizi ? Yada doğum yapmayanlar kundaklamayi düşünüyor musunuz ?

48 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kundaklı iken çok uzun süre uyuyordu bende 1 yaşina kadar kundakladım birazda kendimi düşündüm şuandada yok kolu geri bacagi çıkmış kalçası çıkmış felan hiç bişeyi de yok sadece çok sıkmamak gerek yüzüstü düşe bilir 
-Reklam-
0 oy
(1,239 puan) tarafından
Dogrumudur bilmem ama iki cocugum var 40 cikana kadar kundakladim uyurken sadecee tabi eli ayagi felan hareket ettiginde korkar diye ve kiyafetlerin kollarini cikariyorlardi nasil beceriyorlardi bilmem ama kundakli olunca oyle birsey olmadi hic yani 
0 oy
(3,821 puan) tarafından
Batıl inanç canım ben hiç kundakalamdım serbest yatsın diye eli kolu açıktı sürekli 
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ilk 4 ay yarim kundak yapabilirsin cnm..eskiler gibi simski degil ama..sadece kollarını yani o da kendini uyandrmasin diye..
0 oy
tarafından
Melek vs olayına inanmıyorum batıl olduğu belli ama Dr.Aidin Salih bebeğin ilk zamanlar rahat uyuması için kundaklanmasini önermiş 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bunu bilmiyorum ama kundaklamak gaz problemine iyi geliyor çok sıkı olmama şartıyla kundaklayın.
0 oy
(241 puan) tarafından
Ben 40 gün kundaktan çıkarmadım fakat korkmasından filan degil eli kolu bacakları düzgün olsun diye

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 270 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 292 göst.
12 Mart 2022 Diğer kategorisinde Ebruliiiiii (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 168 göst.
23 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 1,376 göst.