0 oy
472 göst.
Aile kategorisinde (704 puan) tarafından
Kızlar eşim 5 aydır görevdeydi şükür kavuşucaz az kaldı Allahın izniyle ailemin yanındaym aylardır.Babam sagolsun çokk sever kızımı canını verir ama aşırı şımarttı öyle böyle değil cocugumu tanıyamıyorum artık yarın evime dönüyorum İnş  babam göturücek sizde duzelir mi eve gidince çok zorluyor beni asla lafımı dinlemiyor istedigi olmaynca yerlere yatıp aglıyor kafasını vuruyor bir yerlere babam sinirli bir insan sürekli karıştı ve asla aglatmadı kızımı nasıl terbiye edicem gidince eşim görünce şok olucak asla böyle değildi çünkü çok üzülüyorum toplumda beni çok üzüyor birebirken dinler mi sözümü sizce ne yapmalıyım ? (20 aylık)

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Biraz zaman alır ..seni zorla.sabrini dener hatta elinden geleni yapar..eğer iradeli olursan ..taviz vermezsen zamanla alisacaktir..dedeler neneler hep öyle malesef canım iyi bisiy yaptık saniyolar ama aslında çocuğun kendilerine kullanmalarına.izin veriyolar..
(704 puan) tarafından
Evet canm hepte dedm bakn gidnce ben çekicm cok zorlanicm diye düzelir duzelir ilk torun tabiki sımarck dediler ama cidden aksi huysuz bir bebek oldu oysa ne kdr da akıllıydı. O inatsa bende inatlasıp kurallarımı benimsetecgim o zaman sagol canım
tarafından
Benim ablalık yaptığım bir çocuk vardı .kız Mina diye..İstanbul'a kuzenin yanına gidip geldimi huyu suyu değişiyordu...annesiyle toparlamamiz bir haftayi alıyordu her seferinde..alismayacak bisiy yok ...alışır .
(704 puan) tarafından
Evet bende umutluyum toparlanck Insallah pes etmeyecegimm
-Reklam-
0 oy
(8,589 puan) tarafından
Seni zorlayacak ama kurallarına uyacak er yada gec
(704 puan) tarafından
Inşallah dediğiniz gibi olur pes etmeyeceğim sagolun
0 oy
(887 puan) tarafından
Ahhh bu dedeler :) Benimkiler de aynı canım onların yanında her dedikleri olacak, ağlatılmayacaklar vs vs. Biraz zaman alacak işin biraz zor açıkcası canım iyi bir sıkı eğitimden geçirmen gerekecek dinlemediği taktirde ufak cezalandırma yapmaktan kaçınma(istediğini yaptırırken ağlarsa 2 dk düşünme ve özür dileme molası, illa sorun çıkarıyordu Ogün birlikte yapacağınız bir etkinliği yapmama gibi) ben kendimde bu konuda çok çektim ama böyle düzelttim zor oluyor ama sonuçları iyi 
(704 puan) tarafından
Aynen oyle annemde oyle ama annem gene uzuluyor halime karismiyor cok kurallarıma ama babamla resmeb ters düsüyorm bisey degl babamla dusman olcm cocuk yuzundn :)) bagırmak degil bak kızmama dahi müsade etmiyor surekli bir müdahale halinde yeter ki aglamasn hersryi olsun.. Evet isim zor canm farkndaym bugn bi kere daha anlam 5 dkkalgna bi kahveye komsuya gectk annemle mahfetti beni cok degisik davraniyor asla duymuyi bile.. konusarak anlatark duzelmltmeye calısrm madem dedigin gibii
0 oy
(201 puan) tarafından
Benimde eşim 5ay önce göreve gitti gelmesine 3 hafta kaldı inşallah gelicek.. Bende bu surecte annemlere ya da kaynanamlara gidip geldim benim.kizin da oralarda huyu değişti eve gelince düzeldi biraz ama ara ara yine olmuyor değil.. Bir düzen olunca düzelir insalllah 
(704 puan) tarafından
Kader arkadaşımsn o zaman bnm. Bnde 4 gozle bekliyorm artk eve gitmeyi cunku ailemle ters düsmekten yoruldm artk esimin hasreti kızın huysuzlugu derken arada kaldm umarm bizimkide eve gidince duzelir. Ben korkuma hic kaynanamlara gitmedm bile o dedesi de fena al birini vur otekine ztn musait degillerdi ama en iyisi insanin eviymis bunu çok iyi anladm.
(201 puan) tarafından
Ben evimdeyim şimdi hamileyim bide son ayım istesemde kimseye gidemem zaten onlar gitmemi istedi eşim evde değil tek kalmayayim diye ama hiçbir yer evin eşinin yani gibi değil gerçekten.. gün sayıyorum.. Allah kavuştursun sizi de bizi de tüm bekleyenleri de
(704 puan) tarafından
Aynen oyle asla degil bende kalıcktm kizımla zatn lojmanda yasıyoruz güvenilir ama ailelerin ici rahat etmedi. Sütten ağzm yandı ama bakalm hayırlısı amin İnşallah cümlemizi tüm bekleyenleri kavuştursun Rabbim size de hayırlı saglıklı doğumlar diliyorum.
(201 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
tarafından
2 yas sendromu olabilir . 5 ay canim az degil  bebekler degisiyo gunden gune .duzelir insallah
(704 puan) tarafından
Insallah düzelir canım bakalım doktorumuza da danisym bi madem 2 yas sendromuysa nasıl davranmaliyız diye
0 oy
(3,456 puan) tarafından
Bu saydıkların şımartılma değilde iki yaş atağı gibi, görümcem var 22 aylık, oda aynı bu saydığın şeyleri yapıyor, dediğim dedik olurlar bu dönemde, sinirlenip ağlayıp kendini ordan oraya atarlar
(704 puan) tarafından
Evet aynen aynen o sekilde davraniyor bi anı bi anını tutmuyor gerci ikizler burcu benm kız normal ama o zaman ataktan boyle yapîyor biraz olsun rahatladm sagolun gelisimsel biseyse tamm yani.
0 oy
(711 puan) tarafından
Çnm iki yaş sendromu olabilir oğlum yatarak arabam sürerdi o kadar sakindi 1 senedir çok değişti kendine vurmalar Her şeye inatlasmalar soz dinlememler  bize vurmalar daha neler neler düzelecektir allahın izniyle kutal koyun biriniz biseye  kiziyorsaniz hepnizde  ayni  şeye tepki gosterin  yapilmamsi gerekn bisey yaptığında hepiniz küsmüş hibi yapıp farkli  odalara gidin  kendisini  başka odaya koyup  kizdiginizi  belli etmeyin siz gidin  bunlar bana pedegokun soyledikleri
(704 puan) tarafından
Evet canım banada artık 2 yas sendromundan kaynaklı oldugu geliyor tamam onerilerini dikkate alıcam o sekilde egitmeye calısıcam İnşallah düzelir
0 oy
(27,527 puan) tarafından

Düzelir insAllah

(704 puan) tarafından
Inşallah düzelir

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 123 göst.
5 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Miniminnaķ (2,971 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 300 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Emine S (16,194 puan) tarafından soruldu