0 oy
1,141 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,479 puan) tarafından

image

Hayatimizda bir çok  şey sağlıksız dikkat edilecek o kadar çok şey var ki ... 

34 Cevaplar

0 oy
(1,523 puan) tarafından
Beni bebe bisküvisiyle büyütmüşler ya öf şimdilik bişeyim yok inşallah ilerde de bişey çıkmaz :D:D bebeğmn süt alerjisi vardı yyceği şeyler çok kısıtlıydı bi kaç defa keçi sütlü olandan verdim inşallah şifa olmuştur yavruma çünkü kolaylığından yada kilo için değildi çünkü maşallah ihtiyacı da yoktu zaten :) 
(7,479 puan) tarafından
İnşallah olmaz canım ama ülkemiz şeker tansiyon hastaları ile dolu maalesef. Kısırlık had safhada obezite gittikçe yaygınlaşiyor ... Her şey ilaçlı katkı maddeli ama biz en azı neyse onu almak ile yükümlüyz kolumuz koptu diye bacagimizi da kesecek değiliz .. maşallah bu arada yavruna canım darısı benimkine inşallah
(1,523 puan) tarafından
Biliyorum canım hepsinin farkındayım elhamdülillah. 2 yaş oldu o verdğm bisküvi hariç bir paketli gıda vermedim yavruma emziriyorum diye kendim de yediklerime elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalıştım. Formül mamalar da bile palm yağı varken bebe bisküvilerinin çok da masum olmasını bekleyemeyiz zaten kötü bi zamanda yaşıyorum zararlı zararsız bi yana helal haram da birbirine karıştı nerdeyse paketli gıdaların çoğu şaibeli. İnşallah tüm anneler bilinçlenir de yavrularımız koruyabilrz tabi elimizden geldiği kadar. Sağolasın canm Amin ne sorununuz varsa tez zamanda çözülür inşallah :)
(7,479 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsın canım maşallah .. şimdi çevre de çok büyük etken benim kızım daha yaşına gelmeden kayınpederm çay olsun cips olsun bisküvi olsun habire verme derdindeydi ya zaten bu çocuklar büyüyünce illa ki yiycek acelesi ne bazen kalp kırdığım bile oldu çünkü bir laf on kere denmez benim kızım çay içse ne faydası olacak neymiş tadını bilsin ee bilince nolcak ne gececek on aylık bebeğin eline .. bu devirde çocuk yetiştirmek çok zor gerçekten..
(1,523 puan) tarafından
Ahh ahir zaman.. Bir büyük boşuna dememiş ahir zaman da fidan ekip ağaç yetiştirmek çocuk yetiştirmekten evla olacak diye :) koruyabildiğmiz kadar koruycaz inşallah başka da yapacak bişey yok gerçekten. Bizim süt alerjimiz olunca çok şükür bişey yedirmeye kalkışan olmadı şu zamana kadar inşallah bundan sonra da olmaz, amin :D
-Reklam-
0 oy
(871 puan) tarafından

Evde yapılan içinde gecerli mi bu 

(7,479 puan) tarafından
Hayır canım evde olanlar en iyisi
(871 puan) tarafından
Evet zararlı diye biliyorum evde yapmayı planlıyorum hazır olan hiçbirşey iyi degil zaten
0 oy
(44,840 puan) tarafından
Oooo herşeyde katkı var artık doğal yasam nerdee
(7,479 puan) tarafından
Onu da biz bulmaya çalışcagiz en azından elimizden geleni yapmak zorundayz kolumuz koptu diye bacagimizdanda mi olalım :)
(44,840 puan) tarafından
Bu devirde biraz zor artık ben veriyorum  yiyo ilk cocugumada verdim olumsuz yanını görmedim bende cici bebeyle buyumusum:))
(7,479 puan) tarafından
İyi afiyet olsun canım ben sağlıksız olduğunu yazayım da isteyen verir istemeyen vermez kişinin kendi tercidir bizlerde müslümanın müslüman üzerinde ki haklarindan biri olan  bildiklerimizi paylaşmak ile yukumluyuz :)
(44,840 puan) tarafından
Tabikide öle her anne kendi cocugundan sorumlu
0 oy
(26 puan) tarafından

benim kizim 19 aylim 10 kilo herkez zayif ver princ unu biskuvi dediler vermedim zayif olsun saglikli oln bos seylerle kilo almasin istedim emziriyorumda kesmedim.iyide yaptim bence:)

(7,479 puan) tarafından
Ohhh valla en akıllıca olani yapmışsın kilosu aman aman zayıfta değil çocuk sağlıklı ise ilerde alır canım sorun yapılacak bir şey değil  .. Sanki bir bebe bisküvisi kilo aldırıyor diğer sağlıklı şeyler fos... Tebrik ediyorum seni .
0 oy
tarafından
Mecburen veriyorum çünkü kilo alımı çok az ve doktor önerdi kafama göre almadım vermedim kötü anne ilan edecek olan buyursun ama günde sadece 50 60  cc mama ile duruyor kızı ha günde 4 öğün falan vermiyorum 2 günde bir 3 4 tane ezip kahvaltı olarak veriyorum o kadar seçici ki 8 aya girdi ağzına lokma koymuyor zaten 2500 Gr dogsu gören herkesin ilk lafı ne kadar küçük zayif onların aklına uysam günde 4 5 defa vermem lazım zaten keçi sütlü olanı kullanıyorum 
(7,479 puan) tarafından
Canım kimse kimsenin annenligine laf edemez zaten . Ben burda bilgilendirme amaçlı paylaştım yargılamak için değil . Kendine yazıdan alacak olan alır almayacak olanda almaz kişinin bileceği iş.. kaç kilo şuan bebeğin benimki de 2190 gram 46 cm doğdu herkes niye bu kadar küçük , bu büyüyecek kız olacakta bizde gorcez , yok bebeğine değil kendine aldirmissin demek ki vs saçma şal.k sözler işittim noldu yani hep iki kilo mu kaldı bebeğim .. Boşver sen dışarıyı işitme sağlıklı olsun bebeğin ilerde zamanla alır inşallah hep bu çevre baskısı yüzünden oluyor zatan ne olursa..
tarafından
Kuzum senin paylaşımın için söylemedim zaten keşke hiç vermesem şuan 8 aya girdi ve 7100 gram benim hamileliğim zaten hastanede geçti 1 kilo dahi almadım gebelik boyunca 9.kilo verdim 2 günde bir serum ile takviye alıyordum tansiyonum düşüyordu açlıktan çünkü o zamandan bile bu bebek yaşamaz dediler bana defalarca doğum yaptığım da bakamazsin bakamadinmi yedirsene onu ver bunu ver laflar duydum daha neler neler doktor pirinç unu vs de verebilirsin dedi ama onları hiç vermedim şimdide elimden geldiğince sebze falan vermeye çalışıyorum ama kızım yemiyor
(7,479 puan) tarafından
Ayy ne buyuk imtihan olmuş hamilelik.. Neyse ki karşılığını almışsın yavrun sağ salim seninle ... İnşallah gün geçtikçe seve seve yer ogunlerini .
Çevrene de Allah vicdan merhamet versin..Benimm kızımda hiç haz etmiyor maalesef bir şey yiyip içmek istemiyor sadece anne sütü ile yetinmek istiyor ama koca dana oldu yetmiyor 15 aylık . İki öğün zorla yedirene kadar kedi köpek inek bütün hayvanları  oluyorm üç öğün yerse benden mutlusu yok ama nerde (≧▽≦)
0 oy
(7,096 puan) tarafından
Aaa ben veriyorum ama boyle bisiyden hic haberim yoktu sutune azcik katiyodum 
(7,479 puan) tarafından
Ben çok yerde okumuştum canım maalesef yararindan çok zararı var ...
0 oy
tarafından
Kızım 15 aylık süt içmeyince bir tane içine attim öylede içmedi bende vermedim devam sütünü sevdi tekrar denemek zorunda kalmadım şükür 
(7,479 puan) tarafından
Ne güzel canım :)
0 oy
(49,846 puan) tarafından
bende verdim ama cok degil az oylece kaldi bir kavanoz
(7,479 puan) tarafından
Sen ye kız ben öyle yaptım çayın yanında güzel gidiyor (≧▽≦)
(49,846 puan) tarafından
sute koyup mama yapiyorum kendime caktirma ☺️
0 oy
(2,066 puan) tarafından
ben veriiom  acicaksi  gund3 1 yada 2 defa veriom  çok vermiom  
(7,479 puan) tarafından
Yani çok vermektense böylesi daha iyidir herhalde ama hiç olmasi en iyisi :)
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben veriyorum tek ogün 50 yıl oncede varmis bu bebe biskuvisi yani herseyden korkulmamasi lazim yediginiz domates bile hormonlu 
(7,479 puan) tarafından
Bizim milletimiz sağlıklı değil maalesef şeker tansiyon kolesterol obezite kısırlık had safhada en azından elimizden geleni yapmamız gerekiyor
0 oy
tarafından
Ben hiç vermedim zayıf bir çocuk sütüne tad versin içsin diye verdim yine almadı zorlamadm 23 aylık hiç yemedi 
(7,479 puan) tarafından
En iyisi valla bende denemiştim bilmiyorken benim kızda istemedi
0 oy
(718 puan) tarafından
Gelen misafirlere cesit cesit yemekler pasta börekler yapana kadar oturur evladıma evde yaparım herseyini elimizde imkan varken ne gerek var paketli gıdaya bir sağlıkçı olarak bizde yedik olmadı diyorlar ama hastanede adim aticak yer yok hastalardan hic hastalik gostermeyenlerde kilodan şikayetçi çünkü insulin direnci yapıyor yani hazir olsunda alip yapaym demek yerine gelen misafirler guzel anlatsin bizi diye gösterdiğimiz özeni yavrumuza gosterelim...
(3,241 puan) tarafından
Alkisss mervem valla helal olsun cok zor degil bi tadımlik bisiler hazırlamak
(718 puan) tarafından
Aynen kuzum ♡♡
(7,479 puan) tarafından
Ne de güzel yazmışsın anlatmak istediğim bu zaten ...

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 60 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
28 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Esra1212 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 151 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 201 göst.
5 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,956 puan) tarafından soruldu

397,316 soru

11,883,361 cevap

36,003 kullanıcı

...