0 oy
1,143 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,479 puan) tarafından

image

Hayatimizda bir çok  şey sağlıksız dikkat edilecek o kadar çok şey var ki ... 

34 Cevaplar

+2 oy
(3,212 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ah keşke herkes anlasa bunu. Bizde böyle büyüdük bişey olmadı diyenler, yediğimiz herşey sağlıksız zaten diyenlere nasıl anlatabilirsin ki bunu? 
(7,479 puan) tarafından
Amaan anca dalga geçsinler benim derdim anlayabilecek olanlar ile ..
(3,212 puan) tarafından
Azıcık okuyan araştıran vermez zaten... Pirinç unu, kaşık mama, danino bunlar bu çağın en büyük düşmanları kilo alsın uyusun diye en büyük hata yapılıyor. Dün bize bişey olmadı diyenler dolduruyor şimdi hastaneleri. Rabbim tüm evlatları korusun annelere bilinç versin.
(7,479 puan) tarafından
Aynen sanki bizim neslimiz çok sağlıklı ya ülkenin yarışı kısır yarışı şeker tansiyon hastası yarısı obez
(3,212 puan) tarafından
Aynen öyle valla.
-Reklam-
+12 oy
(120,799 puan) tarafından
Saglikli ne varki meyveler sebzeler bile hormonlu
(1,699 puan) tarafından
Ben cocuguma veriyorum demedim verenler oldugi icin soyluyorum  ayrica inan evinde makarnadan baska bisey olmayan insanlar taniyorum bi bebe biskuvusu gorunce gozleri parlayan çocuklar biliyorum :((
(7,479 puan) tarafından
Makarnadan başka bir şey görmeyen çocuk muza da gözleri parlar. Benim demek istediğimi maalesef anlamıyorsun yazıda bak ne diyor kilo alsın diye bebe bisküvisi vermek yerine sağlıklı ne versem diye düşünmek gerek diyor . Maddiyata neden konuyu getirdin anlamış değilim . Bir bebe bisküvisi ile muzun kilosu aynı . Onu alan diğerini de alır merak etme..
(1,699 puan) tarafından
Tmm sen  haklisin
(4,041 puan) tarafından
Hayır hayır Ceylin sen haklısın yani evde kek yapıp çocuğu buna alıştırmak çok mu pahalı birşey bunun parayla ne ilgisi var evet meyveler sebzeler hormonlu ama sonuç olarak şöyle düşünmek lazım ne kadar dışarıya az bağımlı yasarsaniz o kadar sağlıklı olursunuz evde üretilen herşey en ufak birşey bile disardkilerden kat kat iyi onların kullandığı her malzeme adi ve koruyucu katkılı. Koruyucu siz olmasa aylarca nasıl dayanacak
(1,699 puan) tarafından
Enes sende haklisin
+1 oy
tarafından
Bi kaç kişinin rahatına gidiyor vermek bakıyorum bebegine 3 4 ögün bebe bisküvisi veriyor yazık vallahi 
(7,479 puan) tarafından
Kesinlikle ... Ben bir kere çok çaresiz kalmıştım ağzına hiç bir şey degdirmiyordu 13 aylıktı diş çıkartıyordu bir kiloya yakın vermişti o derece olunca denemediğim şey kalmadı yesin diye  en son bebe bisküvisi aldım sütün içine koyup biberona koydum baktım iki üç gün yarım bardak kadar aldı daha da almadı bende  kendim yedim zaten içim hiç rahat değildi verirken :/  çocuk büyütmek çok zor ya sadece karnına değil sağlığına da etki etmeli yediği ...
tarafından
Kaşik mama pirinç unu mamalari bunlar çok zararlı aslında insanlar kolaya alişik bücce diyorlar olmayan alıyor diyorlar halbuki ona verecegin para ile evde yapacagin malzemelerle aynı para tutuyor
(7,479 puan) tarafından
Kesinlikle boş yere duyar kasiyorlar...
+1 oy
tarafından
Onu verme bunu verme allah askina ne verecezz 
(285 puan) tarafından
Olduğu kadar yapacak bişey yok. O hazır gıdaların içinde keşke sadece organik olmayan sebze meyveler olsa. Bir ton katkı maddesi , sağlıksız şeker türleri var. Anneler erkenden bebe bisküvisini daninolari dayıyor çocuğa sonra 10 yaşında ergenliğe girince ah zamane çocukları böyle deniyor. Zamane çocuklari değil zamane anneleri aslında sebep oluyo çoğunlukla :) herkesin kendi tercihi ama imkan varken dikkat etmek görevimiz diye düşünüyorum çocuklarımızı korumak bizim görevimiz
(4,041 puan) tarafından
Nasıl ne vercez irmik kaynatıp içine elma ve armut dograsak pekmez karsak mesela ?
(285 puan) tarafından
İnan çok cok sağlıklı hazır şeylerden. Oğlum yedi sekiz aylıkken bebek irmiği keçiboynuzu unu falan aldım alerjik bir bebekti zaten kısıtlıydı yedikleri. İrmikli mamalar denedim bazen yedi bazen yemedi ama en azından içim rahat etti
(4,041 puan) tarafından
Benimki de bazen yiyor bazen yemiyor daha çok yemek yemeyi seviyor sürekli çorba yapma peşindeyim 16 aylık oldu sütü sevsin diye uğraşıyorum ama uğraşırken  bebe bisküvisi denemedim hâlâ da denemem
(285 puan) tarafından
Sütü sevecekse sade sevsin canm sevmiyorsa da yoğurt yiyorsa peynir yiyorsa gerek yok zaten. En guzeli yemeklerini güzelce yesin hazır şeylere gerçekten ihtiyaçları yok
+1 oy
tarafından
Valla benim cociugm kilo almada aşırı sorun yaşıyor doktoru ver diyor veriyoruz elimiz mahkum kilo alması gerekiyor onu bekleyen buyik bir açık kalp ameliyatı var kimse istemez sağlıksız şey yedirmek ama bazen şartlar öyle zorlanıyor ki 
(7,479 puan) tarafından
Kaç kilo doğdu peki ? Kilo alımı neden olmuyor merak ettim sakıncası yoksa
tarafından
2600 doğdu uzm bir süre 2600 olarak kaldı.  Doğuşdan kalp hastası canım kalbinin sol odaciklari yok ameliyat olması gerekiyor ilkini 25 günlükken oldu şimdi 2. Olucak bekliyoruz onu olursa kilo alımı artar deniyoe
(7,479 puan) tarafından
Ayy inşallah canım benim rabbim sağ salim atlatmasini nasip etsin
tarafından
Amin canım ins atlatır. Bizde görürüz etli butlu :)
(7,479 puan) tarafından
İnşallah canım güzel ve sağlıklı günler yavrunun olsun bizde hep birlikte görelim inşallah (◕ᴗ◕✿)
+1 oy
(6,858 puan) tarafından
Çok haklısın cnm . Nbr nasilsin
(6,858 puan) tarafından
Alistirirsin ins cnm yaa .
(7,479 puan) tarafından
Arabanı kullanabildin mi
(6,858 puan) tarafından
Evde kullaniyoruz :D temizlik yaparken iyi oluyor vala disari cikarmaya kıyamıyorum:D hem kar yagdi cikamaazdik saka bi gana soguk hava
(7,479 puan) tarafından
Ahahah evde de iyi zenginlerin ev içi arabaları da var valla bizim neyimiz eksik (≧▽≦)
(6,858 puan) tarafından
Haha aynen :D
0 oy
(1,471 puan) tarafından
10 aylık daha hiç o markette 

satılan bebe bisküvilerinden almadım alerjisi varken penelope gurme den organik bebe bisküvisi almıştım onuda yemedi zaten hiç vermedim vermeyide düşünmüyorum alerjisi geçtiği için kahvaltı yapacağı çeşit çok bence kimse vermesin 
(7,479 puan) tarafından
En iyisi canım bu canlar bize emanet
(1,471 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Ben arada kahvaltıda ve gece yatarken arada mamasına katıyorum.. Onun haricinde vermiyorum.. Kilo alsın diye değil ama 
(7,479 puan) tarafından
Niye peki kız genelde kilo için veriyor analar
tarafından
Vallahi benim kızın kilosu zaten iyi ben doyurucu olsun diye kahvaltısında veriyordum öyle kaldı ama yavaş yavaş vermemeye çalışıyorum artık çünkü bende çok rahatsız olmaya başladım vicdan yapıyorum kahvaltısında öyle verdiğim zaman. Şimdi peynir zeytin domates salatalık falan alıştırıyorun
(7,479 puan) tarafından
Senin tontisi görüyorm burdan zaten maşallahı var Allah bağışlasın (◕ᴗ◕✿) bu canlar bize emanet ben tad katsın diye bazen bal bazen tahin bazen de soğuk sıkım pekmez verym keşke benimki de kahvaltılk yese de hiç böyle şeyler ile ugrasmasam canı sağ olasıca (≧▽≦)
0 oy
(1,468 puan) tarafından
Benim kızım  daha küçük  ama yeğenlerim  hep bunla büyüdü  biseyleride  yok herşey  katkı herşey  şeker  zaten ara ara veririm bende
(7,479 puan) tarafından
İlle şimdi bir şey olacak diye bir kaide yok ki .. inşallah olmaz da ama bu da bir gerçek insülin direnci ile oynuyor böyle gidalar
0 oy
(14,896 puan) tarafından
Çocuk bile anliyor yemiyor , bazen aliyor eşim kahvenin yaninda ben yiyorum. Kızim dönüp yüzune bile bakmiyor. 
(7,479 puan) tarafından
Bende bir kere aldım diş çıkarma doneminde bir ay hiç bir şey yemedi çünkü son çare dedim sute karistirp verdim 2-3 gün yarim bardak anca içti gerisini de ben yedim valla normal bisküviden daha tatlı (≧▽≦)
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Ek gıdaya 1 ay sonra basliycaz şimdiden evde yapabileceklerimi araştırıyorum çok kolay tarifler var pekmez le tadlandiriliyor sadece içerisinde tam buğday unu bebek irmigi falan 10 dk almıyor yapmak evde yapmak daha iyi 
(7,479 puan) tarafından
Ben tahin kullanıyorum çoğu zaman daha besleyici ve az şekerli . Bir yaşından sonra da bal ile tad vermeye başladım . Ek gıdaya ilk başladığım sırada pekmez çok işime yaradı ama tahin daha faydalı olduğunu öğrenince geçiş yaptım
0 oy
tarafından

Ben 2 inci bebeğime biraz bebe bisküvisi verdim sonra netten yararlı olmadığını görünce vermedim birdaha keşke hiç vermeseydim 

(7,479 puan) tarafından
O pişmanlığı çok iyi biliyorum ama zararın neresinden dönersek kardır
tarafından
3 üncü oğluma vermiycem
0 oy
(805 puan) tarafından
Ben oglana verdim ek gıdaya başladığında yumurta sarısı labne peyniri karıştırıp veriyodum severek yiyordu çok şükür bı sıkıntı oluşmadi 
(7,479 puan) tarafından
İlle şuan olacak diye bir kaide yok ki canım kanıtlanmış zararı bugün olmaz ilerde olur vücutta birikim yapıyor inşallah olmaz tabi temennimiz o yönde .. Şeker hastalığı o kadar yaygın ve genç yasa indi ki dikkat etmek zorundayz
(805 puan) tarafından
Canım annem hep ne derdi biliyomusun kızım biz ozmn oakdar yokluktaydikki ben size yeni dogmustunuz sütüm yoktu param yoktu size ekmeği çayla ıslatıp su gibi yapıp size yediriyodum mecburdum diyor düşün daha yeni dogmusuz ama bak hicbirşey olmadi kocamn olduk hepimizin çocukları oldu çok şükür saglikliyizda yani demek istediğim herşeyi çok takmayın şuan bizim cocuklarimaza verdiğimiz hicbirşey sağlıklı değil hele o tonlarca para verdiğimiz mamalar varya onlardaki şeker ve yağ miktarı hicbirseyde yok herşey sagliklisz zaten bidek bebe buskivisi değil
(7,479 puan) tarafından
Canım eskiden yokluk vardi şimdi her şey var istemediğin kadar bizim yapmamız gereken tek şey aralarında ki en sağlıklı şeyi bulmak bile bile de zarar veren bir şeyi vermemk ... Annenin durumu ile bizim durumumuz bir mi ? Değil tabi ki onlar o dönemde elinden geleni yapmışlar bizler hazıra konuyorz nasılsa her şey sağlıksız diye ama evde yapilabilcek bir sürü tarif var . Bu canlar bize emanet o yüzden dikkat etmek zorundayz diye düşünüyorum...  Yani sırf kilo alsın diye sağlıksiz bir şey vermek bencillik bana göre ..
0 oy
(28,409 puan) tarafından

Herşey aynı şekil zararlı aldığımız nefes bile.

:angel:

(7,479 puan) tarafından
Nefesimizi tutalım (≧▽≦)
0 oy
(16,000 puan) tarafından
Şikayet edenler var ben bebe bisküvisi kendim yaptım verdim hep zorda değildi 2 yaşına bir kaç ay kala artık aldım ve sadece tat amaçlı koyuyorum yulaf ezmesine danino bile 1 aydır veriyorum sonuçta hormon var elbette ama bize düşen de dikkat etmektir ve bu bisküvi sadece şeker 
(7,479 puan) tarafından
Kesinlikle dışarda  çocuklar için satılan  nerdeyse bütün gıdalar işlenmiş hormonlu ve kanserojen madde taşıyor... Amaan salla gitsin her şey zararlı diyecek bir konu olduğunu düşünmüyorum..
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Kahvaltıda tatlandırıcı olsn diye peynir zeytin yumurta ve sut eslıgındr yedırıyorm bir de gece sütüne bir iki tane atıyorum yoksa yediremiyorum her seyın azı karar fazlası zarar
(7,479 puan) tarafından
Bir yaşını geçti mi? Soğuk sıkım pekmez ya da bal daha güvenilir bir tatlandırıcı bence :)
0 oy
(285 puan) tarafından

Halbuki içerik olarak normal biskuviden hiçbir farkı yok hiçbir faydası yok soyleyince biz yedik ne oldu sanki diyorlar :) annelerimiz bizim imkanlarimiza sahip değildi ellerinde olsa eminim onlar da daha dikkatli olurdu. Eskiden çocuğuna çikolata almak lukstu alabilince seviniyodu annemiz yazık napsinlar zararından bahseden de yok. Şimdi elimizin altında telefon internet heryer doktor , araştırıp doğrusunu öğrenip uygulamak varken kolayına kaçmamak lazım devir hastalık devri çocukları dirençli yetiştirmek lazım ne gzuel imkanlarımız var

(7,479 puan) tarafından
Aynen öyle hayır sanki biz çok mu saglikliyiz erken yaşta herkes şeker hastası kadınların çoğu polikistik over hastası insülin direnci çoğu kişide yüksek bir çoğu insan bu hastalıklardan kisirlik ile mücadele veriyor bunları tetikleyende şeker un maalesef
(285 puan) tarafından
Evet herkes bundan dertli sorsan ama sebebi kimsenin işine gelmiyor
0 oy
(378 puan) tarafından
Ben hazır almıyorum kendim yapıyorum cnm
(7,479 puan) tarafından
En iyisini yapıyorsun canım
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Tamamen şekersiz tahıl bakımından zengin bebe bisküvileri var. Ayrıca yulaf yada tam buğday unu ve.pekmezle yapabileceğiniz kolay tarifler de var. Her iki şekilde de gayet sağlıklı ve besleyici. Yani içeriği temiz  olmayan bir tek bebe biskuvisi değil her sey zararlı zaten. Burda önemli olan bisküvi olması değil içinde şeker palm yağı vs olmaması 
(3,212 puan) tarafından
İçeriği temiz olsa dahi içindeki yağ oranı ve cinsidir bir bisküviyi kıyır kıyır yapan bu sebeple nereden tutsan elinde kalıyor temiz içerikler bile. Evdeki tarifler bu sebeple asla hazırlar gibi olmuyor.
(7,479 puan) tarafından
Aynen disardan ne kadar az  paketli ürün alsak o kadar kâr... Allah iyi etsin o kadar zor ki sağlıklı olan şeyi bulmak.
(3,552 puan) tarafından
Tereyağı kullanıldığı sürece çok büyük bir sorun olacağını düşünmüyorum. Tabi ki 3 öğün bisküvi verilmez ama ona gelene kadar bir çok zararlı besin var malesef bebislerin yediği. Dediginiz gibi sağlıklı urun bulmak artık çok zor
0 oy
(16,782 puan) tarafından
Verdim malesef 6.aydan 10.aya kadar.

Sonra yemesı zaten 
(7,479 puan) tarafından
Olsun zararın neresinden dönersek kardır

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 60 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
28 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Esra1212 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 151 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 201 göst.
5 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,956 puan) tarafından soruldu

397,320 soru

11,883,451 cevap

36,003 kullanıcı

...