0 oy
167 göst.
Diğer kategorisinde (436 puan) tarafından
Kızlar merhaba şeker yükleme testi hakkında ne düşünüyorsunuz doktorlar dahil bu konuda herkes ikiye bölünmüş durumda sanırım. Haftam geldi doktorum önerirse yaptırmayı düşünüyorum sizler yaptırdınız mi herhangi bir yan etkisi oldu mu . Ailemde şeker hastalığı problemi olduğu için özellikle yaptırmak istiyorum ama bazı kötü yorumlarda beni korkutmadi değil

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bu şeker yüklemesi ne oluyor mesela ben yaklaşık 6 aydır şekerli hiç bir şey yemiyorum rahatsız olduğum için ve hamilleik boyunca da devam edecek mesela ne ise yarıyor o
(1,451 puan) tarafından
Aç karnına koca bir bardak aşırı şekerli su içiriyorlar yarımsaat sonra kan alıp şekerine bakıyorlar cnm gebelik şekeri varmı diye
tarafından
Ben yapmam o zaman çünkü bana şeker yasak
(1,451 puan) tarafından
Bana yasak degildi o halde bile baya kötü oldum bn 2 gün kndime gelemedim doktoruna bi sor yine şeker neden yasak ona göre karar verir
tarafından
Bağırsaklarımda yara var kortizon ilacı kullanıyorum ondan
(1,451 puan) tarafından
Hmm anladım cnm geçmiş olsun o zaman yaptırma bn birinde yaptırdım birinde yaptırmadım çok şükür bişey olmadı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaptırmadım geriye dönük 3 aylık şekerime baktılar zaten düşük olduğu için bana bıraktı doktor kararı 
0 oy
tarafından

Benim babamda şeker vardı  genetik diye bana önerildi ben yaptırdım.  Bence yaptır. Cnm eğer şeker problemi var sa erkenden önlemini alırsın

0 oy
(1,451 puan) tarafından
İşk oglumda yaptırdım çok çok şekerli oldugu için 2 gün midem bulandı kndime gelemedim bişeyde çıkmadı ikincidede yaptırmadım saglıkocagında ki tahlillerde şekere bakıyorlar zaten bi sorun görürlerse yönlendiriyorlar
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Yapmadım valla ne yalan söylim 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Gebelik şekeri çok tehlikeli olabiliyor. Yapıp tedbir almak bence en iyisi. Bazen sülalede bir kişi bile şeker hastası olmayabiliyor. Ama yapan kişide gebelik şekeri çıkabiliyor. Çok araştırdım ben. Doktorum ben iki kızımda da yaptırdım öneririm dedi. Ayrıca erken doğum,iri bebek,doğumdan sonra anne veya bebekte kalıcı şeker hastalığı gibi şeylere sebep oluyor gebelik şekeri. Bence yaptırın bilin tedbir alın.
0 oy
(841 puan) tarafından
Ben yapmadım benim de haftam geldi  doktorum ailede var mi seker dedi bende yok şükür dedim gerek yok öyleyse dedi bende yapmadim her ailede her bünyede farklı tabi doktorun yap diyrosa yaptır 
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Benimde haftam geldi ama kafam karışık yapip yaptitmamakda
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Yavrucum açlık tokluk sekerine baktır en temizi o 

Benim doktorum onermedi 

Bursa'nın ünlü doktorlarından biridir hatta kendisi 

Açlık tokluk sekerine bakılması yeter , yüklemeye gerek duymuyorum dedi 

Bu şekilde bakıldı 
tarafından
Aynı şekilde oldu benimde
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Ben yptirdim hicbir zararini gormedim aksine gebelik sekerimin oldugunu ogrendim ve ona gore yedigime ictigime dikkat ettim eger yaptrmasaydim gebelik sekerimin oldugunu bilmicektim ve belki farkinda olmadan yavruma zarar verecektim bence kesinlikle yaptirilmasi gerekior 
0 oy
(71 puan) tarafından
Iki hamileligimdede yaptırdım doktorumda yaptirmami istemişti önemli çünkü gebelik şekerin varsa kendin icinde bebek icinde tedbir aliniyo önceden ilaç kullaniyosun sonrasinda gec kalinmis olabiliyo.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
İlk gebeliğimde yaptırdım bnce hiç gerek yoktu.
0 oy
tarafından
Ben 50 ölçüyle tok karna yaptırdim. Normalde yaptırmayacsktim hem ölçüyü az aldım hemde yok karna yaptırdim. Allah'ı ve izniyle bir şey çıkmadı
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bizim ailede yoktu ben de yaptırmadım bir anda o kadar şeker almak bana göre yanlış geliyo

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 92 göst.
15 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bahar_6565 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 151 göst.
29 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 51 göst.
23 Kasım 2023 Aile kategorisinde SunaySalih.. (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 182 göst.
18 Eylül 2023 Diğer kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,891 kullanıcı