0 oy
554 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (77 puan) tarafından
Kzilar 4 aylık bebeğimi kayinbabam kollarindan  tututuyor yürütmeye çalışıyor bir sakıncası varmı ayağının üstüne bastirmada 

18 Cevaplar

+1 oy
(319 puan) tarafından
Hiçbir zararı yok hatta faydası var . Benim babam daha 2 aylıkken yaptiriyordu:) emin ol çocuk hemen yürümeye başlayacaktır 
(2,765 puan) tarafından
Allah icin boyle bi gorus yokdur iki aylik covuk oturtturulmuyorken yurutmek nedir bi dermisiniz cocugun beli batar ayaginda sikintilar olusur daha kemik degil ayagi kikirdak gibi bisey ya yanlis seyler yapip insanlarida ona tesvik etmeyin
tarafından
Dalga geçiyor ya da ironi yapiyodur ciddi değildir
-Reklam-
0 oy
(891 puan) tarafından
Bnmde kaynanam 2 ayliktan beri ona hwr gittigmzde aynsini yapiyor
(77 puan) tarafından
Bı zararı varmı acaba bilgin varmı bebeğim adım atio baya yürütmeye çalışıyor
0 oy
tarafından
Omurga hala gelişmedi oturmasına bile izin verilmezken söyleseniz yapmasa Allah korusun
(77 puan) tarafından
Sıkıntı olur yani ilk bebeğim bilmiyorum baya yürütüyor
tarafından
Yani ben korkarım beş aylık olana kadar pek oturtmaya yanasmamistim şu an 22aylik ama riske atmazdim
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Hayır yok canım 
(77 puan) tarafından
Olmazmi yani
0 oy
tarafından
İlerde yürümesine sıkıntı olabilir canım..yan basma tabanı ağırlık verdiuosunuz..daha.cok düşük zamanı gelsiginde yürür zaten acalesi ne..
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Dört ay cok küçük degilmi daha zamanı var bence
0 oy
(130 puan) tarafından
Oo neyki bnm kaynanam 2 ayliken kizimi kolarindan tutup ters ceviriyordu bebegim korkuyo elerini sıkiyordu gozlerini ayiriyordu kizariyordu bende bagirmistim yapma bidaha korkuyo kizim diye bidaha yapmadi oda napayim 2 aylik bebek ters cevirilirmi korkuyo kolarida agriyabklir cikabbilir dikat et canm ckkar sa falan huylusu olr surekli ckkar
0 oy
(167 puan) tarafından

4 aylık bebek diyorsun ya kolu çıkar ya beli batar benim de oğlum 4 aylık ama biz asla yapmayız ara sıra ayaklarını değdiriyoruz da yürütmek ne yaa

0 oy
tarafından
Ağırlığını vermiyodur canım öyle olsa çocuk düşer direk biraz esnek olmalısınız :)
0 oy
tarafından
Zarari var tabikide cnm yapmayin 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Doktora sor canım en iyi bilgiyi  doktor verir 
0 oy
(5,558 puan) tarafından
Bütün kayınbabalar aynı bnm de öyle yapıyor.  Bi sorun olmadı 
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Daha çok küçük kemikleri batar yaptırma canım ya
0 oy
(13 puan) tarafından
4 aylık bebek yürüyemeyeveğine göre zararı var tabi gelişmemiş kaslarla deniyor bunu. Bebeğiniz söz konusu olduğunda kimsenin kırıkmasını gücenmesini önemsemeyin. Sebepleriyle neden yapamayacağını söyleyin güzelce tabi
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnm kayınvalidemde daha 3 aylık kızımı kucağına oturturdu. :) 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Ayaklarının üstüne basması için erken ve zararlı diye biliyorum canım instagramda orcan altan öyle söylemişti
0 oy
tarafından
Zararlı tabiki bebekler daha kendini kavrayamazken yürütmek de ne izin verme ayak batması bel batmasi olur çok çok erken daha bırak bebeğin ne zaman isterse o zaman ayaklanır zaten 
0 oy
tarafından
Valla oglum 4 aylikken doktor kontrolunde doktor artik oturtmaya basla dedi ben kendisi bilerek bastirip yururttu ve ozman basladim ben bi sorunda olmadi 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 135 göst.
21 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 311 göst.
2 Ocak 2020 Aile kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 319 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 182 göst.