0 oy
245 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (46 puan) tarafından
Kızlar ilk bebegimi sezeryan oldu 2 hafta bas agrisindan emziremiyordum bile bunda da korkuyorum gene aynisi olscak die genel anestesi mi almaliyim yoksa bilmiyorum aydınlatabilir misiniz beni  

17 Cevaplar

0 oy
(3,527 puan) tarafından
Genel anestezi de daha çok olur canım ben spinal oldum ama hiç baş ağrım olmadı 
(46 puan) tarafından
Brn ilk spinal oldum sonra korktugum icin geri tüm bayilttilar hastaneden çikinca felaket bas agrisindan duramadim hic
(1,908 puan) tarafından
Canm o kişiden kişiye degisiyo galiba anestezi uzmanıyla alakalı bende çok korkmustum ama bendede olmadi
(3,527 puan) tarafından
Galiba canım
-Reklam-
0 oy
(28 puan) tarafından
Ben belden uyuşturularak sezeryan oldum odaya geldiğimizde doktorum baş ağrısı olmaması için kahve veya kola tüket diye özellikle uyardı içinde kafein olduğundan ötürü baş ağrısını engeller dedi ve hem kahve hem kola tükettim hastanede olduğum sürece hiç baş ağrısı yaşamadım çok şükür
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben genel anestezi oldum ama baş ağrısı fazla yaşamadım ama ablan spinalde 1 ay boyunca çekti o ağrıyı artık bildigin kafasını duvarlara vuruyodu vurunca vurmasinin ağrısını bile hissetmiyodu o derece çok agriyodu bide ben nescafe falan içtim belki etkisi vardır narkozu kolay atiyomus galiba vücuttan tabi ne kadar doğru orasını bilemiyorum 
(46 puan) tarafından
Bende o sekildeydim agridan duramiyordum aynisi olacak die korkuyorum
(9,626 puan) tarafından
Korkma canım kendini buna hazırlama yani iyi düşün belki olmaz sen tedbirli git hatta muayeneye gittiğinde doktoruna sor söyle böyle böyle oldu yine olurmu ne yapmam lazım de o sana daha iyi cevap verir ne yapman gerektiğini ama kafeinli şeyler geciriyomus baş ağrısını
0 oy
tarafından
Ben genel anestezi aldım canım hiç başım ağrımadı
0 oy
tarafından
Normalde o kadar olmaz ama hem spinal hem genel anestezi olunca beynin patlayacak gibi hissediyosun ağrıdan.. bol bol kahve içmen lazım bitter çikolata yemen lazım narkozu vücuttan atabilmek için.. ben öyle yaptım..
0 oy
tarafından
Yaa ben bobrege stent takıltı gebeyken belddn uyusturıldum bır sey olmadı dogum yaptım yıne bır sey olmadı ama gecen gun mesane tası amelıyatı oldum hayatımda ben boule agrı gormedım yuzum felc gıbıydı bas bel agrısı mahvettı cıglık atıyordum belımın agrısından o gecerdı bas agrısı baslardı vala dun gıttım serum yedım 2 saatte emzırme dedı doktor o serum bu sabaha kadar idare ettı benı agrı gectı kuş gıbı hafıflemıstım resmen sabah yıne basladı bır bardak nescafe ıctım ve agrı kesıcı aldım oyle oyle bırazcık duzeldım ve bol bol su ıctım anca o ıgnedekı ılacı ustunden atarsın vala sımdıden Allah yardımcın olsun bana arkadas demıstı soyleseydın sana derdım amelıyathaneden cıtkıgın an basını bagla dıye sen dene bari hemen basını tulbentle bagla agrımasa bıle ve nescafe su ıc cıdden ıse yarıyor 
0 oy
(803 puan) tarafından
Oluyo canim bnde iki tane sipinal oldum bir hafta cektim icmedigim agrikesici kalmadi iki iki atiyodum en son careyi colada buldum bardak bardak kola ictim gecti hemn aklinda bulunsun bebege biraz gaz yaoiyor ama
0 oy
tarafından
Kahve iç demedi mi anestezi uzmanı 
(46 puan) tarafından
Ben hic icmedim kahve nolcak sanki die sonradan ictim ama fayda rtmedi tabi ama bu sefer kahve kolik olana kadar içicem :))
(46 puan) tarafından
Hangi kahveden alip gotureyim yanimda sade olanlardan mi
tarafından
Valla ben spinal oldum . Türk kahvesi falan sevmipm .icsemde şeker çok olmalı. 3 u bi arada  al  türk kahvesi al
0 oy
tarafından
kuzum aynilarini yasadim onerim bitter cikolata ve granul kahve ic bolbol gececek insallah
(46 puan) tarafından
İnsallah canm kahve doldurucam çantami :)
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Bol bol su ve kafein tüketmen lazım Nescafe bitter çikolata özellikle iki kere sezeryan oldum ne bel ağrısı ne baş ağrısı çekmedim 

Sezeryana girmeden önceki gunden bile su içmeye başla bol bol sen sezeryandan çıktıktan sonra idrar ile ilacı atmaya başlıyorsun 
(46 puan) tarafından
Spinal mi oldun sende
(1,790 puan) tarafından
Evet ikisinde de
(1,790 puan) tarafından
Doktorum üstüne basa basa dedi canım su ve Nescafe iç sonra basım belim ağrıyor diye gelen çok hastam var diye
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Bnde hem belden ig vurdular uyusmadim. Genel anestezi de yaptilar. İkisinin çektim.az bisey basima ağrıdı sonra  aagri olmadi. Nescage icin diye okumuştum burdN hep. Oyle yaptim.. Belkid e onun etkisi oldoldu canim. 
(46 puan) tarafından
Evet olabilir canm ben hic icmemistim keske içseymissim diyorum simdi
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Belden uyuşturdular beni ama sonrasında hiç baş ağrısı çekmedim. Doğumdan hemen sonra acı kahve içtim. Doktorum içmemi söyledi baş ağrısı çekmemek için
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Bnmde 1.spinal di

Geneli de merak edıom acaba daha mı ıyı dıe 
0 oy
tarafından
Cafe ve kola ıçiçen bol bol geçmez çekersin yoksa
0 oy
tarafından
Genel oldum 4ay once basmi cok asigada tutmslar ve bogazmdan ciğerlere gönderdikleri tüp boğazı tahriş etmiş 50gun baş ağrısı cektm emara girdm tomografiye girdm agir ilaçlar aldm erkn dogum ettm 3cu sezeryan 
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Ne olursan ol baş ağrısı olur bence göğüs ağrısı köprücük kemiği ağrısı da oldu.. içimizi açıyorlar hava doluyormus yapacak bişey yok parol içtim bol bol
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Komsumda ayni sorunu yaşamıştı nedenini hiç bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
9 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmakayram (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 69 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ruya 6516 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
19 Aralık 2021 Diğer kategorisinde XxDeryaaaa (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 119 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,189 soru

11,411,769 cevap

34,954 kullanıcı