0 oy
426 göst.
Diğer kategorisinde (67 puan) tarafından
Ya hanımlar özeller hep mi sezeryanci olur. Özelde kime sorsam sezeryan doğum yapmış. Bende özele gidiyorum doktorum 28 haftadayken bebek ters dönmez sezeryan dedi. Suan 31. Haftamdayim. Herkes doner diyo. Doktorlar bilerek mi yapiyor

43 Cevaplar

0 oy
(8,582 puan) tarafından
Hayr ne alaka ki. Ben keyfi sezeryan istedim . Hersey güzel ilerliyodu
-Reklam-
0 oy
(502 puan) tarafından
Yok kiz benim arkadasim normal dogurdu ozelde.bence oyle degil. 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Aksine benim doktorum ve ebe normal doğum taraftarıydı. Ama benim kız dönmedi.
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bn sezeruan istedim korktum. Doktorum haur diye diretti ozelde. 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bazıları evet bazıları hayır ben gittiğimde doğumhanede sancı çekenler vardı benimki de sancın olursa 36. Haftada durdurmam doğurursun demişti ama ben özel istek sezeryan oldum 
0 oy
tarafından
bazi doktorlar evet bilerek yapiyor cunku daha fazla para aliyorlar kadinlarda normal dogumdan korktugundan ustelemiyor. ben ist. nisa hastanesine gidiyorum doktorum senin isteginle sezeryan yapmam demisti en basta ve bende bu yuzden kendisini daha cok sevdim
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Doktordan doktora değişiyor o durum 
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Normal yaptım bazı doktorlar sezeryan öneriyor ozelde
0 oy
tarafından
Yok ne alakası var gidişata göre karar veriyolar benim doktorum sen uzun boylusun çok güzel sıkıntısız doğurursun mutlaka normal doğum yakalım diyodu oğlum ters olduğu için nasip olmadı 
0 oy
tarafından
Her doktor icin gecerli oldugunu sanmiyorum ben de ozele gidiyorum 30 haftalik olana kadar bebegim makat gelisti sonra basi asagiya döndü 36 haftalikken dogum hakkinda konustugumuz zaman ben sezeryan hakkinda sorular sordum doktorum hersey normal gidiyo normali bekleyelim dedi 38+5 im hala bekliyorum sezeryan isteseydim gecen hafta gun verecekti
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Bilmiyorum canim benimki keyfi sezeryandi
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Benim doktorum normalciydi doğum başlayana kadar bakmamıştı diğer hastalarda öyleymiş benim sağlık odağındaki ebede ona gitmişti 2 kere kordon dolanmış bebeğe ona rağmen doğurtmuş yani 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Istersen normal deneriz bi sıkıntı olmazsa dedi. Bebeklerden biri tersti ben tabii ki sezeryan istiyordum ikizdi yani o cesaret yoktu bende 
0 oy
tarafından
Ben isteyerek sezeryan oldum o yuzden ozel.tercih ettim
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben de özele gidiyorum Bana da 29. Haftada dönmez  dedi şimdi dönsün diye uğraşıyorum egzersiz yapıyorum. sanki bir hareketlilik var gibi.donmezse zaten devlette mecbur sezeryan yapacak 
(1,699 puan) tarafından
Kiz ne alaka 29 da dondu sonra tekrar ters oldu 2 hafta yani 34 haftalik bas asagi dondu
(5,406 puan) tarafından
Özelin doktoru öyle dedi =)) şimdi 31 haftalık hala ters 38 e kadar dönmezse alalım sezeryan ile dedi. Ben onun yalancısıyım ne bilim =))) ama devlete gideceğim bakalım onlar ne diycek
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Bende özele gidiyorm şuan 33 uncu haftam ve bebek hala ters. Doktor 36ci haftaya kadar döner dedi hemen sezeryan demedi ama.. her dr bir olmuyor canım. Senin daha çok erken döner tabi.
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Valla su an bilmem ama 7 sene önce İlk doğumumda özel hastenede doktorum çok uğraşmısti normal olsun diye ama olmayınca olmuyor günüm çok geçmişti suni sancı da ise yaramadı mecbur aldı sezeryana
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Sezeryani keyfi olmak isteyen özel tercih ediyor devletin böyle bir lüksü olmadığı için gayet doğal her sordugunun sezaryen olucam demesi :D ama sen Bi doktora daha görün sezaryen olmam şart mı deyin şart değil derse kendi doktorunuza ben istemiyorum diyebilirsiniz belki de doktorunuz sizin iyiliğiniz için de diyor olabilir
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Benim 32 de dondu yalan atmis doktorun doner yani
(67 puan) tarafından
Sezeryan istemiyorum dedim donmez gibi duruyor dedi. Dedim dönmesi icin ne yapmam lazm. Egzersiz yap evde dedi belki ise yarar dedi
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Doktor çok erken konuşmuş bence ama normal yapanlarda var tabiki özelde

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 229 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Viyanaltinn (282 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.