0 oy
200 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Hanımlar merhaba bebeğimin 20+5 haftalık gebeyim doktor kontrolüne gittik ve bize 3 hafta önden gittiğini söyledi sevinsekmi üzülsek mi bilemedim yani ultrason da 23 haftalık görünüyor bu bebekte bı sorun teşkil eder mi tecrübeli anneler sizden cevap bekliyorum 
Gebelik haftası 20+5

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Neden sorun olsunki
(1 puan) tarafından
Fazla kilo alımına karşı bebeğin iriliginden dolayı erken doğum riski olabiliyormuş yada anne de ve bebekte diyabet riskide oluyormuş
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Şeker var mı sen de
(1 puan) tarafından
Yok hayır
tarafından
Bnm 10 gün öndeydi doktor sıkıntı yok dedi ama 3 hafta önde olsa sıkıntı demişti iki haftada normal mis senin doktorun ne dedi peki
+1 oy
(9,967 puan) tarafından
Şeker testinde sikinti cikmazsa problem degil iri bebek olacak demek. Benimkide oyleydi 4250 dogdu
(1 puan) tarafından
Şeker testim normal çıktı ama inşallah dediğiniz gibi olur
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Canım en fazla 2 hafta normal kabul ediliyor. Sen çok mu protein vitamin besleniyorsun? 
(1 puan) tarafından
Doktorumun verdiği pregnom ferrum ve devitten başka vitamin kullanmıyorum süt ve hurmayı aşırı tüketiyorum birde maden suyu
(5,406 puan) tarafından
Onu diyorum işte biraz kes onları aşırı yeme. Şekerli şeyler de yeme şekerin olabilir. Şeker yüklemesi yapana kadar 1 ay dikkat et. Ilacları al onları birakma
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Birşey olmaz merak etme zaten olsaydı doktor uyarırdı bu konuda
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Genetik olabilir bizimde 20. Haftalar civarı ilk 1 hafta önden gitmeye başladı sonra baş çapı 2 vücudu 1 hafta önden gitmeye başladı son kontrolde 37. Haftada 1 hafta gerilemişti yarın kontrol var 39+0 da bakalım haftasına uymuş mu. Değişiyor yani sorun teşkil etmez doktorunuza güvenin 
0 oy
(295 puan) tarafından
Cnm bnim 20 haftaya kadar iki hafta gerideydi 26 +4 oldugumda gittim iki hafta onde dedi
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Canım şöyle ablam kardesim hep haftalari onde gitti bebeklerinin ve bimde ilk 2 hafta dediler sonra 1 hafta dediler her konturolde başka başka bebek usg sigmiyordu kilosunu yanlis soylediler mesela 38 hafta gittigimde 3700 kilosu dediler ve 39+5 doguma girmek icin usg birdaha girdum 5 kisi ölçüm yapti bu bebej cok kilolu dediler nasil olur dedim 4 cegiyor dediler ve bebehim 42 haftalikti kilosu da 4.415 ti sana dicegim ailesel bi durum eşle anneyle ilgili degil  dünyanın seyini yiyip bebegi kucuk olan var bende cok asiru degildim ama yedim baya asiri degil sadece böyle oldu bence annenin vucudundaki vitamin deposuyla ilgili hic bi doktor tam aciklama yalmadi bana

Ama bi zarayi yok suyu cok olmadigi surece bi sknti yanaşamadık 
0 oy
(942 puan) tarafından
No problem benimde aynı öyleydi büyüyünce düzelecek annesi bize kafası kocaman dedi bı doğdu küçücük kafa 
0 oy
(4,646 puan) tarafından
Zamanla haftasını yakalar
0 oy
(3,729 puan) tarafından
En fazla kilolu bebek olur oğlumda öyleydi 4455 gram doğdu 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
İlk gebelikte bende öyleydim. Karnım fişek gibiydi hep. Annem sen üstüne görmüşsün haberin yok  diyip dururdu :D 

Kızım 35. Haftasında 3.800 doğdu. Şekerim falan da yoktu. 

Doktor hiç öyle birşey demedi söylemedi ama sanırım harbiden üstüne görmüşüm diye düşünürüm hala :) 
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Sanirim.gebelil sekerin var mutlaka yaptir ve ona gore onlrmininal

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 364 göst.
28 Eylül 2020 Aile kategorisinde Elifecem (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 379 göst.
13 Eylül 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 346 göst.
10 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 201 göst.
18 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Berivanadnan (341 puan) tarafından soruldu

378,318 soru

11,323,579 cevap

34,775 kullanıcı

...