0 oy
345 göst.
Aile kategorisinde (31 puan) tarafından
Kizlar muhammed ismini tek kullanmak gunahmi biz sadece muhammed ismi koycaz oglumzn adini  bi kuzneim dedi iste gunahmisss tek koymak yaninda bi isim olmali felan onlarda muhamme dtek koyicakms oyle duymslr yanina miran ismni vermislr ben ilk kez duydum gunahmi gercktn interntn baktimda bisey gormedim

19 Cevaplar

+1 oy
(3,739 puan) tarafından
Benim bebeğimin ismi Muhammed Talha mesela
-Reklam-
+1 oy
(1,584 puan) tarafından
Hayır oğlumun ismi Muhammed Ezel 
0 oy
tarafından
Sanmam ya cnm 
(31 puan) tarafından
Bende snamiyirum insallah oyledir
0 oy
(439 puan) tarafından
Muhammet ismini her cocuk taşıyamıyo canım 
(31 puan) tarafından
Napmamiz gerekiyo pkei ikinci isim mi olmali
(23 puan) tarafından
Nasıl yani canım her çocuk taşıyamıyor derken
tarafından
Yasin de öyle ben bizzat şahit oldum komşumuzun çocuğu doğdu 1 ay hiç susmadı sürekli ağladı Dr Dr gezdiler biseyok hocaya götürdüler hoca dediki ismi ağır gelmiş o yüzden sonra Değiştirdiler
(439 puan) tarafından
Evet ben öyle biliyorum çok güzel bi isim hz muhammed den dolayı öyle söyleniyo bildiğim kadarıyla taşıyamaz diye yani
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Ben öyle bişey duymadım ama ikinci isim diyosan 

Muhammed emin güzel olur  veyq Muhammed ali çağırirkende zorluk olmaz
(31 puan) tarafından
Bende ilk kez duydum
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Günah değil sadece ağır olur aşkım.  Birde benm bı akrabam bı örnek verdi doğruluğu tartışılır onun dediğini söylemek istiyorum sadece. Misal ilerde büyüdü arkadaş ortamı malûm küfür etti diyelim bu isme küfür etmiş gibi oluyor. Baya uzun anlattı hatta.. 
(31 puan) tarafından
Hmm analdim cok sagolunn ama esim cok istyo illede muhammed olucak diyo ve biz cevrmzdklre simdiden dedik bozmayin lutfen ismni oyoe basit ni isim degil diyee insallah bozmazlr
(6,859 puan) tarafından
Evet cnm peygamber efendimiz sav. İsmi o yüzden. Küfür konusunuda örnek veren eniştem idi. O kuran kurslarinda Talebeleri fln var bilgi sahibi sadece aklıma geldi. Bnce tek isim guzel
(31 puan) tarafından
Bende tek isim ssviyorum  bakalim kafam karisk esimd esoruj olmaz diyi
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Sağlıkla doğsun insallahh ❤️ Bizde Muhammed düşünüyoruz tek ağır olur diyolar bende çok karasin kaldım Muhammed isminin yanına tek Emin ismi oluyo ne koysam içime sinmedi Enhar istiyorum eşim istemiyo onuda
(31 puan) tarafından
Bende iki isim hic sevmiyom ya zaten tek biri kullanilcakk sadec gazlalaik gibi geliyo bilmiyorum ya kafam karsk simdi muhammed enfâl muhammed ensar gzl olir ** aikinci isim dusunuyosnzy muhammed umeyr yada enes
(15,823 puan) tarafından
Enes te çok güzel hayırlısı ile dogsunlarda Muhammed ağır olur her çocuk taşıyamaz diyorlar kafam karışık sizin gibi
(31 puan) tarafından
Hayrlsi insallah :)
0 oy
tarafından

Benim oğlumun adı Muhammed Ali ama bilemiyorum tek başına Muhammed olurmu 

(31 puan) tarafından
Guzlemis pasanin ismi
tarafından
Evet canım bence bir isim daha ekleme yap istersen
(31 puan) tarafından
Ama yinere sadece muhammed kuplanilacak yanii  ikinci isim moysma dahi kims ekullanamz ki  simidden muhammed diyolar uste ikinci isim olsa kullanmzlr yani cevreden biliyotum var iste muhammed ali muhammed efe herks muhammed tek diyor
0 oy
(23 puan) tarafından
Benim oglumun adıda Muhammet Nuh. Ama hep Muhammed diye sesleniyoruz Muhammedi biz koyduk nuhta kayınpederimin ismi. 
0 oy
(17,649 puan) tarafından
Bilmem ama bizimki Muhammed Ali
0 oy
(33 puan) tarafından
Neden günah olsun canım, toplumumuz cahilliği yanına Alparslan ismini önere bilirim
0 oy
tarafından
Tek koyulmaz cnm Muhammed ismi iki isim koy Muhammed Mustafa,Muhammed ali ya da beğendiğin isimlerden
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Canım 2. Cocugum kısmet olurda erkek olursa eğer ben muhammed arel koyucam ismini. Peygamberimizin sözü var bununla ilgili muhammed ismini taşıyan ismin hürmetine cehennem yüzü görmeyecektir diye. Ağır bir isim cünkü yanlış bir kelime vs. Olduğunda sıkıntılı bir durum ama isim peygamberimizin ismi ve ben cok cok istiyorum ve 2 isimle koyucam.
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Tek koymayin diolar ama bilmiorum Muhammed Ensar koyabilirsin
0 oy
tarafından
Allahın isimlerini tek kullanmak haramdir Peygamber efendimizin s.a.v değil 
0 oy
tarafından
günah değil sadece ağır gelebilir diye yanına ek isim koymayı öneriyorlar ama onun dışında öyle birşey duymadım 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Ben 3 gün önce doğum yaptım canm oğlumun adı muhammed ali sana tavsiye olsun günah olduğunu sanmam  tek ama bilmiyorum 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Şöyleki: 

Peygamber efendimizşn adını söylediğimiz de salavat çekmemiz gerekiyor (S A V) ama yanına başa bi isim eklediğimizde salavat çekmemiz gerekmiyo o yüzden .ben oğlumun adını 

MUHAMMET EMİN 

Koydum 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 532 göst.
12 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Melek.dgc (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 586 göst.
18 Nisan 2020 Aile kategorisinde ZeynepMuaz (419 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 543 göst.
20 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Aceylin (13 puan) tarafından soruldu