0 oy
249 göst.
Aile kategorisinde (163 puan) tarafından
Merhabalar hanımlar sizinle eşim tarafından rahatsızlık duyduğum bi konuyu paylaşmak istedim, bir oğlumuz olcak nasip olursa 2 ay kaldı doğuma ve bilirsiniz bi çocuğun ufağı tefek ihtiyaçları çok oluyor tam bitti derken mutlaka bişey çıkıyor, ve aynı zamanda annenin de ihtiyaçları oluyor haliyle doğum için bide ilk olunca ,diyeceğim şu çocuğun giyim olarak bi çok seyini aldık ama yine eksikler vardı bende bugün gittim aldim daha fazla agirlasmadan sonrasında malûm gezip yürüyemiyor insan mağaza mağaza, ve aldıklarım toplam 200 lira buldu karttan olduğu için eşime direk mesaj gidiyor şu kadar çekim yapıldı vs. Diye ve hemen eşim mesaj atmış ne aldın 200 e bu kadar falan diye hemen hesap soruyor eve geldim   evdede iki.saat tartıştı ne.aldin çok almışsın aldık işte yetmez mi daha ne aliyorsunki karta yuklenmissin hep diye bende zaten inanın o kadar pahalı şeyler almadım bile herşey zaten şimdi ateş pahası bide çocuk kıyafetleri bilirsiniz zaten ,her ne alsam karttan en ufak bi marketten bile bisey alsam hemen mesaj ariyo ariyo mesaj gittiği için ona ne aldın diye hesap soruyor nakit.ver ozaman diyorum onada  50 lira anca veriyor hatta bazen vermiyo kendi diyo.karttan al ne alacaksan diye alincada böyle yapiyo durumumuz da çok kötü deyil yani kayinpederim destekçi hep para lazım desen hemen   gönderir yani ama.esim hep böyle yapiyo bisey aldığım zaman bu çocuk masrafı yani bitmezki hep.illa.olur deneyimli anneler daha iyi bilir durumu ..Çok sıkıldım hep.boyle yapmasından bakarken ben çalışır kendi paramla alırdım herşeyi şimdi kıymetini çok iyi anladım gerçekten  el oğlu eline bakmak zormus ..sizce ben ne yapım bu.konuda almassanda olmuyor .. 

15 Cevaplar

0 oy
(15,747 puan) tarafından
Hesap soran eşten nefret ederim paşa paşa da alacak neye çalışıyor peki kendilerine gelince hesap sormazlar 
(163 puan) tarafından
Aynen öyle canm ama iste malesef huylu huyundan vazgeçmez
-Reklam-
0 oy
tarafından
Alcan mecbur bir iki söylenir durur eşin boşver onu alıştır al hep calisiyir sonuçta eşin senin için çalışıyor niye laf ediyir ki
(163 puan) tarafından
Biraz para gözlüler malesef ailecek biriktirip ev alalım diye uğraşıyorlar evleride var zaten 3 tane kirada ama hep daha fazlasında gözleri e malûm eşime gorede bu tarz şeyler çok batıyo  gözüne
tarafından
Sen onu alıştır para harcamaya öğrensin
(163 puan) tarafından
Bi çok şeyi yemeği içmeyi dışarda hep benden öğrendi zaten o zaman bile gerek varmıı ki evde yeriz diyordu
tarafından
İyi yapıyorsun acıma çocuğu na kendi ne bak dinleme kimseyi dünyaya bir kere geliyor insan
0 oy
(682 puan) tarafından
Of benimkide öyle herşeyi gereksiz görüyor 
(163 puan) tarafından
Erkek milleti işte kendileri bakamayacağı için anlamıyor lar
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bizimki de yapıyordu onu ne zaman ebebeğe gitsek 300-400 harcıyorduk surat beş karış oluyordu ki çocuğunu annem aldı alıyor hala daha da. Çok almamıza rağmen yeniden aldık yetmedi o zaman anladı ama sıkışık olunca oluyor bazen. Yeniden bir insan doğuruyor komple ihtiyacı lazım derdim ben de. 
(163 puan) tarafından
Bende diyorum ama iste yeter büyüdükçe alırsın şöyle böyle diyor bende zaten hep küçük şeyler almadım uzun zamanlı.giyebilecegi şeyler alıyorum ama erkek işte.anlamiyo
(13,202 puan) tarafından
Anlamıyorlar canım kurutma makinesi olmasına rağmen kıyafet yetişmiyor bizde de
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Ala ala alistircan bacım çocuk bu eksiği ihtiyacı bitmeyecek. Almayan erkek çok zor babam öyleydi annem alistirmisti  korkusundan hicbiseyin bittiğini söyleyemezdi.. eve barka hiicc bakmazdi babam. Çok şükür eşim tam tersi. Ama alıştırma sakın gezmeye tozmaya harcamiyorsun sonucta ki onlar bile ihtiyaç... Maddi olarak darda olsa tabiki idare et derim varlıkta yoklukta destek olmalıyız o ayrı bir durum ama erkeğin cimrisi çekilmez. 
(163 puan) tarafından
Aynen öyle canm iyi dır hoştur ona bisey demiyorum ama iste bu para konusunda bisey alma konusunda hep böyle bakalım artık illa alışacak
0 oy
(119,519 puan) tarafından
Parasal konuda esine hesap soran erkege gicik kapiyom babamda oyledir annem ne alsa fisini gosterir yoksa inandiramayiz 
(163 puan) tarafından
Inan bende hiç bi fişi atmıyorum birazdan göstericem yoksa ne aldın deyip duruyor papağan gibi
0 oy
(842 puan) tarafından
27 haftalik oldum daha alışveriş yapmadim  netten bayılıyorum bunu napcan diyor hevesim kırılıyor Bende napilir canta bebek çantası diyorum soruyorum niye yanlış anlıyorsun der ama her aldığıma napcan diyince zaten hevesim kaçıyor ilk cocuk hersey alınsa ikinciye de saklarım durumda iyi ailesine karşı plan yapıyor yolluyor sinir bozucu heves de kalmıyor bebek büyüyor alma etme diyor kaynana besik bile alma diyor cok tuhaflar almayacam bisey son ay gidip hepsini mağazadan alıp ödesin bakayım 
(163 puan) tarafından
Ayy benzer durum dayız Hemen hemene bende bazen sinirleniyorum umrumda olmaz girerim alırım mazadan  ödesin diyorum sonra yine vicdanım el vermiyor elimden geldiğince düşünceli davranmaya almaya çalışıyorum ben böyle yapmama rağmen bile öyle diyor işte yaparsın
(842 puan) tarafından
Bende düşünceli davranayim diyorum bakıyorum benim ki nin hayali babasının arabasını yenilemek ikimci evi almak en iyisi acimayim diyorum
(163 puan) tarafından
Inan bende öyle düşünüyorum öyle yaptıkça ev kurtarmicak sonuçta eksikleri ev tamamlamicak sonuçta
0 oy
tarafından
Canım seni çok iyi anlıyorum çokta halı buluyorum insan ilk çocukta hevesleniyor sürekli bisyler almak istiyor ama sana gerçek olan bisy diyim mi inan çoğunu giydurmeden büyüyor bebekler okadar çabuk buyuyorki aklın durur yani ben 15 tane zıbın almışım 5 tanesini anca giydi gerisi olmadı yani tulum özellikle hiç olmuyor yani gereksiz şeyler almiyoruz hepsini kullanırız diyoruz ama birçok şeyi giyemeden bebek büyüyor birde görmeye gelenler getiriyor 1 yaşına kadar bebeklere fazla kıyafet almak gereksiz masraf çünkü 3 4 kere giyer sonra küçük gelir oyuzden 1 yaşından sonra ne istiyosan al ben ikinciye hamileyim öyle yapmayı düşünüyorum 
(163 puan) tarafından
Ayne  aynen haklısın canm onu biliyorum ama bende zaten yeni doğan çok çok az 2,3 parca hep büyük aldim hiç küçük bisey almadım ve çokta bisey yok dahada almicam  zaten 1 yaşına kadar, ama eşimin böyle yapması işte zoruna gidiyor insanin
0 oy
(1,667 puan) tarafından
İlk oldugu icin bence masrafinin fazla olmasi normaldir  .esinde alisacak daha bunn masrafi bu kadarla kalmaz ki  bunun bez bittiginde bez alinmasi her kiyafet kuculdugunde yeni kiyafetler oyuncaklar vs vs .söylensin dursun birsey olmaz alisir
(163 puan) tarafından
Aynen bitmicek de ne zamanki kendi ayaklarının üstünde durana kadar evlat bu
(1,667 puan) tarafından
Mecbur bakmaya bi eline gelsin bebegi kendisi diyecek sunu alalim buyu eksik mi diye sabir biraz cnmm
(163 puan) tarafından
Ayne  öyle canm bakalım hayırlısı
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Eşinde cimrilik sezdim zaten 2 3 parca 200 tl yapıyor hayat pahalı geçen hafta sadece oyuncak aldık 230 tl tuttu oda 3 çocuğa birer tane 
0 oy
tarafından
Almadan önce eşine söylesen karttan alışveriş yapcam haberin olsun diye belki habersiz aldığın için kızıyordur 
(163 puan) tarafından
Inanki haber ediiyorum  canm zaten tamam al ama çokta alma diyo daha.almadan
0 oy
tarafından
Zaten baya bir almışsın öyle yazmışsın o da gereksiz birşey aldığını zannetmiştir. Bir nevi sorması normal geldi bana. 
(163 puan) tarafından
Çocuk için aldigimi biliyor ama canm
tarafından
Tamam da gereksiz bişey olabilir diyorum. Mesela 2 zıbını varsa 3. Sü gereksiz bence. Bı tarz şeylerden bahsettim.
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Anne olmak manevi yükümlülükse baba olmak maddi yükümlülük. Ben 9 ay karnımda taşıyıp doğuracam doğunca bakıp büyütecem. Sana zahmet sende işin mafraf kısmını üslen.  onu da mı ben yapayım de. Bir baba Çocuğunun ihtiyaçlarına da laf ederse nerde kaldı babalığı zaten herşeyi anne yapıyor bu görevler de babanın de canım. 
(163 puan) tarafından
Öyle dicem canm tekrar konuyu acarsa ama iste desen bile  yine anlamazki takii kucağına alana kadar
0 oy
(557 puan) tarafından
Madem böyle yapacaktı niye o çocuğu yaptı o zmn hey allhim ya
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Valla canim tut kolundan cikar carsiya ne eksigin varsa alsin kendi gorsun o zman en sinir oldugum erkek tipi sen bosu bosuna biseler almiyorsun harcamana bile dikkat ediyormussun ama bazi erkekler cocuk dunyaya gelmeden bise anlamiyor 
(163 puan) tarafından
Aynen öyle canm bi dünyaya gelsinde ozaman görür

İlgili bir soru bulunamadı

381,363 soru

11,417,430 cevap

34,968 kullanıcı

...