0 oy
437 göst.
Aile kategorisinde (466 puan) tarafından
no kizim dogdugundan annem soyluyoki sutun yok doymuyo cocuk .kayinvalidem de soylerdi  bu bebek cok rahatsiz  agriyor doymuyor falan beni hep strese bogardilar. simdi 4 ay tamam oldu kizima mama veriyorum annem seviniyo ben boliyordum doymuyordu o cocuk ama kizlar 3ay 800aldi 3cu ay 650gram aldi.sindi esim soylediki 1aylik bebeye benziyo mamaya basliyalim ben eminim sutum yetiyo ama kizim alerjik cok .kilosun zorluyo.simsi kayinvalidem soyluyomki mamaya basladim soyluyo yine ben biliyordum onun rahatsiligi vardi anlatiyorumki doymak varsada alerji bebek hazm yapmayip cikartiyosy o yuzden kilo almadi soyluyo evet biluyodum ama onlari goruncede hep aglar her kesi goruncu aglar kizim hic kimseyi gormuyoda o yuzden. neden sut vermemi yok mama vermeme seviniyolar (((

12 Cevaplar

+1 oy
(814 puan) tarafından
Cnm türkçeyi azmı biliyorsun hiçbirşey anlamadım
(466 puan) tarafından
evet  azeriyim)
(814 puan) tarafından
Anladigim kadariyla sen emzirmek istiyorsun bebegin doymuyorsa aglar zaten devamli sutunun yetip yetmedigini anlaman gerek emerken bol bol luk luk yutkunuyormu sütün azsa tabi mama ver ama alerjik bebekler icin keçi sütlü mama var ondan al alerjisi varsa
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yardımci olacaklarına köstek oluyorlar dünürler sen daha toysun yaptıkları çok ayıp Allah korkusu olsaydı sna yardımcı olacaklardi kaç çocuk Sahibsn bnm oğlumda ilk başta emmezdi kaynanam sürekli yol gösterdi Allah razı olsun oğlum 20 aylık şuan hâlen emiyor
(466 puan) tarafından
ilk cocuk (kizim ( cok stres yapiyorum hic biri yapmaz
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Ne diye anneyi uzerler ki böyle. Sağlıklı olduktan sonra kilolu olmasa da olur. Üzülme takma kimseyi 
(466 puan) tarafından
uzmek ne kelime hic kimseyi hormek istemiyorum
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Çok karışık yazmışsın anladığım kadarıyla söyleyim mama verince bebeğin etleri bıngıl bıngıl olunca bayılıyor anneler kaynanalar kilolu çocuk sağlıklı çocuk gibi geliyor anne sütünün kıymetni değerini blmiyorlar sanki kendileri mamalarla büyüdü büyüttü iş sende bitiyor karıştırmayacaksın mama mı diyolar emzir günde 1 kere gözleri önünde mamayı ver görsünler bu ona yeterli de sustur ama onun bunun lafıyla enzirmeyi bırakma çocuk senin çocuğun onların değil 
(466 puan) tarafından
birakmiyorum ama  sutumu azaltacaklar stres yapip soyluyorumki bi defa  veriyorum mama bana soyluyorki ee yapma oyle cok ver
(1,472 puan) tarafından
Gerekirse kalp kır çocuk benim siz karışamazsınız de kafana takma bebeğin doyuyorsa onlatı umursama
(466 puan) tarafından
bu neya cocuk oluyo olmuyo noldu olanda boyle yapiyorlar
0 oy
tarafından
Cnm ben tam ne anlatgini anlayamadım 
(466 puan) tarafından
bisey olmaz)
0 oy
(119,519 puan) tarafından
pek anlamadim    
(466 puan) tarafından
hicbisey)
tarafından
Sütü yetiyormuş ama annesiyle kaynanası illa mama ver zayıf sütün yetmiyor diyormuş alerjik bebekmiş bide
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Cnm bebegin gercekten mamaya ihtiyaci olabilir 800 gr cok az 3 ayda
(466 puan) tarafından
3ayda deil 2650 dogdu 4860 kilosu 3ayda
0 oy
(833 puan) tarafından
Bunu ailen değil ebeniz karar verir. Kilo alımı iyise bslatmaz
(466 puan) tarafından
ebem soyluyoki doymuyo kilosu az ama alerjik bebek o yuzden kilo almiyo
0 oy
tarafından
Beynimm eror verdi valla :)
(466 puan) tarafından
hicbisey)))
tarafından
Sütü yetiyormuş ama annesiyle kaynanası illa mama ver zayıf sütün yetmiyor diyormuş alerjik bebekmiş bide arkadaş Azeri ondan derdini anlatamamış
(466 puan) tarafından
ay cok saol kardes)
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Hekim meslehet gorse onsuzda deyecek..sen suduvu kesme..butulkaya alisandan sora ana sudjnu istemir cox usaq
(466 puan) tarafından
yaxsi hekim tanimiramki bildiyin var?
(6,681 puan) tarafından
Bize ele erazi hekimimiz baxir raziyam ondan cox savadli hekimdi..bezen yanina hec aparmadan zeng vururam soruşuram ne lazimdi deyr xeyri de olur
(466 puan) tarafından
bizdede eledi ama  gec yaxsi deil ele yastilamagi bilir . bes peyvende gedende hekımlere yolluyur yoxsa tek ozu baxır s
(6,681 puan) tarafından
He yolluyor day biz qurtarmisiqe peyvendi ama evvel yollayirdi..kilodu boydu ona bir hekim baxirdi sora nevropatoloqa basqa hekim baxirdi hemcinin goz ve qulaga da baxirdi hemin hekim
(466 puan) tarafından
bu gıc bızı yollamır mende ne bılım her defede yollamag oldugunu
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Kafas8na gore mama baslayanlaei anlayamıyorum. Aile hekiminiz mi önerdi mamama başlayın bu çocuk guzel kilo almamis dedi mi. ? Demediyse neden kendi fikriniz le mama basliyorsunuz. Her ayni ayni kiloyu almak zorunda degil..
(466 puan) tarafından
aile hekimimiz   650 kilo almis az almis doymuyo soyledi sin ayda
(1,326 puan) tarafından
Bnc birde cocuk dr una gösterin . çünkü  instagramda emzirme  danışmanı dilruba hanim var . o geçende bi paylaşım yapmıştı yanlis bilgi vermek istemem ama 500 gr ile basliyordu alt kilo alim siniri. Bir yazi n siz ona isterseniz. Hem sut artırıcı çayı da var herkes cok memnunmus. Mama vereceginize suyunuzu artirirsiniz.  Kilo durumunuda dâhisin bnce cok guzel cevap veriuo
(466 puan) tarafından
yazarim alerjik bebek kakasindan goruyorumki kilosun alamiyo hazm yapmiyo cok saol canim
(1,326 puan) tarafından
Rica ederim..sorar danisisrsin. Eğer sutun yetmiyorsa caylarndan da alman tavsiye ederim. Zamanla mamayi da biraktirir
(466 puan) tarafından
sutumu emiyo alerji yapiyo diet yaptim yine oldu
0 oy
tarafından
Emzirdikten sonra bebeğin ağlıyor mu 
(466 puan) tarafından
uyuyor gazi olanda agliyor
tarafından
Demekki yetiyor sütün yetmezse memeyi bırakınca ağlar aç olduğu için
(466 puan) tarafından
anlatamiyorumki hepsi soyluyoki bak bidefa vermisem mama .bak doyuyor simdi

İlgili sorular