0 oy
186 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Nolur bilen varmı yazsın bana antibiyotik verdi doktor

2 Cevaplar

0 oy
(545 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Biraz geç toparlıyor beyaz kan , bebeğinin bağışıklığı bu dönemde çok çok zayıf olabilir mümkün olduğunca kalabalığa sokma havasız ortamlarda bulundurma başka bebeklerle veya hasta kişilerle temasta bulundurma uyuduğu yer tozsuz ve havalanmış olsun, kaç aylık bebeğin ? İlaçları günü bitene kadar kullan doktor kaç gün dediyse sonra büyük ihtimal kontrol için ayda bir kan vermeni isticek zamanla düzelen bı durum hiç korkma sadece duzelene kadar bebeğine extra dikkat etmen yeterli 
(64 puan) tarafından
Sadce bana dedi ki doktor kanı düşük dedi ve antibiyotik yazdı 1 hafta kullan yukselmezse seni başka yere yönlendiricem dedi
(545 puan) tarafından
O 1 hafta önemli işte inşallah yükselişe geçer yerinde sayar veya düşmeye devam ederse kan bilimi ile ilgili bı bölüme yollar büyük ihtimal
(64 puan) tarafından
Sizinde mi öyle canım
(64 puan) tarafından
Antibiyotik mi veriyorlaf birde
(545 puan) tarafından
Öyleydi düzeldi bir haftada bizde kullandık antibiyotik
(64 puan) tarafından
Birde hiç emmiyor beni ek gıda da yemiyor
(64 puan) tarafından
5 aylık bebeğim nolur sorularımı cevaplayın
(64 puan) tarafından
Birde sadce çok huzursuz ağlıyor başka bir şey yok grip falan yok yada başka bisey
(545 puan) tarafından
Hasta olduğu için mi emmiyor
(545 puan) tarafından
Kıyamam ya tahmin edebiliyorum canı yaniyodur belki bilemeyiz ki canım antibiyotik kullan iki güne kendine gelir merak etme
(545 puan) tarafından
Normalde emiyorsa sürekli emzirmeye çalış canım daha kolay toparlar ateş falan var mı peki ne şikayetle gitmiştiniz hastaneye
(64 puan) tarafından
Sizin ne gibi bı şikayetiz vardi
(64 puan) tarafından
Allah korusun kanser falan değildir demi kilosu falan çok iyi
(545 puan) tarafından
Biz tesadüfen öğrendik genel kontrol için kan verdik beyaz kanı düşük çıktı ondan sonra ilaç kullandık tekrar kan verdik doktor sana yazdıklarımı söyledi, bir ay sonra tekrar bakalm dedi bu hafta içinde goturcem tekrar işte on buçuk aylık oğlum
(545 puan) tarafından
Değildir canım korkma internette hep en kötüsü yazar bu beyaz kan beslenmeye bağlı veya doğuştan bile olabiliyor toparlar zamanla her bebekte böyle şeyler oluyo içini ferah tut
(64 puan) tarafından
Sadce durmuyor diye gittik sürekli ağlıyor 10 gunudur ağrı kesici veriyorum fayda etmiyor başka bı şikayetimiz yoktu idrar aldı  filim çekti 2 tanede kan aldı idrar temiz dedi dilime bişey demedi kanada beyaz kan düşük dedi antibiyotik verdi kenndi kaşığıyla bir buçuk kaşık yazmis
(545 puan) tarafından
Anladım çok geçmiş olsun ilacı düzenli kullan vala tek çıkar yolu antibiyotik bu illetin o olmadan olmuyor malesef
(64 puan) tarafından
Bana dedi ki 1 hafta kullan dedi sonra gel kan alicak bakicak dedi eğer düşükse başka dedi oraya yolluycam dedi
(64 puan) tarafından
Size ne kadar verin dedi antibotigi yani kaç olcek
(545 puan) tarafından
Evet doğru başka tedavi gerektirebilir tedavisi var ama korkma yani düzelir inşallah kısa zamanda
(545 puan) tarafından
Aya göre ml olarak vermiştim ben ölçek olarak bilmiyorum 2.5 ml veriyodum
(64 puan) tarafından
İnsallah ağlaya ağlaya çok kötü oldum cok
(64 puan) tarafından
Bize 1.5 yazıyor kustusunda
(545 puan) tarafından
Ağlama canım ağlama düzelir inşallah yükselişe geçer kan değerleri
(545 puan) tarafından
İlacın adı ne
(64 puan) tarafından
Resim ekliyorum
(64 puan) tarafından
Ekledim resimi
(545 puan) tarafından
Tamam canım doktorun su kadar kullan demedi mi eczacı bu ilacın bebek için olduğunu biliyor mu? Çünkü benim verdiğim anca 1 tatlı kaşığı ediyordu bebeğin ay olarak küçük 1.5 ölçek biraz fazla geldi bana
(64 puan) tarafından
Bende yarım verdim zaten canım hep vermedim isde bende düşünüyorum ki çok mu dusukde ondan böyle çok yazdı hayir ezcane bile şaşırmış neden bu kadar çok diye
(64 puan) tarafından
Sizde mi bundan kullandiniz
(545 puan) tarafından
Yani doktor mu dedi 1.5 ölçek ver diye
(545 puan) tarafından
Hayır bundan değildi bunu bende çok kullandım hap olanını diş iltihabı için kullanmıştım bilindik bı antibiyotik etkili bişey
(64 puan) tarafından
Bilmiyorum ki doktor demedi devlet olduğu için ezcane 1,25 e kadar bı koyun birde 5 ml kadar köyün demiş 1,5 ml oluyor herlade 2,5l demiş ya size daha az demi
(545 puan) tarafından
Tamamda benim kullandığım antibiyotik bebekler içindi içinde ml ölçeği vardı ona göre çekip kaşığa koyup veriyodum sen genede dedikleri gibi yap ben yonlendirmeyim bilmiyorum çünkü başka kullandım ben
(64 puan) tarafından
Anldim ben de 1,75 ml vermiş oluyorum dedi  1 buçuk ml degil
(545 puan) tarafından
Sen genede içinden geleni yap bence 1.25 ver üstüne koyma başka annelerin hisleri kuvvetli olur baksana yarim kaşık verdim diyon senin gözüne de fazla geldi demekki
(64 puan) tarafından
Evet Allah razı olsun cevaplarin için insllah bişey çıkmaz inşallah rabbim senin yavrunuda korusun
(545 puan) tarafından
Amin sağol Allah senden de razı olsun duan icin , inşallah iyileşir bebeğin bu hafta gidicem doktora sorarım senin icin yukselmeseydi napcakti diye unutmazsam eğer :)
(64 puan) tarafından
Tam canım Allah razı olsun
(64 puan) tarafından
Canım değerimiz normale dönmüş doktor demekki viral enfeksiyon geçmiş dedi ama bu seferde antibiyotikten enzimleri yükselmiş onu takip edicek haftaya kadar hiç ilaç kullanma dedi
(545 puan) tarafından
Yaa çok sevindim çok geçmis olsun oda düzelir inşallah kısa zamanda :)
(64 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Bilmiyorum canım postun yukarıda kalsın çok geçmiş olsun 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 95 göst.
28 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kubra2551 (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
21 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mina gozde (2,671 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
26 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 54 göst.
9 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenseslerinannesi! (578 puan) tarafından soruldu

379,333 soru

11,354,524 cevap

34,828 kullanıcı

...