0 oy
200 göst.
Diğer kategorisinde (2,439 puan) tarafından

Geçen hafta çarşamba doğum yaptım kızlar sezeryan olarak. İlk 3-4 gün kötü oldum. Sonra kendime geldim.

Ve baktim ki kendime göbek şişmiş iyice. Sarkmış. :=(

Dedim ki kendi kendime. 

Emine ne yapıyorsun sen daha 22 yaşındasın. :D iki çocuk ile kendini bozma dedim veee korse kullandım. Korse kilot gibi mideye kadar çekiliyor. Adını bilmiyorum. Her neyse 3-4 günden beri kullanıyorum. Tabi geçeli gündüzlü.

Arada sezeryan yerim acı biber sürer gibi yanıyor ve ciz ediyordu. Bende dayaniyordum zayıflamak uğruna.

Her.neyse bugün daha kötü ağrıdı. Ve korseyi cikarttim ve sezeryan yerime baktım. Baktım ki ne görem. Sezeryan yerimin yarısından sağına doğru olan yer et parçası gibi olmuş. Elin ile oynadiginda sallanıyor yani.. ram tarif edebildi mi bilmiyorum ama resmen sallanan et parçası olmuş. Korktum. Dikiş yerlerim patlar diye.

.

.

Siz ne zaman taktiniz  ve sizde erken kullandığınızda benimki gibi oldu mu? 

Takmaya devam etmeli miyim? :ermm:

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

Hiç takmadım canım. 27 yaşındayım ve sezeryan göbeğim var. Varsın olsun. Sende takma korseyide kiloyu da :)

(2,439 puan) tarafından
Olmuyor anam olmuyo :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla büyük cesaret kız Allah korusun dikişlere zarar verir filan. Daha çok erken bekle bir iyileş ondan sonra takarsın
(2,439 puan) tarafından
Sorun orada zaten guzu :) dikiş yeri iyilesirse karnım sertleşir o zamana kadar. Fayda etmez. Taze iken sarayim gitsin istiyorum.
0 oy
(1,391 puan) tarafından

Canim klimali korse diyorlar keske ondan kullansaydin daha cok yeni dikisler sıkıntılı hem ince hem hic rahatsiz etmiyor hemde devamli kullandihin icin karnini sariyor 

(2,439 puan) tarafından
Yamuna korse diyorlar cnm ondan mı? 3 kademeli kancalı oliyo
(1,391 puan) tarafından
Yok canim oyle kalin sert bise degil ince baya ama devamli giyebilirsin fotosunu bulursam atarim sna
0 oy
(508 puan) tarafından
Doğum sonrası takılan korseler dikişler iyileşene kadar dikişleri kapatmamalı yani dikiş üzerinden takilanlar varya ondan takılmalı yoksa dikisin kurumaz k u rumadigi icin iyileşmez iyileşmede bunun gibi şeyler olur kilot korse yanlış yani 
(508 puan) tarafından
Sezaryen oldum akşamına yürürken taktım
(2,439 puan) tarafından
Seninki dé sişti mi peki?
(508 puan) tarafından
Yok hayır sismedi
0 oy
tarafından
O tür korselr zaten sezerynli kişi icn uygun degil zaten 
0 oy
(127 puan) tarafından
Sezeryan göbeğinde alttan giymeli korse kullanma dedi doktorum ve 10 fğn sonra giy dedi bana. Muhtemelen senin de bundan acıyor. Kopçalı olan karından bağlamalı korse giy bence 
(2,439 puan) tarafından
Kuzum o da ustten sıkıp alta zarar vermez mi
(127 puan) tarafından
Ben onu kullanıyorum. Alttan sıkması fizyolojik olarak daha tehlikeli bence
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Doktorlar 6 hafta öneriyorlar kuzum. Rahimin olması gereken yere kendiliğinden geçmesi gerekiyormuş. Erkenden korse kullanmak ileride rahim sarkmasina sebep olabilirmiş. Ben de çok takintiliyim kilo konusunda ama 40ım çıktıktan sonra kullanmayı düşünüyorum. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 67 göst.
10 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Sevda18 (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 362 göst.
25 Ağustos 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Napcanadimi (692 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 406 göst.
2 Nisan 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yasmin cskn (342 puan) tarafından soruldu

385,620 soru

11,529,794 cevap

35,200 kullanıcı

...