0 oy
412 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (901 puan) tarafından
Slm arkadaşlar oglum bir buçuk yaşında mutfakta mama yapıyordum bir anda dolabı açıp toz kutusundan bardağı almış içinde toz kalmış kafasına dikmiş bir anda oldu arkam dönüktü agladı bir anda agzında toz vardı elimden dilini temizledim sonra su içirdim bir kaç kere öksürdü sonra mamasını yedi uyudu demin benim içim içimi yiyor bir şey olurmu diye ya bir sıkıntı yok gibi ama bilmiyorum başına gelen varmı 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Zehir hattı mi ne vardı galiba orayi arayıp sor 
-Reklam-
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Ne duruyorsun !!! Kaldır hemen hastaneye koş 
0 oy
(1,790 puan) tarafından
İshal yapar diye biliyorum ama tabi ne kadar yediğine de bağlı 
(1,699 puan) tarafından
Oslun cnm sonucta kimyasal yani soylemesem o çocuğa biaey olsa kendimi affedemezdim simdi korksun ilerde pişman olmasından  iyi degilmi onun iyiligi icin dedim valla
(1,699 puan) tarafından
Ben merhametsiz miyim seni düşündüm ben  söylemesem olmazdi cok tehlikeli
(1,699 puan) tarafından
Tmm bidaha bisey demicem yaa senin ve çocuğunun iyiligi icin dedim
(901 puan) tarafından
Saol canım bir şey demedim haklısın sende tabi ki ceylin
(1,699 puan) tarafından
Tok cnm sen  beni merhametsiz ilan ettin  oysa  tam tersi merhametli olduğum  icin anlattim
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım deterjan o uyutmasaydniz bir acile gidin  
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Neden mama içirip hemen uyuttun ki keşke 3 saat bı gözetim altında tutsaydın
(901 puan) tarafından
Yanında uyuyorum nefes alışını falan dinliyorum normal şükür bir sıkıntı yok şimdi
0 oy
tarafından
Hastaneye gidin canım hatta evde kömür varsa gidene kadar yolda kömür ver eline yesin 
tarafından
Bir sıkıntısı olmaz inşallah genelde yedi sanıyoruz ama yemiyorlar geçmiş olsun canım benim
(12,840 puan) tarafından
İlk defa duydum çok şaşırdım aklımızda olsun sağol canım
tarafından
Rica ederim canım
(901 puan) tarafından
Saol gülüm ya valla her şeyi karıştırma zamanı durmuyorlar maşallah Allah esirgesin bütün çocukları içinde benim yavrumuda
(25,225 puan) tarafından
Evet bana endoskopi sonrası kömür suyu içirdiler hastanede meyve suyuna katıp
0 oy
(87 puan) tarafından
Canım yoğurt su vb şeyler kesinlikle verilmez kusturulmaya çalışılmaz en yakın sağlık kuruluşuna gitmeni tavsiye ediyorum deterjan yakıcı bir madde olmakla birlikte hiçbir hasar vermeyedebilir ama midesinde ciddi anlamda hasar da bırakabilir uyutmasaydin biraz gözlemleseydin kanlı kaka, aşırı kusma( kanlı da olabilir) tükürüğünü yutamamasi, salya miktarında artış var mı yok mu takip etmen gerek ki yine de ben içim rahat etsin diye mutlaka götürürdum bu arada hemşireyim canım 
(87 puan) tarafından
Balım aklında bulunsun su yoğurt vesaire de verilmez elinle silmissin falan en iyi sen bilirsin ne kadar yuttugunu ya da yutup yutmadigini uyumuş artık ama uyandığı zaman ya da uyurken hırıltı öksürük aniden fışkırır tarzda kusma vesaire olursa hemen hastaneye gotur olur mu arkadaşın da dediği gibi kömür vesaire verme hastane ortamında kullanılan kömür aslında bizim bildiğimiz komurlerden değil aktif kömür onlar ve toksitleri emilim yoluyla içine çektiği biliniyor uzmanlar da aslında bu konuda ikiye ayrılmış durumda kimisi etkili kimisi değil diyor ama dediğim gibi sen bundan sonra başka bişey yapma kuzum
(901 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun
(87 puan) tarafından
Senden de razı olsun canım Rabbim yavrunu yavrularımızı korusun inşallah ♥️
(858 puan) tarafından
Neden yoğurt verilmez. Biraz açıklar misin benim de aklımda bulunsun
(87 puan) tarafından
verilen yoğurt kusmaya neden olarak atıkların akciğere kaçmasına neden olabilir bunun yerine zehirlenme durumunda zehirlenen kişinin açık havaya çıkarılarak oksijen almasının sağlanması gerekir canım su vesaire de verilmez kana kana içirilmez öksururse ya da gıcık tarzı birşeyle karsilasilirsa bir yudum kadar verilebilir onun dışında asla verilmez
0 oy
tarafından
Canım agzındayken yakaladıysan sorun yok agzını iyice temizlemen yeterli gelir. Kömür falan ver diyen olmus. Hastanede verilen kömür bildiğimiz karbonmonoksit içeren kömür değil. Asla öyle bişey yapma cocuk bu sefer gerçekten zehirlenir. Camasır tozu avuç avuç alıp yutmamiş sonucta. Bisey olmaz korkma. Uyumuş zaten. Sen yine de başında bekle. Arada sacını sev öp kokla. Arada uyandır tepkisine bak. Geri uyut. Ama dediğim gibi asla kömür falan verme. Agzına yakaladıysan sorun olmaz
(901 puan) tarafından
Yüzümü güldürdün Allah senden razı olsun kardeşim çok saol içim yandı ya evlat sevgisi bambaşka ona gelecek bana gelsin Allah hiç bir anneyi yakmasın
tarafından
Amin insallah. Ne demek canım. Burası da anneler platformu işte. Cevap verenlerin hepsi de anne yüreğiyle Bi çare yazmışlar senin için. Çocugunu kendi çocugu gibi düşünerek yazmışlar ama yine en iyisini sen bilirsin annesi sensin. Benim de yardımım dokunup yüzünü güldürebildiysem ne mutlu bana. Allah hepimizden razı olsun. Anne olmak dünyanın en zor işi ama en güzel işi. Allahım kimseyi evladıyla sınamasın. Bebeğinle sana mutlu huzurlu geceler diliyorum.
(901 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
tarafından
Canım bebişin son durumu ne? Merak ettim sorayım dedim
(901 puan) tarafından
Şükür bir şey olmadı canım saol ilgin için
0 oy
(712 puan) tarafından
Oğlun nasıl oldu kuzum bı sıkıntı felan var mı
(901 puan) tarafından
Yok canım şükür bir şey olmadı sabah aşısı vardı konuyu anlattım tozda fazla kimyasal yokmuş sıvı şeyler tehlikeli yakıcı madde olanlar dedi
(712 puan) tarafından
Çok şükür başka bişey atmamış o zaman ya
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Keşke doktora götürseydin 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Doktora gotur yaaa
0 oy
(8,946 puan) tarafından
Birsey olurmu ne demek kız olmaz mı kimyasal bence git hemen dr
0 oy