0 oy
243 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Dün bibtanidik aradı beni adım.elif  nur  benim.bana dedi ki senin adın nur ağır geliyormuş yasadigin tatsızlıklar huzursuzluklar bundan kaynaklanıyor nur adını kullanma sadece elif desinler sana dedi adını değiştir dedi böyle bisey var mı gerçekten isim ağır gelir mi ki insana gelse de neden gelir yani 

8 Cevaplar

+2 oy
(3,053 puan) tarafından
İsim insanı yansıtırmis duymuştum ama senin isminle bilmiyorum oladabilir olmayadabilir
tarafından
Öyle de nur neden ağır gelsin ki ... normalde çok sakinim kinim.hic yoktur özür dilemeyi bilen biriyim.ama sabrın taşıtımı kimseyi gözün görmüyor ağzımdan çıkanı duymuyorum kırıcı olabiliyorum kıyamette kopsa dediğinden geri kalmıyorum
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Muhammet ismi Allah in bazi isimleri tek konulmaz agir gelir derler de nur u anliyamadim
tarafından
Elif nur ismim ama nur ağır geliyor nur u kullanma kaldır dediler bende anlamadim
tarafından
Bi arastirdinmi  internetten
tarafından
Dün öğrendim.ararstirmaya fırsatım.olmadi
tarafından
Bi bak cnm bende merak ettim
tarafından
Cevap yazarım.kuzum bakayım bib
+1 oy
(1,794 puan) tarafından
Benim goruncemin adı 2 yaşına kadar ipekmis bu o zamanda bir hastalık geçirmiş bir hoca isminin ağır geldiğini kaldırmadığını söylemiş kayinvalidemler de sibel olarak değiştirmişler kimliktede 
tarafından
Benimde çok sık basim.agrir öyle böyle değil beynim yerinden oynar .. ondan mı acaba çünkü defalarca emar çektin temiz cikti
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Gelmez kuzum yaa bence daha ağır isimler de var
tarafından
Bilemiyorum kuzum öyle dedi
0 oy
tarafından
Nur ismi ağır isim değildir seninki piskilojik
tarafından
Yanı bence de ağır değil ama neden öyle dedi bilmiyorum
0 oy
(3,836 puan) tarafından
ismin anlamina gore degisir ya da olen birilerinin ismini veriyorlar mesela o da  ayni sey senin sordugunla. ben inaniyorum sahsen bu duruma. yani ben simdi olen babannemin ismini koysam kizima onun anisina koyacagim ik basta ve bu o kisinin karakterinden benzerlikler tasidiginda iter istemez kizima agir gelecek  ya da kizimin karakteriyle celisecek vs. 
(615 puan) tarafından
Ay benim babannemin adı konmuş dediğin gibi ölünce. 7 yaşında falan bayram zamanı mezarlığa gittik de taşta kendi adımı soyadımı gördüğümde çok etkilenmiştim. Kardeşimin adı da dedemin adı. Ben orda yatıyorum yanımda kardeşim yatıyormuş gibi hissetmiştim. 1 hafta uyuyamamıştım.
(3,836 puan) tarafından
o degisikmis gercekten hic denk gelmedim ben
0 oy
(615 puan) tarafından
Ağır gelebiliyor evet. Bebekken hep hasta olanlara da bazen bu söylenirmiş. Muhammed gibi özel olan isimler çocuklara tek başına konmaması gerekiyormuş. İlla yanına 2. Bi isim istenirmiş. 
tarafından
Bilemedim acaba benim adil elof kuranın ilk harfi ve nur yan yana ağır mı oluyor
0 oy
tarafından
Var canım bizzat kız kardeşim adını da değiştirdi yeşim di Tuğba oldu kuzeniminki de Muhammed ona ağır geliyormuş ailesi kullanmak istemiyor ama kuzenim 22-23 yaşında bu saatten sonra isim değiştirmek zor geliyor inansna dil ona alıştığı için 
tarafından
Bana sadece nuru kaldır dediler zaten normalde de pek bana elifmur demezler

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 182 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Meleksss (4,590 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 85 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Asdfhlya (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 216 göst.
0 oy