0 oy
479 göst.
Aile kategorisinde (507 puan) tarafından
Kızlar havalar ısındı yine başladılar yaa poşet asma, cd asma gibi şeyleri yaptım. Eşim kuşkonmaz diye bişey aldı plastik sivri onu taktik onun üstüne bile konup pislediler. Cam balkonu siliyoruz yemin ederim ertesi gün leş oluyor bütün cam. Doğalgaz borusuna konup her yeri mahvediyorlar. Lütfen bana bı çözüm söyleyin artık bıktım 

11 Cevaplar

0 oy
(1,150 puan) tarafından
Bendedr durum ayni ama hala havalar soguk diye ses etmiyorum ben yaza bi sekilde hallederim gecen yazda surekli çamaşır astigim.icin gelmiyorlardi onun oncesinde yuva bile yaptilar ama elleyemedik sonra surekli askı dolu olunca gelmediler ama suan yine geliyorlar
(1,150 puan) tarafından
Yani haklisin ama bende esime dedim gecen ben biraz korkuyorum ondan dolayi korkmasam sorun yok ama eşimde kış gunu soguktan geliyor dedi dogalgaz borusundan inmez çünkü bende çıkarken az sesli çıkıyorum kaciyorlar isimi halledip giriyorum yine aynı vallahi cd felan hic kâr etmez annemde denemisti tüh napacaksın ki
(507 puan) tarafından
Valla bilmiyorum canım ya 3 yıldır artık bıktım bende severim camın önüne gelene ekmek veririm filan ama oralarin temizliği kolay cam balkonu boydan boya pisletiyorlar şimdiye kadar durmadan silip idare ediyordum ama 7 aylık hamileyim uzanıp silemiyorum da hergun hergun eşime haftasonu sildiriyorum ertesi sabah aynı uyanıyoruz oturup ağlayasim geliyo artık :(
(1,150 puan) tarafından
Ayy bende senim gbiyim bende 38 haftalik oldum artik ellemiyorum eşimde cani isterse yapiyo kendini bunun icin yorma bence birak pis olsun ama bebegin icin dikkat et kendine vallahi napacksin kiz strese girme bunun icin illaki giderler canim benim dikkat et sen
(507 puan) tarafından
Ay valla hiç çare bulamadık birisi gelip çıkınca sanki aylardır ellemiyomusuz gibi görünüyo yerin dibine giriyorum. Senin yaklaşmış sağlıkla kucağına al inşallah:)
(1,150 puan) tarafından
Hiç de yerin dibine girme niye giresin hamilesin sen canim ya kimse senden sürekli temizlik beklemez ben asla kendimi okadar yormuyorum sende kesinlikle insanlari düşünme canim Allah gostermesin. Bu arada amin insAllah canim rabbim cümlemize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin insAllah
-Reklam-
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Cnm  konsunlar hatta yuva yapsınlar nolacackki bereketiniz artar
(507 puan) tarafından
Canım odaların pencere önlerine de geliyorlar günlük oradan pislik kazıyorum orası yine temizleniyor ama cam balkona gelmeleri bıktırdı artık birisi geliyor balkona çıkınca utanıyorum hergun hergun silinmiyor boyum yetmiyor zaten bereketlik bişey değil ki bu güneş çıktığı anda doğalgaz borusuna dizilip camlara boydan boya yapıyorlar yuva yapacakları yer de yok boru üstünde durup yana doğru yapıyorlar hep
(1,808 puan) tarafından
Ayyy yapmasinlar yuva falan bizim kombinin uzerine yaptilar yazin bissürü böcekler vardi heryerde 4 5 gün dezenfekte ettik ilacladik yavrulari cikip gidince
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Bende kuş gelince seviniyorum buğday veriyorum onlar açlar ne olur ki gelseler yani 

Kurban olurum onlara ❤️❤️❤️ 

Sessiz kullar 
(507 puan) tarafından
Canim diğer pencerelerimin önüne de hergun geliyorlar bende oralara bayat ekmek filan koyuyorum günlük kazıyorum oralari ama bu balkon dayanilacak gibi olmuyor her sabah uyandigimda doldurmuş oluyorlar camları hergun silemiyorum birisi balkona çıkınca utanıyorum artık o yüzden çözüm sordum
0 oy
tarafından

Ahh ahhbi gorsen benim yatak odamın balkonunuubu eve tasinirken nasil sevindim bir mini masa sandalye alayim esimle oturur kahve iceriz diye bir geldikki rezalet. Bir suru guvercin yuva yapmis dedim ben bozamam gunah gorumcem bozdu sildi supurdu temizledik tertemiz balkonuda file ile kapattik nasil girdilerse yine  girmisler ben hayatimda boyle pislik gormedim. Yaklaşık 10 tane kus var surekli yumurta surekli  yumurta cam acip havalandiramiyorum odam zaten dar bir an knce ev bulup defolup gitmek istiyorum. Kayinbabam diyo ben bu evi seviyorum cikmam esim de cikmazsan cikma biz gideriz diyo ama ev koralari cokk fazla yani 800den basliyo ve coknzor iyi bir ev bulmamiz insallah bulurda cikariz
(507 puan) tarafından
Ah canım çeken anlıyor işte :( Benimkinde yuva yapacakları yer yok doğalgaz borusuna dizilip cam balkonu boydan boya pisletiyorlar 2 yıl idare ettim nerdeyse hergun elimde bez çıkıp sildim şimdi 7 aylık hamileyim durmadan uzanamiyorum haftasonu eşime sildiriyorum ertesi sabah yine aynı oturup ağlamak istiyorum ya hiçbir çare bulamadık :( Böyle bı sebepten de ev sattirip tasinamam daha bir sürü kredisi devam ediyo ama gerçekten biri balkona çıkınca utancımdan ölüyorum sanki aylarca silmemisim gibi
tarafından
Seninki daha zormus kendi evinse ciksan cikamazsin da. Allah yardimcin olsun
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Rabbimin gönderdiği misafirlerdir belki. Bu kadar takıntılı olmayın
(507 puan) tarafından
3 yıldır durmadan kuş b.ku temizliyorum başınıza gelmediği çok belli bunda takıntılı ilan edecek bişey yok ben fikrinizi merak etmedim bı çözüm bilen varsa diye fikir danıştım herşeyi çok biliyorsunuz gerçekten ya
(1,352 puan) tarafından
Ben burda hayat hikayemi anlattığımı hatırlamıyorum. Baya başıma geleni gelmeyeni biliyorsunuz maşallah :D 5 sene boyunca güvercin besledim yumurtasını bıraktı bebek güvercini beraber büyüttük. Başıma geldi yani o güzellik:)
0 oy
tarafından
Bişey olmaz diyen arkadaşların sanırım balkonuna kuş gelmiyor yada bir iki gelip gidiyo 

Aynı dert bendede var iki balkonum var ikisinide kullanamıyorum önceden hamileyken iyi kötü yıkıyordum bebeğim doğunca onu bırakıp çıkamıyorum berbat durumda balkonlar resmn kokuyo kuşların gugukk sesinden çocuğum uyanıyo bile ben gördükçe kovuyorum yine geliyolar napcaz bilmem 
(507 puan) tarafından
Bizim balkon camla kapalı ama resmen 1 hafta silmesek camdan dışarı görünmüyor boydan boya yapıyorlar :(
tarafından
Yaa gerçekten mii bende kapatmak çözüm olur sanıyodum kapalı camı nasıl pisletiyolar kii konamaz yani
(507 puan) tarafından
Dogalgaz borusu var canım balkondan dışarı doğru mutfak balkonu benimki o borunun üzerine diziliyorlar bütün camları mahvediyorlar
tarafından
Ayy o kötüymüş canım yaa belki beni taşlayacaklar ama tel tarzı bişey konulsa olur mu acaba borunun üzerine
(507 puan) tarafından
Tel koymaya kıyamadim canım ya kuşlar için yapılmış plastikten kuş kovan bişey vardı şekli tel gibi aldık taktik onun üstüne bile konup yaptilar o beyaz şeyin bile rengi görünmüyor artık
0 oy
(10,438 puan) tarafından
Kuzum aynı oldu yuva yaptılar şimdi linç eden olur ama inan bıktım bir oldu bit bastı evi eşim kızdı senin yüzünden diye elletmedim çünkü neyse iki oldu yine bit bastı üçüncü yuva yapacağı yeri doldurdum kapattım gelemedi inan kızım hep alerji oldu bitlerden en son yuva yapmaya yer bulamadı 
(507 puan) tarafından
Linc edenler her konuda aynı zaten canim Allah'ın misafiri bereket diyorlar ama biraz da olaya mantıkla yaklaşmak lazım pisliğin içinde yaşamak nedir temizlik imandan değil mi 7 aylık hamileyim hergun hergun kuş b.ku kaziyamiyorum artık gücüm kalmadı ya
(10,438 puan) tarafından
Valla kuzum ne derseler desinler bir yaptı bişey yapmadım iki yaptı bişey demedim ama bitten öldük yaa kızım hep alerji oldu o bitlerden
Pislik içinde bıktım bende
0 oy
(426 puan) tarafından
Bnm balkonum açık sürekli geliyorlar pisliyorlardı. Balkona bir şey koyamaz oldum. Eşime file altırdım etrafından çiviyle tutturdu. Şimdi fileye konup geri gidiyorlar :) ama pencerelerimin önü hep kuş pisliği. Kazıyorum ertesi gün yine aynı. Çare bulamadım oralara bende canım :) 
(507 puan) tarafından
Bizde kuşkonmaz diye plastik bişey aldık taktik onun üstüne bile konup her yerine yaptılar canım ya hiç çare bulamadım belki burda bilen vardır dedim ama malesef :(
(426 puan) tarafından
Her sabah gelir yatak odasının camına konar beni uyandırırlar. Bebek geelince ne olur onu düşünüyorum. Fazla ötüyorlar sesden korkar mı diye aklıma gelmiyor değil :D Misafir geldiğinde perde açamıyorum. Ne kadar temizlesemde temizlenmemiş gibi pisliyorlar utanıyorum artık :D
(507 puan) tarafından
Aynı aynı canım bide öyle cikcik gibi bı ses de değil kalın çığlık sesi gibi bazen aniden uyanınca ben bile korkuyorum sinirleniyorum. Birisi balkona çıkacak diye benim de aklim çıkıyor aylardır ellememisiz gibi duruyor ya
0 oy
(581 puan) tarafından
Çamaşır asılı iken gelmiyorlar ben onu farkettim balkonunda birkaç. Eşya asılı olsun bende ben biraz öyle rahatladım
(507 puan) tarafından
Çamaşır asmak için hiç demir yokki canım cam balkonu takarken çamaşır demirini kesmişler yoksa eski filan birkaç parça asardım
0 oy
tarafından

Benim taşındığım evin balkonuna güvercinler yuva yapmış hemde balkonun tam içine hiç ellemedim hemde tam 3 kez yumurta bırakdı yavruları oldu onlar gidince orayı temizlemeye kıyamadım ben eşime dedim sen at diye 

(507 puan) tarafından
Canım yuva yapacak yer yok bende öyle bı süreç de değil ki sabretsem sadece çok soğukken gelmiyorlar onun dışında yıl boyunca asla gitmiyolar
tarafından
İşde o kötü olmuş
0 oy
(2,241 puan) tarafından
bilirim canim bende ilk güvercin geldiginde ay nasil sevindim burda bile paylastim aboo 5 saatte bir yapmis balkonu bir canli o kadar nasil seyapabilir diye sasirdim kovdum mecbur birde yuva yaparsa bozamam diye kovdum . temizledim ama kokusu 1 hafta gecmedi cam balkon birde kucuk balkonum .anliyorum seni yani baharatli su yapip duvarlara sık ise yariyormus oyle duydum 
(507 puan) tarafından
Ay gerçekten mi hangi baharat farkeder mi canım camlara bile sıkarım valla ya öyle bıktım ki
(2,241 puan) tarafından
inteenette de yaziyo canim bana ananem soylemisti aci baharatlari karistir toz biber karabiber gibi sprey sisesine koy sık heryere gelmiyolarmis bende yaptim ondan mi siyah posetlerden mi bilmiyorum bir daha gelmediler
(507 puan) tarafından
Hemen denicem Allah razı olsun canım yaa inşallah ise yarar

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 845 göst.
3 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Minikkiraz (798 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 114 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde anakiz (2,138 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde balerin (33 puan) tarafından soruldu