0 oy
531 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Sorum başlıkta kızlar 

Önemli ve ihtiyaç olan birşey mi ona göre almak istiyorum tecrübesi olan anneler yazsın bim den gelince :P

15 Cevaplar

0 oy
(245 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Mutlaka almalısın bebeği olması gereken pozisyonda tutuyor. Bebeklerin miğde kapakçıkları gelişmediği için sık kusarlar. Çok rahat bir yatak kesinlikle pişman olmazssın. 6 ay kullandık biz o yatağı. Reflüsü yoktu
tarafından
Teşekkürler canım bende alicam yarın kısmet olursa bana kalmışsa :) sırf yazdığın sebebten ötürü içim rahat etsin hanı giden para olsun
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Yoo çokta gerekli değil reflu olma durumunda başını yüksek koyarsın Allah'ın izniyle bişey olmaz 
tarafından
Teşekkürler canım ❤
(4,889 puan) tarafından
Ki kızımın reflüsü vardı dikkatli olursan bişey olmaz
0 oy
(119,172 puan) tarafından
ben hic almadin kuzey reflusu yoktu dogur hele bi reflusu olursa alirsin
tarafından
Öyle mi diyosun sevdoş ne bilim boğulmayı falanda engelliyor diyorlar anı kusma da falan
(119,172 puan) tarafından
alma kiz baktin reflusu var hemen alirsin
0 oy
(24 puan) tarafından
Gerekliymiş arkadaşlarım kullanmış gece boğulmalarıda önlüyormuş kustuğunda yutmadın diye ayrıca normal yastık kullanılmıyor yenidoğana kafasını nasıl yüksekte tutabiliriz ki destekli çok rahat ediyormuş çok pahalı bişey değil hatta dolap uygulamasında yeni gibi olanlar 40 tl
tarafından
Bimde var canım 50 tl .
Almak istiyorum bende sırf aslında refludan değilde dediğin gibi anı kusma vs durumlar icin
(24 puan) tarafından
Evet canım gördüm ben onu fena değildi eşinde hatta meraklı meraklı bu ne dedi bişeye benzetemedi bende böyle böyleymiş dedim oda diyo hemen alalım ilk bebeğimiz herşeyi almak istiyo garibim gitmiş oyuncaklara bakıyo bunlara dedim erken
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Ben almadım bence çok gerekli değil yenidoğan yastığı aldım incecik bişey zaten bide hep yan yatırdım geceleri olurda kusar diye 
tarafından
Bende onun için almak istiyorum kuzum yan yatırıp arkadan destek oluyor ya beline reflu yatakları .  Anı kusma da boğulmayı önlüyor falan dediler.  Alsam mı almasam mı ikilemde kaldim
(3,527 puan) tarafından
Valla ben bi battaniyeyi rulo yaptım arkasını destekledim kafasının altında da ince bi yastık var 53 günlük olduk hala o şekilde yatırıyorum
0 oy
(4,961 puan) tarafından
İlk bebeğimi doğurdum 2 ay olcak bende herşeyi merak ediyordum şöyle diyim evi çok eşya ile doldurma ama babynest al bime gelcek .. koltukta falan yatarken içinde yatar derli toplu.. reflü yastığına gerek duymadım yan yatıyorum destek alıyorum minik yastıkla .. penye battaniye al 2 3 tane çok kalın battaniye kış bebegi için bile çok gerek yok 2 tane olsa yeter zıbın çok al çiş kaciyo yakası süt oluyo değişim oluyo sürekli..
tarafından
Çok eşya almadım zaten canım.  Kıyafet bile öyle aşırı almadık büyüdükçe bedenine göre alırız dedik . Reflu yatağı aklımda kaldı ama anı boğulmayi vs önlüyor dediler
(4,961 puan) tarafından
Ben ihtiyaç duymadım zaten 45 derece açıdan ziyade kafasının yan durmasıni sağlamak önemli mecburen yan yatiriyosun yinede kullanıp memnun kalan da vardır muhakkak
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Bnce gayet gerekli bisey..gece uyurken kustugunda reflu yatagndaysa yandan akip gisiyo..obur turlu zatn 2 yaşına kadar yastik önerilmiyo..yani yastikla desteklemek ne kadar saglikli bilemem..egimli olan reflü yatagi en mantiklisi yani bnce..bn cok kullandim..
tarafından
Bende sırf bu yüzden almak istiyorum canım ama tecrübesi olanlara danışmak istedim işte:)
(3,901 puan) tarafından
Bnce al cnm sirti icin fln da sertligi guzel oluyo..yastikla kaldirip ugrasma bnce
0 oy
tarafından
Yok canım reflü olacagi belli bile değil insallah öyle bir sorun olmaz 
tarafından
Ya kuzum refludan değil de hanı kusma durumunda boğulmayı önlüyor dediler aklım ona takildi
tarafından
Kuzum her bebek çok kusmazki çok şükür benim kızımın kusması hiç olmadı
tarafından
Ne bilim canım ya tecrübesizlik işte nolcagini bilmedim için öyle bi sorayim sizlere dedim :)
tarafından
Canım ihtiyaç bebeğe göre şekilleniyor her bebek bir değil yaşayarak anlarsın zaten ❤️☺️ sağlıkla gelsin inşallah
tarafından
Insallah canım ❤
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Bence değil benim oğlumda reflü vardı yüz üstü yatırıyordum kafasınıda yana ceviriyordum öyle öyle büyüdü 
tarafından
Sırtına destek veriyormuydun canim
(5,311 puan) tarafından
Evet yastık koyuyordum
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Ben aldım , reflü olması şart değil kusunca geri kaçmaması için akcigerlerine dolmamasi bogulmamasi için gerekli birşey bence bimde 50 lira 
tarafından
Bende o yüzden almak istiyorum aslında canım parasından ziyade aklım kalmasın diye
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Benim elim ayağım anneme giderken unutursam ağlarım. Bebeğimin reflüsü var çünkü. Ve bende olduğu için ilk aldığım alışverişteydi. Büyüdü ayak ucuna battaniye koydum sonra ne yapacağım diye düşünüyorum. Her bebekte olacak diye birşey yok eğer aile öyküsünde varsa alınmalı 
tarafından
Refluden değil canım da kusunca boğulmayı önlüyor dediler aklım ona takıldı ondan alasim var sırf bimde 50 tlymis
(13,202 puan) tarafından
Ben trendyoldan 80e mi ne almıştım.
0 oy
tarafından
canim kendi yataginin altina birsey koyarak da yukseltebilirsin ayrica da alabilirsin sana bagli
tarafından
Alasim var gibi ama bakalım hayırlısı canim
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Ben çok memnun kaldım. İyi ki almışız.
tarafından
Ay gerçekten mi nerden almistiniz
(2,493 puan) tarafından
Eşim bimden almış. Uzun süre de kullandım. Reflü olmadı bebeğim hiç. Hatta küçük sallanan beşiğim vardı onun içine sığdı onun içinde kullandım. Kaldırdım şimdi. Bir daha çocuk sahibi olursak ilk kullanacağım şey o. Ona yan yatırıyordum eğimli olduğu korkmuyordum hiç.
tarafından
Bime geldi bugün bende almak istiyorum kaldıysa inşallah:)
(2,493 puan) tarafından
Bilmiyorum canım eşim öylesine girmiş görünce almış. Çok önce aldı tabii
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Reflu için düşünme canım 6 aylık olucak kızım hala onda yatıyor yüksek olduğu için baş kısmı gece rahat uyuyorum Allah korusun kussa başı dik olduğu için boğulmaktan korur güvenli yatış için bence gerekli 
tarafından
Bende sırf o yüzden istiyorum aslında canim
0 oy
(461 puan) tarafından
Benim iki cocugumda reflu hiç almadim benimkiler çok kötüydü dikkat etsen hiç sıkıntı yok
tarafından
Boğulmayı onluyormus ya canım kusma durumun da aslında o yüzden alaşım var
(461 puan) tarafından
Valla pek faydası yok şöyle diyim düz bi zemin üstüne baş bölümüne yastık sağında solunda bi bez parçası
Soyle de diyim beşik yastığı bebeği beşiğin sağ ve ya solda yan yatır bu :))
Ben almadim para tuzağı gibi bişey yani
Ama yine siz bilirsiniz için rahat etmiyorsa alin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 128 göst.
30 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysedemir42 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
1 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 70 göst.
4 Mart 2022 Aile kategorisinde Meryemasaf (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 388 göst.
4 Mart 2022 Aile kategorisinde Meryemasaf (29 puan) tarafından soruldu

378,461 soru

11,328,307 cevap

34,784 kullanıcı

...