0 oy
316 göst.
Aile kategorisinde (108 puan) tarafından
20 yaşındayım 2.gebeligim doğumdan sonra baglatmak istiyorum doktorum onermiyo ama ben eminsem yapabileceğini söylüyor yaşadığım şeylerden dolayı 2cocuj yeter anca bakarım diye düşünüyorum ama bi yandanda dinen günah diye biliyorum yardımcı olurmusunuz( yaşadığım şeyler derken ameliyat sonrasında sütun olmaması çocuğa yetememek ve sürekli birilerinin beni yönlendirmesi hani sen cahilsin çocuğa şunu yap aç bırakma falan filan) 

15 Cevaplar

0 oy
(880 puan) tarafından
Benimde 2 buçuk ve iki aylık iki oğlum var evet çok.zor bende bazen yetemedigimi kötü anne olduğumu düşünüyorum hele ikisi ayni anda ağlayınca sinir krizi geçiriyorum onlara yansıtmıyorum sakinleştirmeye çabalıyorum kendimi bazen birinin yemek saati bazende birinin emzirme saati.geciyor ama biliyorum bunlar zamanla geçecek yada daha çok zorlanacağım ama yinede baglatmayi düşünmedim günahını bilmiyorum bende 22 yaşındayım neden riske atiyim ki kendimi ilerde bir kizim olur belki ...
-Reklam-
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Allah korusun cocuklarinin başına bi sey gelse napcan??yenisini de yapamazsin 

Her seyi dusun öyle hareket et cnm
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Başka korunma yöntemleri dene derim bağlatma yaşın çok küçük belki büyürler 30 bı dahs yaparsın belli olmaz bu işler bağlatma derim 
0 oy
tarafından
1 çocuğum  var  sanrım şirinle aynı fikirdeyim. 

Bir çocuğa pisikolojik  fizyolojik  yetemeyecekse  insan doğurup neden günahını alsın ki  , bence din buna bir yorum getirmiştir 
(108 puan) tarafından
2yas olcak araları 2tane yeter diye düşünüyorum şuan genç yaşımda çok zorlanıyorum hemde çocuk ufak diye kayinvaldem bizde durmak istiyo sürekli cahilliğime vuruluyor birazda o yüzden hani ikisini büyütürum kimseye muhtaç olmam diye düşünüyorum ama emin değilim
0 oy
(1,699 puan) tarafından

Cnm ileride mecbur kalabilirsin çocuk  yapmaya

Pisman olursun o zamanda
(108 puan) tarafından
Doktorda öyle dedi ama ne gibi mecburlugum olcakki çocuk özlemi tarzindami
(1,699 puan) tarafından
Allah korusun diyorum bak eger evlatlari donör yada nakil falan gerkebilir
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Allah evlatlarına uzun ömürler versin cnm Allah korusun başlarına bişi gelse tekrar evlat sahibi olmak istersen olmayacak bence başka korunma yöntemleri bı dene cnm
0 oy
tarafından
Yaşın cok küçük kesinlikle baglatma ileride pisman olabilirsin ben 32 yaşındayım 3.sezeryanimi oldum doktor kendi teklif etti ben kabul.etmedim hayatin bize neler getirecegi hic belli olmaz canim 
0 oy
(91 puan) tarafından

Ben 37 yaşındayım 17 ve 13 yaşında oğlum kızım vardı. Takdiri ilahi korunurken hamile kalmışım şimdi. Dr um bağlayalım dedi evet banada mantıklı gelmişti ama dinen caiz değilmiş bende vazgeçtim mecbur :(

0 oy
(119,521 puan) tarafından
30 yasindan once yapilmiyo diye biliyorum ben
0 oy
(12,264 puan) tarafından
4 çocuktan SONRA baglattim 32 yaşındayım 

Yasin çok genç düşünme bence
0 oy
tarafından
Asla yapma bak bnim annem 38 yaşındayken bağlattı ona rağmen doktor kıyameti kopardı kızdı anneme yaşın daha çok genç neden böyle yaptın dedi çünkü annemin çok kanaması oluyordu adetleri 2 hafta sürüyordu büyük büyük parçalar geliyrodu kadın kansızdı daha da kansız oldu asla ama asla yapma derim spiral taktır eğer emin olmak istiyorsan da prezervatif+spiral kullanın 
0 oy
tarafından
Daha yaşın çok küçük canım başka yöntemlerle korunmani tavsiye ederim 
0 oy
tarafından
Benim 3tne var doktorum baglamk istedi ben istemdm baglatmadm hem korktm hemde ben korunum dedim 
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Çok gençsin sonra pişman olabilirsin ilerde de bu yaşadıklarını yaşayacaksın diye birşey yok inanki yaşın ilerledikçe ve evliliğin oturdukça hayata bakışın eşinin ve yakınlarının tavrı senin hayata bakışaçın değişiyor bunları tecrübe etmiş biri olarak tüm samimiyetimle söylüyorum. benimde 3. Sezeryanım olacak hemde 11 yıl aradan sonra ben de hiç düşünmüyordum ama hamile kalınca iyiki olmuş diyorum. Diğer çocuklarım okul kazanıp gittiklerinde enazından yanımda bu minnoş kalacak bende bağlatmayı düşünüyorum ama yaşım 38 bu yaştan sonra olsa da riskli zaten. Doğum kontrol hapları yüksek oranda koruyucu yüzde 99. Veya spiral yaşında küçük her ikisi de olur sana ilerde yani otuzlu yaşlarında hala kararlıysan zaten kapalı bir ameliyatla 5 dakikalık bir işlemle yine bağlatırsın
0 oy
tarafından
ya herkes baglatma daha cok gencsin demis de bu baglatma sonrasi istedigin zaman aciliyorda temelli kapaniyorda ben.mi bilniyorum acaba
tarafından
Açılıyor ama sağlıklı bit hamilelik şansı düşük oluyomuş
tarafından
himm anladim canim saolasin
(1,060 puan) tarafından
Açma olmuyor tekrar çünkü tüpün ücu ameliyatta yakılıyor. Sadece tüp bebek şansı oluyor
tarafından
anladim ben yine ameliyatla tup cikariliyor diye biliyodum tskler
(1,060 puan) tarafından
Rica ederim yok öyle olmuyor :))

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 65 göst.
25 Mart 2024 Diğer kategorisinde Egeninannesi1 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 189 göst.
4 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alena21 (1,269 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 88 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 3melekannesi (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 220 göst.
26 Aralık 2023 Aile kategorisinde 3erkek annesi (102 puan) tarafından soruldu

381,371 soru

11,417,636 cevap

34,970 kullanıcı

...