0 oy
991 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar ablamın eşi çok garip biri, ne bayramda ne seyranda ne annemi ne bizi hiçbir zaman aramaz, günlük hayatta da aramaz, eşimle sorunlarım var yada oldu bir enişte olarak asla bir derdimi sormadı aramadı dahi.. çocuklarım hasta oluyor oğlum biraz sorunlu muska yaptırdık birşeyler görüp ağlar geçmiş olsun diye aramaz. Yani hiçbir zaman aramaz evleneli 2 yıl oldu bir telefon açmışlığı yok. 2 yıl oldu yeğenlerimi bile görmedim öyle burnumda tütüyorlar, ablama hiç anlatmadım çünkü onlar mutlu olsun bizim için yeter. Ama çok üzülüyorum, Doğum yaptım yine aramadı, ablama işte Benim ablam doğum yapınca Cumhuriyet takalım demiş eniştem, ablamda takmam ben kusura bakma benim kardeşim doğum yaptı sen aramadın bile bırak bir kat kıyafeti demiş, yani ne bileyim abarttığımı düşünmüyorum

34 Cevaplar

+20 oy
(2,396 puan) tarafından
Sanane eniştenden kardeşim sana önemli olan ablan onla konuşuyorsan bitmiştir zaten, dış kapının dış mandalı olan adam seni aramak zorunda değil kimsenin eniştesi aramıyor zaten ablanla konuşurken naber enişte nasılsın dersin iyiyim der bu kadar daha ne muhabbetin olcak töbe tövbee 
(6,978 puan) tarafından
Aynen katılıyorum, mesafe iyidir
(2,396 puan) tarafından
Ki birde sürekli arasa benim kocam kardeşimi ben Bi hayırdır derim yani bunlar nasıl böyle anlayamıyorum
(7,654 puan) tarafından
Ne münasebet bence de ...
(82 puan) tarafından
Ablamla konuştuktan sonra eniştem kim köpek oluyo ki. Dert edilesi bir durum değil enişte yani bu gereği yok.
(6,137 puan) tarafından
Kaynana kaynata görümce kayın elti bitti
Enişte cıktı "ne yaptıysanız adama" diyesim geldi bian ne alakaysa
-Reklam-
+3 oy
(608 puan) tarafından
Kadın ne bayramda ne hastalıkta arayıp sormuyor diyor herkes ayrı birşey çıkarmış. 
+1 oy
(207 puan) tarafından
Ne alaka enişten niye arasin ki seni ablan aricak sorcak bence yanlış dusnuyir ve abartyosun sumeyra 
+1 oy
(874 puan) tarafından
Normali bu mu peki yani insanlık başka bişey hastalık halidir aranır sorulur ama ablamın beni araması sorması enistemin selamını iletmesi geçmiş olsun dileklerini iletmesi yeterli bence ablam anneme gelsin gitsin çocukları görsünler huzurlu olsunlar kafi her erkek bir tarafa her insan bir değil ki aynı davranışı bekleyelim üstelik bence hanımlar kendi aralarında araşsin erkekler kendi aralarında senin eşin arıyormu  ki enişteni. ?
(874 puan) tarafından
Bizim de aile içinde işler bu şekilde yürür eşimin ailesinde de kayınpederimi babam der ararim mesela ama kaynimi çok ekstrem bir durum olmadığı müddetçe aramam eltimi ararım hastalıksa geçmiş olun iyi haberse hayırlı olsun der bitiririm yani bir araya geldiğimizde bile kaynım hosgeldin der ben hoşbulduk büyüğüm olduğundan hal hatir sorarım ve biter muhabbet ablam yok o yüzden yaşadığım seyden örnek verebildim
(7,791 puan) tarafından
Gorumcemin esinin nosu yok bende sybi sebirdeyiz birbirimize isimiz duser ama tek muhatabım gorumcemdir misal...  
Esimin iki kiz kardeşi var bnmbi erkek bi kiz var ama kiz küçük 5 yaşında bizde de oyle sey yok ama arama isi bizde de sizinki gibi olur a yüzden post garip geldi yanj eniştem olsa zirt pirt srasa geçmiş olsun vs icin ragatsz olurdum
(874 puan) tarafından
Valla bende huzursuz olurum eşim bı kere noluyor der ben dururken seni niye arıyor birde aslında ablası bu işten rahatsız mı o önemli yanı ablası dert ediyorsa demekki aile olarak bu zamana kadar enişte abi gibi görülmüş evin oğlu misali araması gerekir gibi görülmüş olabilir işte her aile bir kültür aslında ..
(7,791 puan) tarafından
Oyle canim orasi ama bizde ters o yüzden yorum yapamicam enistesinin ailesinde de tersse bu durum aramaz yani normal
(874 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın.
0 oy
(48,090 puan) tarafından
icinden gelmiyo adamin demekkk
0 oy
tarafından
Ablam yok kız kardeşim var eşinin bnmle öyle içli dışlı olmasını bn istemem zaten kız kardeşim gelsin gitsin mani olmsn da onun dışında eşimle olsun muhabbeti bir erkeğin yeni doğum yapmış bir kadına geçmiş olsuna gelmesi yada sorması  çok saçma zaten 
0 oy
tarafından
Aramak zorunda mı degil bosverrr bunu da mı dert edicem sen ara
0 oy
(440 puan) tarafından
Yani sonçta enişten canim seni niye arayip sorsun ki benim de enistem beni aramaz yazmaz ha bir araya geldigimizde kardesim diye hitap ediyo hep sever beni ama oraya kadar benimle degil eşimle iyi olmasi onemli benim icin sonucta iki yabanci erkekler karilari icin onlar iyi olmak zorunda ki bir birine gelip gidebilsin kardesler cok sukur enistemle kocamin arasi cok iyi hem bana hem esime cok iyi davranir
0 oy
tarafından
Amannnn boşver niye takıyorsun ablan sana iyi olsun o hiç.... 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Salla enişteyi Allah aşkına boşversene hiç umrumda bile değil hiç biri aramaz sormaz 

Benim hoduk te aramaz sormaz kimseyi ne kardeşlerim dert ediyor nede ben çünkü önemli olan ben ve kardeşlerim  

Noktaaaa.......
0 oy
tarafından
Keske benim eşim de öyle olsa 
0 oy
(5,220 puan) tarafından

kız kimin eniştesi böyle arayıp soruyoki asıl bukadar arasa ben altında bişe ararım :D

0 oy
(749 puan) tarafından
Eniştem seni neden arasındaki cam. Kimin eniştesi kimi ediyorki sennkide aramayı versin 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Ben tek cocugum benim enistem yok. Ama annemin 4 tane kiz kardesi var. Hic enistelerimin annemi aradığını ne gördüm ne duydum. Oyle bayramda düğünde denk gelinir o kadr
0 oy
tarafından
kiz enisten seni neden arasin senin kocan ariyorumu ablani surekli. yani kimsenin enistesi kimseyi aramiyor canim ablanla gorus elalemin adamiyla ne muhabbet edicen ztn. bayramdi hastalikti vsdi esimle gorusur esimde slmi var der yani benle muhattapligi olmaz.
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ablanın arayıp sorması, konuşurken eniştenin selamını ya da geçmiş olsun demesini iletmesi yeterli zaten. Enistem de olsa elin oğlu nihayetin de beni aramasın bir zahmet. 2 tane eniştem var ikisi ile de mesafeleyimdir. Olması gereken de bu. Dert ettiğin şey çok saçma. Ablanın kocası senin sorunlarınla neden ilgilensin ki.
0 oy
(118,488 puan) tarafından
Sumeyraa bosver yaa elin oglu 
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Boşver neden takıyorsun ki kafana cnm ablanla konuş yeter 
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Benim eşimde öyle. Bizimkileri hic aramaz. Ben konusunca selam soyle der sadece. Bayramda aramsti sadece. Ara diyorm ama konuşmayı sevmiyorm diyor.
0 oy
tarafından
Enişten neden seni arasin ki? Senin muhatap olacağın kişi ablan enişten değil.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 830 göst.
12 Ekim 2020 Diğer kategorisinde FatmaBerra (903 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 218 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde sevgigoksu (88 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 480 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Tuba Y (711 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 401 göst.