0 oy
366 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ayyy çok  mutluyum ailemin oldugu şehire tayinimiz çıktı çok şükür Allahima. Çok istiyorduk Rabbim isteyen herkese daha güzel yerler en hayırlı yerleri nasip etsin. Eşiminde okuluna yakın bir yerde lojmani çok guzel sıfır daha hiç oturulmamis biz çok sevindik Rabbim herkese çok sevinilecek haberler nasip etsin <3 şimdi bana taşımayla alakalı püf noktaları verir misiniz? Nasıl yapicam bilmiyorum birde 3 aylık hamileyim

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Güzelce bantlaa bj kadar 
tarafından
Bu kadar kolay olacağını dusunememıştim :)
tarafından
Hahahha güzel cevap
-Reklam-
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Yavaş yavaş kullanmadigin eşyaları kolileyerek başlayabilirsin
tarafından
Yorganlar falan vakumlu hurcta zaten bu evim çok küçüktü evlendiğinden beri çoğu şey kutuda duruyor. Sadece yatak odam ve mutfağım toplanacak
0 oy
(12 puan) tarafından
Sen sadece kendi özel eşyalarını kaldırıyosun diğer herşeyi taşımayı yapicak firma kendi toplayip koliliyor diğer eve de neyi nereye koyman gerekiyosa o şekilde kolileri o kısım a birakiyo beyaz esyalarini dolabını vs hepsini de kendileri kuruyo Antalya da bu şekilde senin yaşadığın yerdeki taşımacılar nasl bilmiyorm ama ona göre sorabilirsin
tarafından
Kayınpederinin kamyonu ve minibüsü var onunla taşıyacaklar akrabalarımız var elhamdülillah onlar yardıma gelecekler kaynanam bi kaç gün önce gelecek ve mutfağı toplayacak. Yeni taşıyacağımız evide amcalarımın hanımları kaynanam annem gidip temizliycez insAllah
(12 puan) tarafından
Anladım canım Allah kolaylık versin kolilerin üstüne mutlaka mutfak salon yatak odası diye içindekilere göre yazin yeni eve çıkartırken hepsini ait olduğu odaya koyun diğer türlü hepsi allak bullak oluyo vakit kaybı oluyor yerleştirirken de kolaylık olur sırayla hepsi yerleşir
tarafından
Tamam canım çok sağolasın
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Mutfak eşyalarindan toplamaya basla onlar bitmez gazeteye sararken tek tek sarma mesela tabakları üst üste koy gazeteyle sımsıkı hepsni sar tabakları koydugun koliye mutfak bezlerini tampon yap etrafına bı de aralarda kalan boşluklar için mutfak ıvır zivirlarini koy

Tencereleri içine bardakları sar koy 

Sonra yatak odasına geç bazanin altını kolile kullanmadigin eşyalardan başla 

Hiç kullanmadigin eşyaları kesinlikle taşınmadan at
tarafından
Teşekkür ederim  canım:) :)
0 oy
tarafından
Kulanmadigin eşyaları kolile cnm hayırlı olsun
tarafından
Saol canım herkese hayırlı evler nasip olsun insAllah:)
0 oy
tarafından

Sadece iki odan toplanicakmis ve hamileymissin yani ayak altinda gezicek ve bakicak bebegin henuz karnina bence daha kolay isin :) benim 6 aylik bebegm var ve tasincam nasil yapcam bilmiyorum. 

tarafından
Benim hamileliğim baştan beri problemli geçtiği için korkuyorum canım biraz da ama Rabbim verir kolaylığını
tarafından
Sıkıntılıysa eger tabi zor olur dikkat etmen gerekir yardim edebilcek kimse yokmu acaba
tarafından
Var elhamdülillah gelecekler yardım edecekler
0 oy
(874 puan) tarafından
Ben şu içi hava dolu patlayan seyden aldım patpat dedim adı öyle mi biliyorum ama onunla bardakları sardım koliledim tabakların aralarına koydum kırılacak herşeyi onunla koliledim ve kolilerin üstüne ne koyduysam yazdım bir liste halinde. Açmadan içinde ne var biliyordum bu şekilde yerleştirirken pratik olur diye. Tekstil ürünleri vakumlu vakumsuz hurclara koydum kabalar eşyalarımdan aynaları tabloları yine patpat ile sardım koltukların deri kollarını da vitrin canlarıni da o şekilde canım 
tarafından
Bende büyük market sterci buldum onunla sarıçam insAllah
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Hayırlı olsun. Sağlıkla huzurla oturun inşallah. Ben önce süs eylarindan etraftaki ıvır zıvırdan baslarim. Kiyafetler en iyi kolilerde taşınıyor katları bile pek bozulmuyor. Vakumlu hurçlara pek güvenmeyin taşınma esnasında patlayabilirler o yüzden onları da kutulara koyup iyice bantlarsaniz çok iyi olur. Perdeleri hiç yikamam taşınınca çünkü burusuyorlar gittiğim yerde yıkayıp yıkayıp asarım.. mutfağı banyoyu en sona bırakın çünkü son güne kadar kullaniliyor. Mutfak kolilerini yapınca kenarlarına üstlerine kıyafet falan sıkıstirin içindekiler sallanmasin. Bir de her odanın kolisine yazın hangi oda olduğunu taşırken direk o odaya koysunlar diğer türlü yerleştirirken çok oyalar sizi. Mobilyalar söküldüğünde vida kulp gibi parçalari her mobilyanın kimi ayrı ayrı posetleyip içine not yazmıştım sonra hepsini bir kutuda topladim. Mobilyalar kurulurken çok rahat oldu. 
tarafından
Perdeleri nasıl yapsam ki diye düşünüyordum teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ben bardak canak ne varsa kolıledim mutfak olanları hepsini tek tek sardım gazeteye tabak aralarına cıt cıtlı musanba var onlardan koydum giyim kusam hep cop posterine hurclara koydum ustlerıne nereye ait ise yazdım poset poset iyi oldu aldım yerleştirdim hep 20 gunluk sezeryan lıydım bide ben ☺️
(4,061 puan) tarafından
Amin canım cocuk hasta olmasın diye cıktım evden rutubet oldu tum ev oyuzden cıktım bıde ısınmadı buz tuttuk tek odaya 450 TL dogal gz gldo Hp sımdı tum ev yanıyo 350 geliyor Kids kollu ile geziyorum dusun
tarafından
Oyu olmuş keşke doğumdan önce taşınsaydın canım çok zor olmuş senin icin
(4,061 puan) tarafından
Dıs cepe yapcö dedı yapmadı ondn cıktım canım dıs cepe yaptı an kesilir dedıler ama yapmam dedi bide yaparsam kiraya 250 TL zam olur dedi yavas dedım allahım sokuk evine 850 TL kira veremem sımdı sıfır daire 600 TL oturuyorm
tarafından
Taşınmış kurtulmuşsun benim de evim sobalı. Şimdi taşınacağım ev hem sıfır yapı hem doğalgaz hemde apartman. Bu evimde rutubet vardı tavana kadar rutubet oldu. Çok dua ettim çok yalvardım elhamdülillah nasip oldu. Allah olmayana en güzelini versin
(4,061 puan) tarafından
Amin canım hepimize ıns
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Güzelce sar koliyi bantla üstüne yazı yaz kırılacak falan diye  oldu bitti :D 
tarafından
Ay cok basitmis :)
0 oy
(12,858 puan) tarafından
Bek kiyafetleri hurca koydum askıdan alıp yerleştirmesi de çok pratik oluyor katlı olanları da koliye katlı şekilde koy 

Perdelerini valizlere koy 

Mutfak eşyalarını kullanmadıklarindan başla gazeteye tek tek sar koliye koy 

Kolilerin altını tekrar koli bandı ile bantlayın açılma olmasın 
(12,858 puan) tarafından
Ben hepisni koliye koydum ama ben arka sokağa taşındım o yüzden kırılma vs olmadı senin nasıl olur bilemedim canım
(12,858 puan) tarafından
Kıyafetlerinle sarabilirsin şimdi geldi aklıma :)
tarafından
Kız kırılırsa kıyafetlerde batar benim baya uzun mesafe 200 km. Bakal bir çözüm bulmak gerekiyor
(12,858 puan) tarafından
İçindeki bakliyatları buz dolabı poşetine koy canım
tarafından
Konserveler canım taşınması zor olan
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Adına sevindim hayırlı olsun cnm 

Çok kolay olması için kolılere aynı oda şeylerini ayrı koy ve üzerine yaz misal bardaklar tabaklar giysiler 

Çok rahat olacak sana 
(16,504 puan) tarafından
Bide bi sürü gazete al mutfak eşyalarının hepsini içine sar ki kırılmasın
tarafından
Tamam canım kaynanamgil gazete bol bol koli ayarlamişlar çok şükür . Verdiğin tavsiyeler için teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 132 göst.
0 oy
4 cevap 128 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 322 göst.
22 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Dolunay (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
9 saat önce Diğer kategorisinde Karcicegi (1,004 puan) tarafından soruldu