0 oy
1,037 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Benim Liseden beri arkadaşım, çok sever sayarım yüreği de güzeldir. Beni aradı nişanlancam dedi görücü usulü olacakmış ama yaptığı birkaç cahillikleri var, 2 ay önce erkek arkadaşıyla ilişkiye girmiş ve bu çocukta ailesinin bulduğu bir çocuk şimdi ona anlatırsam annemgile der diye korkuyor, ailesi öldürür çünkü, bende yargılamadım asla ama bir doktora gitmesini önerdim sizce ne yapmalı?

image

30 Cevaplar

+10 oy
(8,081 puan) tarafından
Evet o zarla namus ölçülmez ama evlenene kadar da 10 kişiyle yatılmaz ki.
tarafından
Tabiki asla evlilik dışı ilişkileri önermiyoruz
(8,081 puan) tarafından
Elin oğlunun da boş yere başını yakmasın ya söylesin yada ayrılsın
tarafından
Söyle dedim ama bilmiyor terk edilmekten korkuyo
-Reklam-
+2 oy
(1,264 puan) tarafından
Keşke bunu yapmadan önce cahil gördüğü toplumuda düşünseydi 
tarafından
Valla cahillik denebilir sadece buna, alkış tutmayız böyle evlilik dışı ilişkileri önermiyorum
(1,264 puan) tarafından
Valla bir anlık zevk icin bütün hayatını mahfediyor gidip doktora diktirse bile evleneceği insanın kul hakkına giriyor yalanla kandıracak
+1 oy
(11,505 puan) tarafından

Dürüstçe konuşması lazım kimseyi kandırmaya hakkı yok

+1 oy
(2,264 puan) tarafından
Kırmızı oda kumru geldi aklıma ya

Yazık etmiş kendine keşke yapmasaymış hem zina hemde ailesi duysa öldürür 

Evleneceği çocuğada yazık bilmesi hakkı yani hakkına giriyor bu şekilde 

Bilemedim ya iki ucuda..... değnek 
tarafından
Kabul edecek erkek bilmiyorum sanmam, ama dese oğlan annesigile söylese
(9,284 puan) tarafından
Kumru ile bunun durumu çook çok farklı...
+1 oy
tarafından
Evlenmek istemiyorum ben başkasını seviyorum desin sevgilisi de adam olsun madem o b*Ku yedi kızında adam gibi gelip istesin evlensn 
0 oy
(119,506 puan) tarafından
kizligi bozulmusmu diktirmek istiyo sanirim demi dr gorussun tabiki
(2,014 puan) tarafından
Neyin hakkına giriyor hanımefendi, kızın zarı yok diye adamın niye hakkına girmiş oluyor. Ahlak bacak arasında değil kafada biter. İnsan birini seviyorsa zarı içinmi seviyor veya evleniyor. Geçmişte ne yaşamışsa yaşamış, bi erkek bi kadını seviyorsa ne önemi var zar parçasının. onun için sevecek adamda sevmesin bi zahmet. Yapmış bi cahillik, erkekler yaparken sıkıntı yok. O çocukta bugüne kadar kimbilir kaç kadınla beraber oldu allah bilir.
tarafından
Çocuğa açıklaması lazım ama sadece kız değil çocukta böyle bir halt yemişse anlatması gerekir sonuçta 2 günlük değil ömür boyu beraber olacaklar
(1,438 puan) tarafından
Oglana anlatmali bence.gizilemesi yanlis oglani kandirir o zaman.oglan oyle kabul ederse bir sey denmez.ama kandirmasi hem gunah hemde ayip
tarafından
Aynn öyle bir de kızın kendini çocuğun da yerine koyması gerek çocukta aynı şeyi yapıp kızı kandırırsa kız kıyameti koparır ama
tarafından
Sgb  olur ozaman senin eşinde baskalariyla birlikte olsun bunu sana söylemesin ozaman oda senin günahına girmemiş oluyor sen bence zihniyetini değiştir kızlık zarı ne alaka o kız bişey yaşamış ve bunu dürüstçe atlatmasi gerekiyor iliskiye girmiş bir adamla başka bir adamla evlenmek üzere sen bana kızlık zari bilmem namus diyon sen nerden biliyon da o çocuğun bir sürü kızla ilişki yaşadığıni şahit oldunmu senin için önemsiz olabilir ama kusura bakmada bazıları için değil kız yapmış bir cahilik sevmiş kanmis onu git sen o kıza yapan adama ..... Şöyle başka bir çocuğun ne sucu varda ozaman başka bir adamla ilişki yaşayan kadın gelip senin oğlunla evlenmek istesin ozaman kabul eder misin senin çocuğunun hakina girmiş olmuyormu gitsin bunu ona yaşatan adamla evlensin bunu o çocuğa söylese bile en fazla bir kac ay veya yıl sonra o adam bunu o kızın başına sürekli kakalar durur bununda unutmayın
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Neden erkek arkadaşıyla nişanlanmiyor ki
tarafından
Hayır onla ayrılmışlar
(3,107 puan) tarafından
Kötü olmuş. Bir doktorla görüşsun de ama anlıyor erkekler şeytan gibi. Çünkü dikilen zar hemen patliyormus normalde hemen patlamaz. Olmazsa kızlık zarı esnek diye rapor alsin tabi öyle bir rapor varsa
tarafından
Yok kız kişiden kişiye göre değişir ki bu çabuk yırtılıp yırtılmama durumu mesela benimki anında yırtıldı
(3,107 puan) tarafından
Kuzenimin doğumda olmuş. Bilmiyorm vala bı yerde okumuştum adam düğün gecesi acile götürmüş kadını muayene ettirmiş. Hemen patladı demiş. Ne kadar rezil bir durum ya
tarafından
Aynn öyle vallahi hemen patladı nedir artık iyice abarttılar pislikler
0 oy
tarafından
Dün bjr cahil bacimiz vardı konuya benzer bsy dedi bn bugün sadece okuyacm bakalım ne çıkacak yorumlardan
tarafından
Ne gibi
tarafından
Ahaaa bende bendeee bakiyom bakiyom yazmiyorrr
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Allah yardim etsin zor bi durum evlenirse durum vahim evlenecegi kisinin anlayisla karsilayacagini hic sanmiyorum 
tarafından
Bende sanmam çocuk Elazığlı o yöreler pek kabullenmiyo
0 oy
tarafından
Onu kiminle yaptıysa onunla neden evlenmiyor cahillik yazmışsın ama bu önemli birşey bizler için 
tarafından
Ayrılmış o çocukla ve o çocuk 23 yaşında sanmam evlenmez çocuk okuyor
0 oy
(15,828 puan) tarafından
Herşeyi göze alıp anlatacak bence eninde sonunda oğlan öğrenecek yoksa evlenince ogrence dahami iyi
tarafından
O zaman daha çok tepki verebilir adam, dese belki terk eder çocuk, bunu kabul eden az erkek var
0 oy
tarafından
Keşke evlenmeden önce böyle birşeyi yapmasaydi ya
tarafından
Keşke, bende kızdım ama olan olmuş
tarafından
Yapacak bir şey yok artık çok zor bir durum kardeşim Allah hakkında hayırlısı neyse onu versin inşaallah
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Erkek arkadaşıyla beraber olmuş onla değil baskasiylami nişanlancak doğru okudum heralde herkez kabul etmez oğlana söylesin 
tarafından
Evet sevgilisiyle ayrıldı, bu adam görücü usulüyle tanıştılar ve çocuk bilmiyor tabi nerden bilsin
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Ailesinden bu kadar korkuyorsa neden sevgilisiyle ilişkiye girmiş madem... 

Valla zor bi durum bence aileden biriyle konuşmalı..
tarafından
Oda ayrı bir ironi
(1,019 puan) tarafından
Yazık genç kız yine üzülürüm inşallah herşey düzelir..  nişanlısı anlayışlı birisi ise açık açık konuşsun bi hata yaptım desin..
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Benim bı arkadaşım diktirmişti canım
tarafından
Neeeyyy ayyy ama kandırılmak gibi bişey
(12,861 puan) tarafından
Aynen öyle zaten doktor o kadar sağlam dikmiş ki olmamış çocuk da şüphe etmiş diken doktora götürmüş arkadaşım doktor normal çok kalın zar yapısı demiş
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bide görücü usulüyse çocukta da dini hassasiyeti olan biri demek kabul etmez bence sende cahillik falan yazmışında bir anlık zevk için sonra böyle oturup kara kara düşünüyolar 
tarafından
Yani cahillik, zevk adına ne denilirse artık
0 oy
(1,778 puan) tarafından
O b.oku yemeden önce düşünecekti canım yapacak bişey yok ya söyleyecek herşeyi göze alıp yada hastaneye gidip diktirecek
0 oy
(145 puan) tarafından

Ya işte olan yine kadına oluyor erkek elini kolunu sallar gider kız düşünür durur... 

Allah yardım etsin çocuklarımızı da aklı selim Allah korkusu olanlardan eylesin ne diyeyim...
0 oy
(899 puan) tarafından
Bu kizcagizin tek yapacağı şey nisanlanacagi beye dürüst olması...  Hayatta herkesin başına her şey gelebilir... Hatalar biz insanlar için... Gerçekten pismansa Allah'ım affetsin.. Ama bu beyle gerçekten bı hayat yaşamak istiyorsa kaybetme pahasına da olsa dürüst olsun.. ne belli o beyin böyle bı hata yapmadığı ... Belki Allah karşısına onun gibi birini çıkardı.. belli mi olur... Zaten o bey de adamsa istemese bile bu durumu kızın ailesine söylemez olmadı der gider... Dürüstlük çok önemli... Ben hayatım boyunca kaybetme pahasına da olsa dürüst olmayı yegledim... Vicdan rahatlığı çok önemli...
0 oy
(2,781 puan) tarafından
elbette ki bütün namus tekbir Zara bağlanmamalı ama maalesef Türkiye şartlarında buna çok önem veriliyor tut ki şimdi söylemedi evlendikleri gece anlaşılmayacak mı o zaman daha büyük kıyamet kopacak bu sefer sadece ailesine değil tüm eşe dosta akrabaya rezil olacak bence yol yakınken söylesin konuşurken de düzgünce ayrılalım beni rezil etme diye tembihlesin he doktora gidip himenoplasti ameliyatı olabilir yani Zara diktirebilir ama ben bunu karşısındaki insanı kandırmak olarak ve kul hakkına girmek olarak düşündüğüm için pek tasvip etmiyorum

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,119 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 128 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Melek annesi 71 (1,750 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 520 göst.
11 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Vidividi (1,539 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 576 göst.
4 Mart 2022 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu

381,312 soru

11,414,934 cevap

34,964 kullanıcı

...