0 oy
828 göst.
Aile kategorisinde (880 puan) tarafından
Kızlar o kadar bitik durumdayım ki neden böyle yapıyor bebeğim nolur tavsiye fikir verin bana oğlum iki aylık dün gece birden çığlık çığlığa ağlamaya başladı çok zor sakinleştirdim sonra birden sustu bende okudum sürekli korkmuştur filan dedim sonra ertesi gün akşama kadar aynı şekilde birden ağlamaya birden bagirmaya başlıyor bende iyesi filan batmıştır diye masaj yaptım sicak banyo yaptiridm  bir saat sustu sonra yine başladı gözünden yaş akıyor resmen memeyi almıyor alinca da ağlaya ağlaya emmeye çalışıyor ikinci çocuğum bilgisizde değilim ama buna yapacak bişey bulamadim doktor gazdir diyor ama değil biliyorum bu başka bişey ezberlemisler bı gazdir diye ilaç verip yolluyorlar ben ne yapayım yardım edin Allah rizasi icin acaba biyeri mi acıyor

29 Cevaplar

+1 oy
(6,859 puan) tarafından
Alla alla niyetimi ağrıyor acaba karanlıktan mi korkuyir cnm akşam oluyor dimi ?
(880 puan) tarafından
İki gün önce gece başladı gündüz de devam etti canim bı görsen nasıl ağlıyor bildiğin yaş akıyor
-Reklam-
+1 oy
(1,169 puan) tarafından
Canım gazdır yani bencede benim kızımda öyleydi sürekli ağlama nöbetleri sakinleştiremezdik ben oturup ağlardım. Kucağıma alırdım sırtı bana dönük karnından elimi bağlayıp yukarı aşağı hoplatırdım ama çok hafif öyle gazını çıkartmaya yardımxı olurdum. Karnına sıcak havlu koyardım masaj yapardım bacaklarını karnına basıtırırdım. Yani sürekli ağlıyorsa bi dene faydası olur belki 
(880 puan) tarafından
Ah canim neler yapıyorum bı bilsen  gerçekten iki günde perişan olduk hem bebegim hem ben
+1 oy
(16 puan) tarafından
Alerjisi olmuş olabilir mi canım? Bizim alerjimiz 4 aydan sonra olmuştu dediğin gibi gece kıvrana kıvrana ağlardı. Emzirdiğimde kendini hep arkaya doğru gerdirirdi. Kakasında mukus var bi takip et istersen
(16 puan) tarafından
Ek gıdaya geçmene gerek yok senin yediklerinden sütünden geçer canım benim
(880 puan) tarafından
Aa o yönden düşünmedim hiç sütlaç yemiştim olabilir mi ki
(16 puan) tarafından
Yani kuzum olabilir tabi net bişe diyemiyoruz malesef bunu sadece deneme yanılma yoluyla bulabilirsin yada alerji testiyle ama şuan çok küçük. Bence kakalarını bi takip et derim mukuslu kakası var mı yoksa bile gece huzursuzlukları devam ediyo mu? Alerjiden şüphelenince önce süt ürünleri kesilir sonra devam ederse yumurta vs vs. Olmadı doktoruna gidiceksen eğer gidene kadar bi kaç gün süt ürünlerini tüketme süt peynir tereyağ yoğurt ayran. Yemeklerine tereyağı katma bi dene bakalım belki sonuç alırsın
(880 puan) tarafından
Tamam canim deneyim bi cok teşekkür ederim
(16 puan) tarafından
Rica ederim geçmiş olsun :)
0 oy
(292 puan) tarafından
Canım benm bebeğim de öyleydi gazdır 7 8 aylık olup hatrketlennce geçti ben de anlamıyordum ama demekki gazlı bir bebek
(880 puan) tarafından
O kadar uzun sürer mi ki kuzum perişan olur yavrum
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Eger ac degilse gazidr gaz kemerleri ya da gaz patikleri var ondan al birdene karni ve ayaklari sıcak tuttugu icin agriyi hafifletiyor allah yardimcin olsun 
(880 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :/
0 oy
tarafından
Yediklerine içtiklerine çoook dikkat et. Son günlerde farklı bişey yedin mi? Ben neredeyse 1 yaşına kadar bal, sucuk yiyemedim. Yediğim anda çocuk varya kıvrana kıvrana ağlıyordu. Çok dikkatle gözlemle. Muhtemelen yediğin bişey aşırı gaz yapıyor bebeğe 
tarafından
O zaman onlara vardır belki gazı. Bir iki gün kes bakalım içinden birkaç tane yediğin şeyi ne olacak
(880 puan) tarafından
Sütlaç yemiştim canim ya peki bu rahatsiz ettigi içinmi ağlıyor etkisi gidince düzelir mi doktora gitmem gerek mi
tarafından
Hee bak sütlaç demişken ben bide puding, kakaolu bişeyler de yiyemiyordum onlar da gaz yapıyor du. Olabilir. Yeme bir süre bakalım ne olacak. Yani gitme desem ne kadar kötü durumu göremediğim için karnına bol bol masajla gazını çıkartmaya çalış. Bacaklarını karnına daya çıkart gazını. Canım geçmiş olsun..

Doktora gidince de böyle yapıyorlar, küçük ya pek bir şey yapmıyorlar.
(880 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim canım dediklerini yapacağım çok sağolasın kardeşim
tarafından
Ne demek canım. Burada birbirimize yardımcı olmak için varız...
0 oy
(333 puan) tarafından
Canım yediğin birsey bebeginde alerji yapmış olabilir.  Ink sütü içiyor musun
(333 puan) tarafından
Evet canım inek sütünden uzak durman lazım. Bebekleri çok huzursuz yapıyor sürekli uykularini bölüyor ve nedeniz yere ağlıyor malasef
(880 puan) tarafından
Kendiliğinden geçer mi canim yoksa doktora gitmeye gerek varmi
(333 puan) tarafından
Doktora gitmeye gerek yok canım iki üç güne geçer
(880 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım arkadaşım
(333 puan) tarafından
Rica ederim canım arkadaşım
0 oy
tarafından
Ağlamaya başladığında düz bir zemine yatır karnına ılık zeytinyağı ile masaj yap ya da duş aldırıp bebek yağı ile karnını ov eğer rahatlayıp susarsa gazdır daha çok küçük olduğu için gazını cikaramiyordur ki ben koca insan olmama rağmen hastanelik oldum cikaramadigim için 
(880 puan) tarafından
Aslında gazi çıkıyor hemde aşırı sesli alttan çok gülüyoruz o sese ama karnina masaj yapmaya kalktığımda da dokundurtmuyor çok ağlıyor
tarafından
Çok afedersin canım bende öyle oluyorum elim karnıma değse canimdan can gidiyor ama masaj yapınca rahatlıyorum benim kardeşim de saatlerce ağlardı morarirdi gaz cikaramazdi sen sadece sakin ol ve masaj yapmaya çalış ılık suyun altında olur ya da ılık zeytinyağı ile olur ağlasa da rahatlar bir süre sonra
(880 puan) tarafından
Yarından itibaren başlayım yağyla masaja çok teşekkür ederim canım arkadaşım
tarafından
Rica ederim canım ♥️♥️
0 oy
(388 puan) tarafından
Kolik bebek tir ben 10 ay çektim ah ah Allah yardım etsin canım gaz dan oluyor her gece karnına sıcak su torbası yapardık eşimle artık usanmıştık ama yine nazara karşı falan da oku başına yasin falan koy 
(880 puan) tarafından
Kolikmis saten malesef :/ inşallah o kadar uzun sürmez ya
(388 puan) tarafından
İnşallah kızım öyleydi ama korkuyorum bu karnımdakide öyle olacak diye o yğzden reflü yatağı almak istiyorum iyi geliyormuş kolige falan öyle diyorlar
(880 puan) tarafından
İnşallah karnındaki öyle olmaz benim ilk.cocugum da gazliydi ama şimdi bebeğimi görünce abisinin ağladığı hiç biseymiss :/
(388 puan) tarafından
Ya bence bu geçen bişey anneden bebeğe bebekten kardeşe falan ben korkuyorum zatenn de bakalım hayırlısı başa gelen çekilir artık ne diyelim rabbim yardımcın olsun
(880 puan) tarafından
Amin canim Allah yardımcımız olsun :/
0 oy
tarafından
Ah canım kıyamam karnına bol bol masaj yap.arada 2,3 dk karninin üstüne yatır birde gaz damlasi kullan çocuk gazdan kivraniyordur
(880 puan) tarafından
Ay canım bı görsen neler neler deniyoruz ne masajlar ne ilaçlar ne banyolar yaptırdım bı bilsen
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Canım doktorun dediği gibi gazdır yeni doğan bebeklerde 6 . Aya kadar çok fazla oluyor. Yarın sağlık ocağına götür ve gaz damlası yazdır yazık o ağrıdan duramıyor 
(880 puan) tarafından
Gaz damlası doğduğundan beridir kullanıyorum canim eşim eczacı en iyisinden tut en çok kullanılani bile kullandım yok işe yaramıyor
0 oy
(3,100 puan) tarafından
Kolik olabilir canim
(880 puan) tarafından
Kolik malesef canım
(3,100 puan) tarafından
Insallah hemen gecer canim cok cektim ben cok iyi anliyorum seni.inşirah  ac dinlet.rahatlatir insallah.
(880 puan) tarafından
Sağolasın canım Allah razı olsun
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Gaz sancısı vardır muhtemelen gaz damlası kullanıyor musun biogaia öneririm kesinlikle 
(880 puan) tarafından
Hiç işe yaramdi malesef başka kullanıyorum şuan oda yaramıyor
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bu anlattın 2 ay asısından sonra olmustu bende 1 hafta cektım yakamdan tutup uyudu hep yada ellerimi tutup uyudu sırt ustu yatmadı hıc agladı hep korkunca oluyor bizde oyle oldu meme emerken ıc cekerek agladı hep homurdadı aglayarak uyandı falan zor zamandı 
(880 puan) tarafından
Aaa tam içimdeki soruyu cevapladin canim üç gün önce iki aylik aşısı vardi ondan sonra çok ağladı aynı dediğin gibi yaptı acaba aşı mi yaptı
(4,061 puan) tarafından
Ewet korkmus kuzum o seni istiyor kucağına al sureklı kucağında gezdir nını soyle şarkı ac hava guzelse Bı sokak yap bıde ben kundak yaparak kestim o cıglıkları canım
(880 puan) tarafından
İnşallah geçer canim perişan olduk resmen teşekkür ederim
(4,061 puan) tarafından
Cok zor oluyor ben ogunden beri yanımda yatırıyorum canım yalnız kalmak hıc hosuna gitmiyor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Sancı giriyor demekki badem yağı kullan 
(880 puan) tarafından
Sağolasın canım deneyim bi
0 oy
(78 puan) tarafından
Büyüme atağı olabilir cnm yanımdan kucağından bırakma
(880 puan) tarafından
İnşallah öyledir canım çok sağolasın
0 oy
(72 puan) tarafından
Aynı durumu 2 aylık kızımda yaşıyorum ben ve 2. Çocuğum sanki tecrubesizmis gibi hissettirdi ama her çocuk farklı bunu unutuyoruz ben yuz üstü yatırıp sırtını sivazliyorum  ve yanımda gündüz hep yuz üstü yatırıyorum çok şükür iyi geldi zamanla akıntısına azaldı bizimki genelde gazdan olurdu
(880 puan) tarafından
Çok doğru demişsin canım benimkide bir dakika susmuyor sussa bende herşeyi demiyecegim
0 oy
(7,791 puan) tarafından

Kuzum ezberden degil o cidden gaz bnde korkuyo saniyidum yuzustu yatsin bol bol inşallah 3 aydan sonra daga rahatlar kndinde gaz yapan şeyler yeme cnm 

Bide uyurken kafayi saga sola dondurup duruyo mu bnn kizim oyle yapiyodu kulaginda iktihap olmuş ilaç kullandk gecti simdi çok şükür akkinda olsun 
(880 puan) tarafından
Yeni muanesi yapıldı canım bhic bi sıkıntı yokmuş gelişimi filan çok iyiymiş ama bu gaz mavf etti yavrumu
(7,791 puan) tarafından
Omun da çaresi Zaman ne yapsanda zor simdi ills gaz kaliyo buyufu mj rahatliyo 4 aylik eskidi kadsr olmasa da hala gaz sancısı olur cnm
0 oy
(6,137 puan) tarafından
Atak haftasına bak derim 
(880 puan) tarafından
Ah ah bakim bı
0 oy
tarafından
Cnm benim bebeğim üç. Aylık üç aydır öyleyim uyumak yok yani yere bıraksam 5 dakika tek öyke yerde durur oda altını açınca duruyor kaç kere doktora götürdüm nafile bugün yine gittim tahlili nş aldı yarın çıkıcak sende doktora götür 
(880 puan) tarafından
Yeni muanesi yapıldı canım bhic bi sıkıntı yokmuş gelişimi filan çok iyiymiş ama bu gaz mavf etti yavrumu

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 378 göst.
14 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 407 göst.
0 oy
1 cevap 78 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 321 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu