0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Günaydın,tünaydin herkese ❤

Rabbim'in izni ile 27 günüm kaldı doğuma 
Ilk gebeliğim sıfır tecrübe tüm duyguları zirvede yaşıyorum :'( 

Şimdi kızlar sormak istediğim şey şu 
Emzirme döneminde bebekte gaz olmasın diye ne yemeliyim yada ne yememeliyim?
Sütüm hemen gelmezse ne yapmayalım?
Süt arttırıcı besinler varmı?

Bilgim olsun istiyorum , yardımcı olursanız sevinirim ❤

6 Cevaplar

0 oy
(319 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Gaz giderici kimyon cok oneriyorlar. Bakliyat gazli icecek islenmis gida kafeinli icecekler tuketmemelisin. Bulgur pilavi tahin corba bol su ve sulu tuket canim süt  icin. 

Sutun hemen gelmeyebilir , gelebilir de . Ama sen sakin gelmedi gelmezse diye stres yapma. Stres sute cok etki ediyor. Guzel seyler dusun <3 aklima gelen simdilik bunlaar canim. Bir de hemen sutun gelmezse biberon verme bence. Eds yontemi varmis doktor soylemisti bna da. Bnmde ilk gun sütüm gelmedi mama verdim ama biberonun ucundan mamayi göğsüme akitiyordum emzirirken iste sonra doktor eds yontemi yap dedi. O da şu  eczaneden istiyorsun onlar sana malzemeyi veriyormus bi tane bardak gibi kap oluyormus sonra ince serum gibi kamis oluyormus . Mamayi bardaga hazirliyorsun kamisi da gogsune koyuyormussun bebe oyle emiyormuş.  Amac meme reddi olmasin. Insallah gerek kalmaz ama aklinda olsun. Rabbim saglikla kucagina almayi nasip eder insallah

tarafından
Ya Allah razı olsun canım uzun uzun detaylı ne güzel yazmışsın helal et hakkını ❤
(319 puan) tarafından
Helal olsun ne dmek yararli olabilirsem ne mutlu bana :) ♡
-Reklam-
0 oy
(513 puan) tarafından
Ben süt olsun siye hep tahin yedim ama bana yaramis süt yapmadi 

Hoşf ic rezene ic 

Su ic
tarafından
Tahin helvası duydum bende ama doğru mu bilmiyorum
Teşekkürler canım ❤
0 oy
tarafından

Ben sadece kuru fasulye nohut beyaz lahana yemiyorum asitli içecekler içmiyorum onun dışında herşey yiyorum 

tarafından
Baharat gaz yapıyor mu peki canım öyle duydum ama doğru mu bilmiyorum pulbiber karabiber vs
tarafından
Onları yeme canım 3 çocuk emzirdim hiç yemedim neredeyse rezene çayı iç bebek gazına iyi geliyo ondan iç
0 oy
tarafından
Kimyon gazi azaltir derler gaz yapacak yiyeceklere kimyon atip ye
tarafından
Aaa tamam bak bunu unutmam :)
Sağol canım ❤
tarafından
Rica canim
0 oy
tarafından
Ben sürekli tatlı yiyorum 7/24 nedense çikolata baklava pasta kek yiyorum Allah'a çok şükür de hiç süt sorunu yaşamıyorum ve yemek oturuşta iki tabak falan yiyorum Garanti eşim zayıfla diyor ben en fazla 1 yıl sonra zayıflamayı düşünüyorum Çünkü bu gidişle zayıflayacağım benim sütler akıyor Maşallah diyem Ben Yedikçe sütler akıyor
tarafından
Maşallah canım maşallah
tarafından
Sağ ol canım benim Sen de öyle yap Çünkü yemek Yedikçe senin sütün çoğalır stres yapma üzüntü yapma bunlara engel olmaya çalış Mesela ben Erken doğumu ettim 7 aylık doğum ettim Kızımı ben bir kere görmedim 2 saat yoğun bakımda kaldım 3 kere dikişlerim patladı tramvay geçirdim Sezeryandan dolayı ve ben Allah'a şükür şu anda iyiyim 50 gün baş ağrısı da çektim Tabii o ayrı bir mevzu zaten sonra düzeldim sinir olmamaya başladım çok az sinirlenmeye çalışıyorum insanlara yeterince cevabını net vermeye çalışıyorum Bazı konularda bir anne olarak da sana tavsiyem Bol bol yemek bol bol sıvı tüket Gece yatmadan önce de mesela al koynuna doğduğu zaman onunla uyu uyuyamam dediğin zaman zaten peşine koyarsın otomatik olarak ilk çocuğu mu bilmiyorum ama benim sana ne acizane şeylerim bunlar
tarafından
Ilk çocuğum canım
Yazdiklarin için çok teşekkür ederim
Zor zamanlardan geçmişsin sende çok üzüldüm
Sağlıcakla büyüt yavrunu ınşallah ❤
tarafından
Sağ ol canım Allah razı olsun Bol bol yemek ye kilo alacağım şöyle olacak böyle olacak değil sakın düşünme Çünkü evladım kilo aldıkça Sen daha huzurlu Olacaksın kendi küre almanı kafana dahil takma zerre düşünme Çünkü O kilolar yarın bir gün senden gidecek büyüdüğü zaman peşinde çok hoşturacaksın bebisn

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 137 göst.
1 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eda_25 (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 69 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde G-hatice (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 431 göst.
11 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Trbznlugln (1,980 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 162 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mheser22 (286 puan) tarafından soruldu

377,977 soru

11,313,550 cevap

34,748 kullanıcı