0 oy
695 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ben yine kahve iciyorum.sizlerde durum ne:) su sıralar sürekli uykum var ama kızım sağolsun uyuyamiyorum tabii<3

image

16 Cevaplar

+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Kek yapmıştım kızıma yedirmeye çalışıyorum ama 20 dakikadır ağzındakini hala yutmamış bekliyorum. Afiyet olsun canım ☺️
(119,065 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️ helal olsun
tarafından
Yine mi kek Sibeeellll
(2,323 puan) tarafından
☺️☺️ Eda nasılsın canım ☺️ kız akşam büyük kızım tutturdu canım tatlı bişey çekiyor diye bende bi kek malzemesi vardı evde kek yaptım en çok ben yedim :D
tarafından
İyiyim Sibeeeellll ayakta durmaya çalışıyoruuummm
(2,323 puan) tarafından
Allah iyilik versin inşaAllah ☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından

image

güzel havanın tadını çıkarıyorum<3
tarafından
Neresi orasi canım
tarafından
Şanlıııurfa anamın evi
tarafından
Sıcaktır o taraf
tarafından
Evet valla şubat ayında yazı yaşıyotuz hava çok güzel şuan marttayız haala yaz havası var çok güzel :)
0 oy
(6,859 puan) tarafından

Bebe salliom :( banada kahvee

image

tarafından
Devlette çile çektirdin o çocuğa ya tüh sana uyumazki Hiranur kendine eziyet ettin askm ya ben ariyakcktim herhalde işi bitmedi dedim
(6,859 puan) tarafından
Sağlık bakanlığı zorunlu dedindiye gittim askm bilion. Aman gitmicem istedikleri kadar arasınlar. Özelde test yapıldı illa devlet olacakmış. Gitmicem ama
tarafından
Artık büyüdü kuzum fark ediyor o ıslaklık deyince irkilip uyanıyor işte hiranuru nasıl tutcan
(6,859 puan) tarafından
Onu bile yapamadk kuzu uyuttum Dr. Müsait olmadı yarım saat alsaydı olacaktı
tarafından
Hadiya işi vardir da bebek ler her vakit uyumuyor işte zoru o kızıyorsun eeboda insan işi vardor diyorlar ama bak uyumamış
0 oy
tarafından

Kuranı Kerim hatmi başladım dün. Hayırlı ve sağlıklı çocuğum olsun diye başladım ondan sonra hocaya ve doktora gidip hamile kalmayı düşünüyorum Allah’ın izni ile ♥️

imageŞimdi kalkıp yemek yapicam . Ondan sonra devam edicem insallah ❣️

Afiyet olsun sana da ☺️

tarafından
Aynen öyle cnm
(1,169 puan) tarafından
Hadiste çok açık şekilde geçiyor kızlar muskanın şirk olduğu
Ukbe bin Amir el-Cuheni (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e on kişilik bir topluluk (heyet) geldi. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) dokuzu ile beyatleşti ve birinden el çekti!!!

Dediler ki:

−Ya Rasulallah! Dokuzu ile beyatleştin, bunu neden terk ettin!?

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

−“Şüphesiz ki onun üzerinde temime (muska) vardır!”

Sonra Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) onu eliyle kopardı ve onunla da beyat etti ve şöyle buyurdu:

−“Kim, temime (muska) takarsa, kuşkusuz ki Allah’a şirk koşmuştur!”

Ahmed bin Hanbel Müsned 17427
tarafından
Ummebrar ben bilmiyordum hanı pek bilgim olmadığını bi şekilde belirttim. Bilginizi paylaştığınız icin gerçekten teşekkür ediyorum dikkat edeceğim . Allah razı olsun ❣️
tarafından
Muska; hastalık, göz değmesi, afetten korunmak veya kurtulmak gibi amaçlarla insanların yanlarında taşıdıkları, içinde bazı ayet, hadis ve duaların yazılı bulunduğu metindir. Çok kere koruyucu bir malzemeye sarılı olarak kullanılır.
Korkudan, nazardan korunmak, bazı hastalıklardan şifa bulmak için dua etmek, Kur’an-ı Kerim’den âyetler okumak, caizdir (Buhârî, Fedâilü’l-Kur’an, 9; İbn Mâce, Tıb 35-36). Âyet ve dua gibi metinlerin bir şeye yazılıp, insanların bedenlerine asılması veya iliştirilmesi konusunda Hz. Peygamberden bir rivayet yoktur. Ancak Abdullah b. Ömer, Hz. Peygamberin (s.a.s.) “Sizden biriniz uykuda korkarsa ‘Allah’ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden, eksikliği olmayan Allah’ın sözlerine sığınırım.’ desin. O takdirde, hiçbir şey ona zarar vermez.” buyurduğunu bildirmiş ve Abdullah b. Amr’ın da bu duayı temyiz çağına gelen çocuklarına öğretip, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp boyunlarına astığını rivayet etmiştir (Ebû Dâvûd, Tıb, 19).
Bazı fıkıh kaynaklarında, Kur’an-ı Kerim’den âyetler yazılıp muska yapılarak takılmasında sakınca görmeyen âlimler bulunduğu belirtilmektedir (el-Fetâva’l-Hindiyye, V, 435). Bununla birlikte, muskadan medet umma, onu koruyucu olarak algılama, Allah’tan beklenilecek şeyleri muskadan bekleme gibi olumsuzluklara sebep olacaksa muska kullanılması caiz değildir. Bu bağlamda insanların duygularını istismar edenlere karşı da uyanık olunmalıdır
tarafından
Son satırları dikkatli okuyun lütfen biz muskadan medet ummuyyoruz tek koruyucu Rabbimizdir
0 oy
(460 puan) tarafından

image

afiyt olsun cnm:)buda bnden olsun
tarafından
Sana da afiyet olsun canim
0 oy
tarafından

Aksam yemegi hazirliyom topalak corbasi yapicam  afiyet olsun sana

image:

0 oy
(1,013 puan) tarafından

Ohh afiyet olsun. Ben de komşumu bekliyorum kahve içmek için. Şuan yan gel yat Osman

image

tarafından
Şuan yan gelip yatmayi ben de çok isterdim :)
0 oy
(119,065 puan) tarafından

kuzey uyudu karnimi doyurdum :) kurutma 20 dj snr bitcek az bi utu var snr rahatim

0 oy
tarafından
Annemlerdeyim çocuk uyuyor uzandım bende 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Afiyet olsun bende icicem birazdan
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Benim sürekli uykum varken en son hamile olduğumu öğrenmiştim kızıma sen öyle yazınca o geldi aklıma nedense :D

0 oy
(1,169 puan) tarafından

Afiyet olsun ben uzandım kızım yanımda oyuncaklarla oynuyor 

image

0 oy
(3,532 puan) tarafından
Hazırlandım  anama gidecem  kardeşimi bekliyorum:)
0 oy
tarafından

Salla salla belki uyurum diyoooo :

image

)))
0 oy
tarafından

Arkadaşım var liseden onla kahve içtik bizde canm sağolsun beni girmeye geldi annelmlrre gelmişken <3

image

0 oy
tarafından
Önümde Bi tepsi içinde boş kahve bardağı ve çikolata tabağı mutfağa gitmek için bekliyor ama ben kalkmamakta kararlıyım :))) 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 925 göst.
13 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Mersinli (482 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 457 göst.
19 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 258 göst.
2 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Elmali turtam (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 185 göst.