0 oy
298 göst.
Diğer kategorisinde (134 puan) tarafından
Net olarak hiçbişey demiyo. Arada anne baba dede mama diyo sadece. Ver al gel git dedirtemiyorum hiçbişey. Sende söyle diyince hı hı diyo. Her istediğini elimden tutup göstererek anlatıyo. Ne yapmam lazım. 18 aylık bebeği olanlar sizde durum nasıl ??

16 Cevaplar

+2 oy
(424 puan) tarafından
Ben bunlar yeterli iyi demicem teyzemin oğlu da bu şekilde başladı çocukta hiç bi zihin problemi yok ama dört yaşına geldi hala konuşamıyor sakın yanlış anlama kızın da böyle demiyorum ben onların eksik kaldığı noktaları sana anlatıyım bebeğin daha çok küçük şanslısın televizyon bilgisayar telefon bunları veriyorsan bile artık kesinlikle verme bebeğinin olduğu odada televizyon açık olmasın o varken telefonla konuşma tam tersi hep onunla konuş bırak işini gücünü al karşına koca kız gibi onunla sohbet et bebeklerini konuştur evdeki eşyaları göster isimlerini söyle babası konuşsun şuan aman iyi deyip geçme Allah korusun sonradan daha üzücü olabiliyor senden bişey istediği zaman elinden tutup götürmesin azıcık azıcık dahi olsa söyletmeye çalış ağlasa da bırak hemen dediğini yapıp gitme 
(134 puan) tarafından
Dikkate alıcam. Teşekkür ederim
(424 puan) tarafından
Aman kuzum gerçekten yazdıklarımı kafadan atarak yazmıyorum kuzenimde çok yaşadık onlardan bildiklerimle yazıyorum Allah yardımcın olsjn
-Reklam-
+1 oy
(413 puan) tarafından
Bunlar zaten yeterli ama göstererek almasına izin vermeyin anlamıyormuş gibi yapın söylemek zorunda kalsın illa tam adını değil bir hecesini bile olsa söylesin o zaman anlıyor gibi yapın zamanla daha fazla hece çıkarması için parça parça devam edin. Yani ne olduğunu öğretin önce ve sonra söylemesi için çok teşvik edin sürekli öğretmeye kalkmayın. Ama dil için gerçekten şimdi kötü değil. 
0 oy
(513 puan) tarafından
Ee yeterli bunlar
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Yine iyi eltimin oğlu 3 yaşında konuşmuyor tam 
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Bence gayet iyi benimki 14 aylık bana dede diyodu babayı bıraktı demiyo artık sjsjsjsjsksj
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Benimki de anne baba aç al hadi bebek su mama diyor .. çocukla sık sık konuşmak lazımmış 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
TV izliyor mu.
(134 puan) tarafından
Evet maalesef
(6,825 puan) tarafından
Bas bas bağırıyor Dr lar izletmeyin diye.cok yanlış hareket sen acmasan bakmaz bacım burda birisi post açtı sapasağlam çocuğunda TV izlediği için otizm başlangıcı olmuş. Onun yerine karşına alıp konuşsan vakit geçirsen.

Elhamdülillah maşallah oğlum 19aylik kelime haznesi sayamayacagim kadar çok ..yatıp kalkıp konuşuyorum ve TV izletmeyrm.
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında konşmuo napıosam baba demio
0 oy
(48,695 puan) tarafından
isaret diline alismis canim
(134 puan) tarafından
Nasıl geçer bu durum. Nasıl konuşturabilirim
(48,695 puan) tarafından
bilmiyorum ki canim kres fslsn dicemde ortalık malum bide küçük daha sen ona kitap oku konus zorlama soyler o kendini hazir hissedince
0 oy
(579 puan) tarafından
Benimki 2 yaşında canım anne diyemiyor daha napcam bende bilmiyorum ama doktor geç konuşacak her çocuk aynı olmaz dedi benimkide baba dede mama pisi pisi kedi abla bak diyo sadece ama herşeyi anlıyor bişey yap desem yapıyor 
0 oy
(782 puan) tarafından
1 hafta boyunca tv izletmeyin ..parka götürüp cocuklarla oyun oynamasını yada izletin parkda dolaşın çocuklarla oynadikca oda söylemeye çalışacak hatta kelime kartlari alin renkli gostererek konuşun  şarkı söyleyin cocuk şarkıları ve dans edin onla sarki soyleyerek ve kitap okuma saati yapın kitap oku bir sayfa olsa bile tvyi izletmeyin 2 hafta gerekirse cnm sonuclari görürsün 
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Zeka kartları al canım sürekli kullan kitap oku kitaptaki resimleri anlat. Evde ne iş yaparsan anlat örneğin tavayı kopukluyorum duruliyorum falan. Beraber yapın yanında olsunbher yaptığını anlat. Her çocuk bir degil benimki de 19 aylık olmak üzere birçok şeyi söylüyor yegnimde iki yaşında o konuşmuyor
0 oy
(3,836 puan) tarafından
benim kizimda 17 aylik suan. bi ara baba gel diyordu azicikta olsa cumle kuruyor diye seviniyordum. bana nadiren anne diyordu artik anne demiyor bu aralar azaltti konusmayi. herseyi anlayip yapiyor ama konusma kismi dedigin gibi bizimle benzer sayilir. yemek yerken tv aciyorum onun disinda acil tuvalete gitmem gerekmezse acmam bizde izlemeyiz tv. imkanin olursa sende elinden geldigince kıs tv izleme suresini. 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Oğlumda 16 aylık mama anne baba diyor birşey isterken buu diyerek kendini ifade ediyor, tarif ettiğim herşeyi anlıyor, çocuktan çocuga değişiyor canım, kızım 13 14 aylıkken herşeyi söyleyebiliyordu, oğlum farklı 
0 oy
tarafından
Ben kızom için 2 yıl tv nin fişlerini söktüm böyle yaparken de etrafımda kızomla yaşıt çocukları olan anneler iyi birşey gibi beni yadırgadılar hep nolck canım gün boyu mu izliyor işini gücünü yaparsın biraz rahat edersin . Biz evladımız için en iyisini biliriz biraz kendimizden fedakarlık edicez ki böyle problemlerle karşılaşmayalım inşllah konuşur zamanla açılır belki de içine kapanık bir kızdır hemen en kötüyü düşünmeyin dışarı çıkartın herşeyi tanıtın bu taksi bu uçak bu ağaç bu kaldırım vs. Sürekli anlstın biraz tv den telefondan soyutlayın düzelir zamanla :)
0 oy
(177 puan) tarafından
Benim kızımda da 18 aylik sizinkiyle ayni seyleri söylüyor birkac kelime haric gel gel diyo baba nerde deyince gitti diyor söyleyebildiği kelimeleri net şekilde söylüyor ama çok az oda sayılı canları sagolsun galiba gec konusacaklar

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 53 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde İnurggunes (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
0 oy
7 cevap 202 göst.
0 oy
1 cevap 39 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde gulendampapir (42 puan) tarafından soruldu

380,181 soru