0 oy
467 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (83 puan) tarafından
Sezeryan sürecini biraz anlatırmısınız ne yaşadınız kac  dikiş oldu bende sezeryan olcam nasip olursa doktor öyle dedi doğum şekline 30.haftadayim

15 Cevaplar

0 oy
(22,072 puan) tarafından
Dogum şekliyle sezeryanin ne anlami varmiş ay hic anlamiyom beni aydinlatin hele
(83 puan) tarafından
Normal olamazsın dedi sigil Yaktirdim hem ondan hemde plesantada kanama varmış
tarafından
Doğum şekli yani bebeğin kafa aşağı durması oluyo eğer kafadan girmişse doğum kanalına normal olur ayaklardan girmişse sezeryan olur
-Reklam-
0 oy
(342 puan) tarafından
Vakkah cnm oyke dikis sayamiyodyn içten atiyolar yapıştırıyolar distan veya estetik dikis oluyor ya
(83 puan) tarafından
Hmm olabilr
(342 puan) tarafından
Evet cnm
0 oy
tarafından
Sezeryanda öyle dikiş sayısı gibi bi durum yok 9,10 cm kesiyorlar ordan çıkarıp estetik dikiş atıyolar 
(83 puan) tarafından
Çok ağrı oluyomu
tarafından
Kişiden kişiye ağrı eşiğine göre değişir ben 2 defa oldum sadece ilk 2 3 saat zordu
(83 puan) tarafından
Hmm pekii
0 oy
(795 puan) tarafından
Ben zorunlu Sezeryan oldum canım en üst tarafı yapıştırma iç tarafa da eriyen iplerden dikiş var belden uyuşturma ile oldum çok rahattı kızımin ilk ağlamasını duydum gördüm öpüp kokladım sonrasında baya ağrım oldu ama ağrı kesici yapiyolar zaten 4 saat sonra yürümeye başladım ne kadar yurursen o kadar çabuk iyilesirsin evde de sürekli yurumen gerekiyor bı sure yardım aldım 1 hafta bebeği kucagina almasi biraz zor oldu 10 gün sonunda ağrım kalmadı tamamen ayaklandim 
(83 puan) tarafından
Inşallah benimde rahat olur öyle dediğin gibi. Maşallah.
(795 puan) tarafından
Olur tabi canım ne kadar rahat olursan senin için o kadar iyi bir de mutlaka gitmeden sıvı şeyler tüket iki gün öncesinden çünkü sezeryandan sonrası büyük tuvalete çıkmak zor oluyor ayrıca yanına Nescafe al mutlaka baş agrin olmasın anestezi den dolayı hiç korkma ben çok korkmuştum ilk defa ameliyat ortamı gördüm biraz tansiyonum yukselmisti :) ama doktorun iyiyse sohbet ede ede rahatlıyosun :)
(83 puan) tarafından
Inşallah sağol................
0 oy
tarafından

Dikiş yok kız yapıştırma gibi ip falan yok yani bir karış kesmişler beni :D

(83 puan) tarafından
Nasıl dikiş yok
tarafından
Estetik dikiş yani kuzum ip yok hani et kendililiğinde kaynarda çizik kabarık gibi oluyor ya öyle
0 oy
tarafından
Benim estetik dikiş oldu. 
(83 puan) tarafından
O nasıl bisey acarmisin
tarafından
Canım ipler kendiliğinden eriyor. Çok kısa bir zamanda. Ayrıca izi pek belli olmuyor.
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Dikiş sayısı yok canım doktorlar santimle iş yapiyo :D yani bi 10 santim.kadar kesi atiyolar sonra estetik dikişle dikiyolar iç dikişlerim yapıştırma mı değilmi hiç bilmiyorum ama son dikişim estetikti iple dikme eski de kaldı 

(83 puan) tarafından
Iyi baribya
(9,626 puan) tarafından
Ben mışıl mışıl uyudum uyandığımda herşey bitmişti tabi sonrasın da illa ki ağrı oluyo ama bol bol yürüdükten sonra acı hafifliyo ben yürürken hiç zorlanmadık sanki hiç ameliyat olmamış gibiydim sadece eve geldikten sonra biraz zorlandım çünkü hastanede sürekli ağrı kesici vuruyolardi eve gelince ilaçla devam ettim ilk bi kaç gün zorlandım ama yine yavaş yavaş işimi yapiyodum suanki gibi hızlı hızlı yapamamış olsam da geldiğim gibi makineye çamaşır ayarladım çalıştırdım yemekte anneme yardım ettim makineye bulaşık dizdim yani sürekli ayaktaydım bazıları oturunca uzanınca rahatlar ben ayaktayken rahattım ama bunları hiç düşünme çünkü o sende kalıcı bise değil elbet toparlarsın kendini taş catlasın en fazla 1 hafta sonra sapasaglamsin tabi 1 hafta boyunca yatakta kıvranma durumun olmuyo sadece biraz daha ağır hareket ediyosun dikişlerine dikkat etmen lazım pansuman yapman lazım en önemlisi evin içinde bol bol yürümen lazım en iyi gelen tek şey yürümek
0 oy
(1,084 puan) tarafından
1 hafta oldu sezeryan olalı dışardan dikiş yok zaten sadece iki yanda tutturulan dikişler var bugün aldı doktor onları gerisi hep içte. Sayısını bilemiyorum valla 
0 oy
tarafından
Hic dikisim yok yapistırmıştı doktorum 2 dogumumda da  estetik dikis oluyo sanirim:)
0 oy
(52 puan) tarafından
Hiç saymadım ztn kendisi atıyor dikişi
0 oy
tarafından
Onu benim bildigim doktor kararlastiriyo orda dogumda kac dikis atacagina ama ben hic saymadim dikislerimi
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Zorunlu sezeryan oldum ama gene olsam bilerek olurum rahat geçti özelde oldum dakika başı ağrı kesici geldi ilgileri vs iyidi ağrım olmadı hiç fırsat vermediler sadece ilk yurumuye kalktım zaman dikisler çok geriyor 3 günden sonra alıştım kendim kalktım ama ağlaya ağlaya kalkiyodum bide bende şey var dikişler acilicak korkusu bişey olmaz diyolar ben korkuyom açılacak diye duruyom yurumuyom sonra bir yürüdüm 5 güne full ayaktaydim bol bol bol yürü zorla kendini onun dışında hiç sorun yaşamadım öyle baş ağrısı kusma vs olmadı bende birde estetik dikisti saymadım doktor açtı sargiyi ben ip felan bekliyom baktım dikiş yok :) sadece iç dikişler vardı onuda bilmiyorum sormadım onlarda demedi
0 oy
(5,220 puan) tarafından
kız bende sezeryan olcam ama yapıştırma olcak artık yapıştırma değilmi heryerde
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Benim doğum hikayem uzun baya ama sana tavsiyem sadce bol bol neskafe çay vb kafeinli şeyler iç narkozu biran önce atmaya bak ben atamadım kusarak atmaya calstm dikislerim aşırı zorladım çok ağrıdı dikkat et 
0 oy
(405 puan) tarafından
Niue sezeryan dedi ji daha şimdiden çok erken değil mi..Ben sezeryan oldum benim dikiş değil yapıştırma oldu estetik sana a öneririm..ilk bir hafta zorlandım biraz tek başıma bir şey yapamadım o konuda zor sezeryan ama sonra dikkat edince ayaklanıyor hemen insan Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin canım benim 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 313 göst.
10 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Gamzearya (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 226 göst.
26 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+4 oy
38 cevap 753 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Htcmm (11,086 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 212 göst.
9 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Linasirakaya (499 puan) tarafından soruldu

377,378 soru

11,293,253 cevap

34,711 kullanıcı

...