0 oy
478 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

İyi akşamlar kızlar . 

25 günüm kaldı Rabbim'in izniyle inşallah ❤

Ben özel bir kliniğe gidiyorum 

Rabbim izin verirse kendi doktorum doğumu Acıbadem hastanesinde yapacak .

Bugün Acıbadem hastanesinde de ayrıca görev yapan bir kadın ulaştı bana . Doktorumlada 4 senedir çalışıyorlarmış. 

Özel doğum koçluğu almak ister mısınız diye sordu ücreti de 1.500 tl imiş .

Doğum baslagincandan doğum sonuna kadar emzirme vs herşeye yardımcı olduğunu söyledi 

Bana o kadar ücreti vermek bilmiyorum hele bu dönemde fazla geldi 

Ki zaten normal doğum ücretimiz 9.250 tl şu anda :ermm:

Aranızda böyle bi destek alan oldu mu?

Artısı eksisi nedir merak ettim 

18 Cevaplar

+1 oy
(119,000 puan) tarafından
kiz gavurlar belese veriyo o koc gorunumlu koyunu sjsjjsjsjs
tarafından
Sevdoş varya hahha :D
-Reklam-
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Anne olunca herşeyi hiç bilmesen bile desteksiz bir şekilde yapabiliyosun zaten bana saçma geliyor canım tercih meselesi ama gereksiz masraf bence yazık günah 
tarafından
Banada öyle geldi canım ya . Danışmak istedim ama belki destek alan olmuştur artısi eksisi hesabi diye
(1,472 puan) tarafından
Boşver canım bi ihtiyacını al acıbademi bende sormuştum 1 sene önce 10 bin demişlerdi doğuma iyi zam gelmemiş
0 oy
(413 puan) tarafından
Doğum koçluğu değil de, doğum ve emzirme koçluğu yapan ebeler var. İlk bebekse ve aileden yardımcı olan olmayacaksa düşünülebilir bir şey. Belli bir süre sana yardımcı oluyor doğumdan önce doğumda evinde  emzirirken filan Bi de uyku düzeni konusunda çok faydası olanların olduğunu biliyorum. Ama sadece doğum süreci içinse zaten özel hastane bir sürü ebe var doktorun var ona pek ihtiyaç yok gibi geldi bana. Bütçenizi sarsacaksa hiç de gerek yok zaten 
tarafından
Sadece hastane için dedi
Eğitiminiz yetişmez dedi 36 haftaliğim çünkü eğitim dedigide doğum içinmiş nefes egsersizi vs
(413 puan) tarafından
Çok gereksiz o zaman :) doğum zaten sen ne yaparsan yap kendisi doğal olarak ilerleyen bir süreç :) yani istesen de  nefesini tutsan da zamanı gelince içinde tutamazsın ki be işi :) hastanede doğum yapmamızın sebebi hem hijyen hem de Allah korusun olası sağlık sorunlarında hemen müdahale edilmesi. Orda sana ıkın demesi için o kadar para vermeye gerek yok doğumda ebeler o işi seve seve yapıyor zaten üstelik seni sakinleştiriyorlar da :)
tarafından
Bende öyle düşünüyorum valla canım ya . Zaten ciddi bi rakam odiycez hastaneye ekstra birde ona para verirsek :(
0 oy
(5,492 puan) tarafından
O parayı alır koluma 2 bilezik yapar devlette doğururdum. Devlet hastaneside özel kadar rahat bence
tarafından
Doğum koçluğu için aynı fikirdeyim canım
Ama hastane konusunda burada devlet hastanesi ciddi anlamda kötü hiçkimse memnun değil . Doktoru çok kaba ,bir kere gitmiştim kavga edecektim neredeyse .
Birde senelerdir aynı doktora gidiyoruz biz (tedavi gördüm bebiş için) riske atmak istemedik güvendiğimiz doktor olsun içimize sinsin diye
(5,492 puan) tarafından
Sağlıcakla kucağına al da yavrunu gerisi teferruat. Bi şekilde emzirmeyi de öğreniyosun banyoyu da. Hatta ağlamasından bile ne istediğini anlıyosun
tarafından
Amin canım Allah razı olsun ❤
0 oy
(1,418 puan) tarafından
Bence gerekli değil ya bildiğin para sömürüyorlar canım o neymiş kız öyle normal doğum 9.500 vıışşşşşşşşş varya bu özeller de hiç insaf yok ya 
tarafından
Amin canım inşallah.  Belli mi sende peki ücret falan  ❤
(1,418 puan) tarafından
Ben devlete gidiyorum kuzum bugün kontrolümüz vardı doktorum artık her hafta gel dedi kuzum yavaş yavaş pozisyonuna giriyor dedi hayırlısı olsun bakalım ♥️
tarafından
Anladım canım
Benimki doğum kanalına girmiş baya ❤
tarafından
Sağ salim kavuşalım yavrularımıza inşallah
Haftaya çatı muayenem var benim korkuyorum valla :D
(1,418 puan) tarafından
Benim de bugün doktorum söyledi pozisyonuna giriyor tam istediğim gibi dedi
Kız sorma artık her hafta gel dedi ya çatı muayenesinden korkuyorum ya aynı korkudayız kuzum :)
0 oy
tarafından
Gerek yok ya zaten ebeler yardımcı oluyor sana 

Çok pahalı normal doğum yaa o ne öyle 15 ay önce 1600a yaptım özelde 
tarafından
Valla burada öyle canım hele acıbadem
1 gece için 6.250 istiyor doktor 3.000 alıcak işte toplamı ortada:)
tarafından
Bu nee yaa :/ Allah yardımcınız olsun canım
tarafından
Allah razı olsun canım ❤
0 oy
tarafından
Ver bana 500 tl ala destek olurum canım koç gibi karıyım "))
tarafından
Hahahaha hadi  gel atıyom konumu :D
tarafından
At bebeğim ")
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Acıbadem çok kazık Bi hastane beş para etmez bence hastaneyi değiş hem daha az ödersin hem dha iyi hizmet alırsın medikal park da 4500 a sezaryen yapıcam
tarafından
Bodrum dayım ben canım
Doktorumuz sadece orası ile anlaşmalı
0 oy
tarafından

Oncelikle,bak ben en ufak dahi bilgiye  sahip degildim sadece aptamil mamayi biliyodum o da reklamlardan :D ama bebegim dogdu her bilgiye sahip oldum bence geregi yok ayrica benim doktorum devletteydi ve orada da egitim vardi ucretsizdi yazildim ama gitmedim virusten dolayi iptal ettim baya ilgi alaka vardi whastapp geubu uzerinden acildi annelere bilgiler verildi gorseller ile egitim yapildi. Daha sonra ozel hastaneye gittim orda ki doktorum da dogumuma yakjn her turlu bilgiyi verdi ve dogum sonrasi egitmenler geldi emzirme bebek bakimi vs icin bence geregi yok

tarafından
Şahane yazmışsın sağol valla canım
Ilk gebeliğim hiç bilgim yok bi yandan da efsane korkuyorum ama diyorum anne olucam ben anne Rabbim yardim eder :)
tarafından
20 yasimdayim benimde ilk bebegim ve inan dogunca hersey ogreniliyo ya smdi mesela youtubeden egitmenler var videolar izleyebilirsin merak ettiklerini yapabilir miyim ki diye dusunduklerini arastirabilir sin.
0 oy
(3,816 puan) tarafından
dogum ucretin cok fazlaymis canim eger biraz daha dusuk olsa aslinda dusunulebilirmis. dogumdan sonra bin kafadan ses cikiyo soyle yap boyle yap diye . onlari engellemek icin bile dusunulebilir ama yuksek dedigim gibi fiyat
tarafından
Bodrumda öyle canım
Iki büyük özel hastane var sadece
Biri acıbadem
Biri amerikan
Tabi böyle olunca fiyatları bindir Allah bindir yapıyorlar
0 oy
(445 puan) tarafından

Canım inanan bana en iyi koçluğu kendin yapıcaksın çünkü anne olduktan sonra her şey değişiyor her şeyin en iyisini sen bilirsin hani insan bazen diyor yapabilirmiyim inan doğumdan sonra Zaten bakıyosun yani her şey Allanın izni ile hallolur inşallah hem zaten hemşireler yardımcı olur belki rabbim yardımcın olsun inşallah ben inanıyorum ki en iyi en güzel en hayırlı şekilde sen bakıcaksın doğum koçuna vereceğin parayla bebişinin bir ihtiyacını karşılarsın rabbim tek sancıda kurtarsın inşallah<3

tarafından
Amin canım amin Allah razı olsun ferahlattin yüreğimi ❤⚘
0 oy
tarafından
Dogum kocluguna gerek yokki o kadar para veriyorsun hastaneye bi zahmet hemsireyle doktor ilgilensin seninle bebek gibi valla. Ben devlette dogurdum hemsire geldi yanima şoyle emzir boyle dur falan dedi karsina iyi insan cikarsa her yerde rahat edersin. yani bu gibu seyler para tuzagi
tarafından
Bende öyle düşünüyorum hastaneye o kadar para vericez ilgilenmiyceklerse napiyim ben orayı demi
tarafından
Aynen oyle valla canim devlette kotu davraniyolarda sahsen ilk dogumda bana kotu davrandilar. Simdi ikinci gebeligim yine devlet ama baska hastanede yapicam insallah. Ozelde insana bebek gibi davranmalilar bence devletten farki olsun bi zahmet o kadar para sonucta
0 oy
tarafından
Ben sana ücretsiz koçluk yapayım canım 3 çocuk büyüttüm bence boşa masraf 
tarafından
Ay valla olur hayır demem :)
Maşallah maşallah bantları ömürleri güzel olsun ❤
tarafından
İlk benegim18 yaşında idim hem yaşadığım şartlar o kadar zor şartlarda ki o halde rabbimin yardımı ile ne ben ne çocuğum hasta oldu
tarafından
Maşallah maşallah kaç yaşındalar şimdi hepsi
tarafından
17 yaşında en büyük
tarafından
Maşallah ⚘
0 oy
(119,000 puan) tarafından
kiz analik duygusu bebisini kucaga aldigin an oluyo gerek yok o koc gorunumku koyuna valla yazik gunah hastane ici o parayi vermeye len benimde kimsem yoktu 3 gublukken tek basima yikadim kuzeyi bosver baci degmez o paraya
0 oy
(82 puan) tarafından
Doğum ücreti nasıl 9 bin lira şoka girdim şuan

Hiç gereği yok özel hastanede bunları zaten yapmaları gerek aslında

Benim doğumuma başlamadan doktorum geldi konuştuk bilgilendirdi sakinleştirdi doğuma girdim ameliyathanede de konuştu önce biraz rahat olmamı sağladı çıktığımda da aynı şekilde ne yapmam gerektiğini söyledi ebeler hemşireler bebek için defalarca gelip bilgi verdi emzirme danışmanı da gelip yeme içme içini liste verdi bilgilendirme yaptı ve ben sadece doğum ücreti ödedim hastaneye
0 oy
(954 puan) tarafından
Zaten özel hastanede doğum yapacaksın doktorun da destek olur yönlendirir diye düşünüyorum 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Analık iç güdüsü onların kocluguna bin basar merak etme 
0 oy
(7,791 puan) tarafından

Sezeryan oldum o karnimin acisiyla gayet guzelde emzirdim hatta xoxugum benden ayrilmak istemedi beraber uyuyoduk yatakta bi gorsen :D annem dedi ki sizin kimseye ihtiyacınız yokmus ana kiz gayet iyisiniz :D  eve gelince başlıyo maraton :) bi-iki haftadan sonra fln uyumuyo vs

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 412 göst.
1 Şubat 2022 Aile kategorisinde Esraack (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 334 göst.
1 Şubat 2022 Aile kategorisinde Esraack (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 185 göst.
28 Ocak 2022 Aile kategorisinde Esraack (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 389 göst.