0 oy
533 göst.
Diğer kategorisinde (10,972 puan) tarafından
Kızlar eskiden ramazanlarımız cok iyi gecerdi bekarken. Her gün cesit cesit yemek yapardı annem babam oruc tuttuğumuz her gün için ille bir hediye verirdi. Her aksam iftardan sonra dısarı cıkarır sahura kadargezerdık. Babamda işe gidiyordu ıftardan sonra yatıp sabah 7 de kalkıyordu bır kere yuzunu asık görmedim. Neyse esım her ramaxan işkence ediyor resmen zehir ediyor. Yemek begenmiyor uykusuzum diye bagırıyor bana cocuga en ufak birseye sanki adamla yakalamış gibi tepki veriyor. Gecen ramazandan örnek vereyim istedigi tum yemekleri yaptım tatlısına kadar neymiş mutfak tezgahında Bulasık kalmıs sofraya otururken demediğini bırakmadı aglıyarak kaldırdı sofradan. Hakkımı helal etmiyorum. Şimdi bebek emziriyorum gene yapacagını yapacak sütüm cekilecek diye korkuyorum. Anneme gidemem daha hava soguk aramızda 400 km mesafe var araba yok. 2 odalı evı var tek odası ısınıyor. Ne yapacagımı bılmıyorum bır akıl verın Dı den ımandan cıkaracak boyle gıdısle

14 Cevaplar

+1 oy
(8,081 puan) tarafından
Kalp kırdıktan sonra tuttuğu orucun sevabı nereye gidiyor acaba 
(10,972 puan) tarafından
Defalarca dedim sonra özür diliyor ertesi sabah aynı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oturup konus cnm esinle 
(10,972 puan) tarafından
Konustum canım defalarca
0 oy
tarafından
Allah sabır versin canm sana ne diyim 
(10,972 puan) tarafından
Amin bacım
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Kocan yüzünden neden ibadetinden mahrum kalmak istiyorsun ki ??? Her ne kadar sıkıntında olsa farz bu namaz kadar...
(8,581 puan) tarafından
Kocanada akıl fikir versin rabbim
(10,972 puan) tarafından
Durum ıbadet degil ki bacım ramazandan sogudum o husu kalmadı içimde
0 oy
tarafından
Eşinle şimdiden konuş anlaş. Valla söyle eğer tuttuğun orucu bana zehir edeceksen tutma. Ramazan güzellik hoşluk ayıdır kalp kırmak huzursuzluk ayı değil 
(10,972 puan) tarafından
Konusıyor um her ramazan gene aynı
0 oy
tarafından

Kalp kirarak oruc tutacaksa hic tutmasin 

(10,972 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Allah büyük sabır versin vicdan versin icine
(10,972 puan) tarafından
Bırde bana daha sımdı den uykusuz kalamam cocuk aglama su lazım dıyor
(5,721 puan) tarafından
Tutma be abicim daha sevap kazanırsın ay çok sinirlendim
0 oy
tarafından

Allah dan eşim evde olmuyo o, saatlerde yoksa kafayı yerdim dengesiz oluyo oruç tutunca 

(10,972 puan) tarafından
Buda oyle
0 oy
(580 puan) tarafından
Ben nd ramazan ne bayram severim gelsin istemem çünkü hiçbir zaman diğer insanlar gibi olmadı bizimki neyse ya boşver boşver her şey geçer 
0 oy
tarafından
Oruçlu ağzıyla kötü söz söyledikten sonra tuttuğu orucun ne anlamı kalıyor ki 
(10,972 puan) tarafından
Yanı sadece ac kalıyo
0 oy
(57 puan) tarafından
Ben anlamiyorum madem kalp kiracan orucu zehir edecen ne diye oruc tutuyorsun ne hayri kaliyor orucun ya oruc kalp kirmak icin mi tutuluyor sanki orucu senin icin mi tutuyor canm sen cocugunu dusun valla kendini uzme sana da yazik cocuguna da  Duâ et hep ÂLLÂH yardim eder canm 
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Ayyyyyyyy benim kaynimda öyle eltime acir olmustum onun o hallerini görunce .şukür benim kocam oyle degil ne koysan yer hicde sinirli olmaz orucluyken calistigi halde .ama sana da gunah be kardeşim sen oruc tutmuyomusun bi o mu tutuyor sanki 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Bazıları oruçken cidden kendilerini kaybediyor, eşinde onlardan biri demek, biraz sabırlı hoşgörülü olmasını dile getir, o konularla ilgili kıssalar var kitap okumayı seviyorsa, alıp ben okudum sende oku de canım, Rabbim emeğini boşa bırakmasın kabul etsin 
(10,972 puan) tarafından
Amin canım kendide kabul ediyor ama yapmıyor
(2,078 puan) tarafından
Nefis işte, Allah yardımcın olsun kuzum
(10,972 puan) tarafından
Sagol bacım
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Ne kadar anlayişsiz benim esim gibi herhalde acliga gelemiyor
(10,972 puan) tarafından
Kendide diyor aclıga gelemiyorum diye ama bize de bunu yapmaya hakkı yok
(4,101 puan) tarafından
Aynen oyle ozaman tutmasn

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 868 göst.
4 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 251 göst.
18 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (755 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 291 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Rumeysa0196 (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 215 göst.
25 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı