0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Posta kimseye cevap veremedim ağlamaktan gözlerim bitmiş bir haldeydi.

Yorumlarda güçlü ol bu ne hal demişsiniz ama daha bebeğimi doğurmadan mide çevresi çok küçük karın çevresi çok büyük demeler. Ama kafaya takmadım Allah'ın izniyle doğduğunda gül gibi bakar düzelir diye kendimi teselli ettim. Tabikide anneyim ve güçlü olmam gerektiğini biliyorum<3

Refakatçi annemdi . Çok kna kaybettim diye izin verdiler normalde refakatçi kabul etmiyorlar. Bebeğe bakacak kucağıma alacak dermanım yoktu. Ogün annem kaldı yanımda 24 saat sonra cikicaz sanıyorduk doktorda anne iyi olmadan bebeğe bakamaz hem anneye kan takviyesi yapalım hemde bebekte gözümüzün önünde dursun dedi doktor. Annem doktora eşi ve kaynanası aşağıda bekliyor diyor yani taburcu edin demek istiyor. Doktorda anne iyi değil mecbur burda kalın yarın duruma göre taburcu ederim dedi ve gitti. Annem başladı ben burda kalamam hastaneyi sevmiyorum yatıp kalkamıyorum. Kii hastanede bu güne kadar hiç kalmayan benim hiç sevmem iğneden korkumdan kan isterler diye muayeneye bile gitmezdim. Ve söz konusu benim kızın ve torunun . Belki annemi haklı görürsünüz bilmiyorum ama o an anneme ihtiyacım var desteğine. Annem kaynanana söyleyim o gelsin baksın kuru kuru sevmeyi bilir torununu dedi. Tamam anne dedim ki birgün oncede anne kusura bakma hastaneyi sevmiosun ama 1 gün kalacaz kaynanamin yannda rahat edemem dedim afedersiniz ama kanamam oluyor kaynanama nasıl bezimi değiştir derim ? Annemde tabiki denmez ben senin annenin benden utanma neye ihtiyacn olrsa söyle demişti mutlu olmuştum ertesi gün böyle kaynanan gelsin asagida bekliyorlar ben gidip konuşayım dedi. Güvenlik ilk kimin adı verildiyse refakatçi olarak sonradan değişmez başkası giremez. Yada gitmek istiyorsanız hasta tek kalır kimseyi alamam demiş. Ya annemle kalacam yada yalnız yani. Annemde mecbur ben kalicam dedi. 3-4 gün kaldık hastanede annem sürekli sigara lafı yaptı. Kızımın üstünü giydiriyor alt üst başka şapka başka dedim ki anne ben hepsinu takım olarak koydum. Tekli olarak yine koydum belki ihtiyacım olur diye. Takımları bozmuş. Teklilerden giydir ozaman. Bu kadarinida demedim. Niye tekli giydirdin anne takımdı hepsi zaten dedm. Yüzü düştü hafif ofladi sigara içmedin herlde anne git iç ben giydiririm dedm yok dedi giydirdi sigara iciyim başım ağrıyor diye konuşup gitti. Sigara icicem diye niye aldım alası iş yapiosun ki ? Ki bende sigara içen biriydim hamilelikte bile sonra günde 2 tane içtim hastanede aklıma zerre sigara bile gelmedi kızım emmiyor diye aglamaktan harap oldum kadın sigara diyor . Kısaca çok doluydum. Belki hamileyim diye böyle küçük şeyler diyeceksiniz ama ağrıma gitti içime attım hep en sonundada doktorlar tembel bebek hareketsiz dedi. Bide kızıma eldiven büyük geliyordu zayif olduğu için elinden çıktı eldiven ve mosmordu onu görünce ben artık saldım kendimi kızıma yetemiyorum kızıma birşey olacak alma Allah'ım onu benden ona gelen bana gelsin diye ağladım ve durduramadim kendimi. Dün taburcu olduk evimizdeyiz ❤️

Birde eşim sürekli arayıp niye cikartmiyorlar bekliyoruz burda diyor. Ben mi sana erkenden gel bekle dedim ? Onada musait değilim diyip teli kapattım. Sonuçta dogumdan çıkmışım lohusalık evresine girmişim. Başkası olsa yerimde susmazdi belki ben halen kalp kırmamak için dişimi sıkmaya çalışıyordum. En sonunda dayanamadım ağlamaya başladım. Hiç birşey beni yıkmadı ağlamadı. Kızımın ellerini mosmor gördüm resmen yıkıldım güçlü görünmek istemedim içime atmak istemedim kim ne derse desin umrumda değil evladıma birşey olacak diye yerimde duramadim... Gucsuzlugumden ağlamadım. Tam tersine ağlayıp rahatlayıp ayağa kalkmak için bu kadar gözyaşı döktüm. Şükür şimdi çok iyiyim. Annem yine yanımda o bakıyor bize sağolsun hakkını ödeyemem.bir anlık mı öyle saçmalama moduna girdi bilmiyorum. Halen iyi niyet bulmaya çalışıyorum. İcimde annemi haklı çıkartmak için. Lohusayim diye buyutuyorum diyorum kendime ama icim bile kendimde suç bulmuyor. Yinede annemdir Ama çok gönül koydum içime oturdu. Sonuçta ben iyi değilim okadar kan kaybetmisim nasıl böyle söyledi aklım almıyor. İnsan annesinden soğur mu ? Allah'ın gücüne gitmesin ama kızımdan başka kimse umrumda değil anladım ki ana gibi yar olmaz derler oda yalanmış... Ağlamak rahatlatti beni şükürler olsun Allah'ıma <3

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hastaneden çıktınız mı şimdi anlamadm başlık şükürler olsun içerik annem hastane sevmez olmuş 
tarafından
Kadın ayrıntılı bi şekilde yazmış her şeyi ne bu her postta insanları bozma çabanız ya sonuç olarak hastaneden çıkmışlar onu da belirtmiş dikkatli okumayan sizsiniz ,şükrettigi de rahatlamış olması .
tarafından
Postu sonradan görüp yoruma atlama düzenledi de öyle yazdı çıktıklarını ne okudumu biliyorum ben merak etme
-Reklam-
0 oy
tarafından
O nasıl anne yaaaa tövbeler olsun  vallaha ben senin yerinde  olsam.mesafemi  koyardim anne evladina nasıl gitmek istiyorum der ki annenle aran iyi postlarini görüyordum  hep annen cokkkkk ayıp etmis
0 oy
(9,273 puan) tarafından
Canım bazı anneler bencıl oluyor maalesef benım annem gibi.Seni cok iyi anlıyorum en ıhtıywcın olan anda duyguların yok sayılmış.Bebeğin şu an iyiysr toparladıysan korkma canım geçecek bu günler ☺️ 
0 oy
(11,257 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun. Anneme bir kere daha sukrettim. Keşke her annem annem gibi olsa a demeden koşar herseyimize kendini parcaliyor artik 3 eve bolunmekten
0 oy
(4,003 puan) tarafından
canim cok uzuldum ya , dogumdan sonra annelere eşlere bir sey oluyor, sanki onlar lohusa gibi bi tripler bi istekler , sen guclu olmaya calis yine de lutfen bebegin icin . vok haklisin uzulmekte inan ki ama takmamaya calis
0 oy
(5,736 puan) tarafından
Kuzum çok sevindim.. Allah sağlık versin gerisi yalan şimdi evladın için daha güçlü olmalisin
0 oy
(8,592 puan) tarafından
Annene Yazıklar Olsun sonuçta senin ihtiyacın olduğu bir gün ..

daha sonra tatlı bir dille söylersin dile getirirsin..

sen ve bebeğin iyi ol hiçbir şey bundan önemli değil emin ol kuzum Rabbim sağlıkla büyütsün inşallah
0 oy
(1,677 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun cnm kendini bırakma bu dünyada Allahtan başka kimseden medet umma dua et güçlü dur sen anne oldun herşeyin üstesinden çokta guzel gelirsin hiç modunu düsurme sen üzüldukçe yavrunda hisseder kimseyede sessiz kalma kim olursa olsun 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Canım oncelikle gözün aydın ve geçmiş olsun zor geçirmişsin bu dönemde destekçi olmayınca daha zorlaşıyor durum. Seni çok iyi anlıyorum aslında en zor durumda olan sensin bebeğin için endiseleniyorsun kendi sağlığın iyi değil ama bir yandan herkes  kendini düşünüyor neyse ki geçti gitti lohusa psikolojisi ile nu konuları kimseye açma onu da anlamazlar 40 in çıksın herkese gerekeni söylersin şimdi moralini yüksek tut bebeğini düşün ⚘☺❤
0 oy
tarafından
Sen bebeğine bak gerisini aldırış etme♥️
0 oy
(7,469 puan) tarafından
Ben 8 aylık gelinken eltimin doğumunda iki gece yanında kaldım topuk kanı almaya vs hep ben goturdum bebeği  üstelik yan tarafa Suriyeli bir kadın geldi benle yasitti ama bebeğe bakmayı bilmiyorum yardım eder misin dedi onunda bebeği ile ilgilendim... Annelik böyle bir şey değil bilmiyorum yani ayıp etmiş gerçekten insan muhtaç olan birine karşı yabancı olsa merhamete gelir

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 455 göst.
0 oy
12 cevap 388 göst.
0 oy
9 cevap 335 göst.
+7 oy
52 cevap 1,700 göst.

397,019 soru

11,874,888 cevap

35,990 kullanıcı