0 oy
414 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

kizlar bebegimin tirnagi boyle neden

image

16 Cevaplar

0 oy
(4,289 puan) tarafından
Tirnagi batiyor
tarafından
Ne yapacağım ben canım ya cani yaniyodur ozmn
(283 puan) tarafından
Yanmaz olurmu kiyamam eczaneye girip gerekli ilaçlari al canim nöbetçi eczane olur bu saatte ... doktora götür
-Reklam-
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Tırnak batması yada dolama olmuş tırnak kesimini yanlış mı kesiyorsun cnm ondan da oluyor doktora götür istersen yada balaban diye krem var o çok iyi
tarafından
canim hep boyleydi
(1,584 puan) tarafından
Bı doktora götür canım açıyordur simdi
tarafından
Ay öyle deme ya kıyamam ben ona normal sağlık ocağına götürsem olur mu acaba Yoksa hangi bölüme gitmem lazım
(1,584 puan) tarafından
Sağlık ocağı da bakar orayada götür cnm neden daha çabuk götürmedij ki
tarafından
Vallahi canım bilmiyordum ki dedim herhalde tırnağı uzuyor o yüzden öyle oluyor düzelir dedim Çünkü tırnağı yok da hiç Bebeğimin sonradan uzadı
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Tirnagi batmis canim ya ay kiyamam minnos parmaklarina
tarafından
napcm ben cnm yaa
0 oy
(227 puan) tarafından
Tırnak batması olmuş kuzum. Tırnağını keserken düz kes yuvarlak kesme o parmağına da vazelin ya da arko krem sür streçle sar tırnağı uzaması lazım ki tırnak batması geçsin çok derin kesme kesince biraz tırnak kalsın düz olsun 
tarafından
Canım tırnağı uzuyor Ben kesiyorum ama en başından beri böyle geliyor
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Tırnağını dipten kesmiş olabilirmisin sanki batık oluşuyor 
tarafından
Yok canım En başından beri bu şekil hiç dibinden Kesmen tırnaklarını da hatta biraz uzun bırakırım
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Pişik kremi de sürebilirsin. Çorap giydirme bir süre canım
tarafından
Tamam canım Çok sağ ol geçer mi peki
(7,705 puan) tarafından
Ya ben elinde yüzünde bir şeyler çıktı mı hemen yapıyorum. Geçiyor. İnşaAllah geçer. Şifa niyetine diyip sür. Ameller niyetlere göre
tarafından
saol canm oyle tabi
(7,705 puan) tarafından
İnşaAllah şifa olsun kuzucuğa
0 oy
(281 puan) tarafından
Cnm dolama olmus  doktora git krem veriyor tırnağının baya uzamasını bekle düzgün bir şekilde kes bizimkide öyle şuan yavaş yavaş düzeliyor krem ismi terramycin kullanıyoruz 
tarafından
tamam canim cok saol
(281 puan) tarafından
Rica ederim canim
0 oy
tarafından
Aynı sorunu dün yaşadım dolama olmuş yarın acile götür cnm rahatlar
tarafından
saol canm huysuzlugu yok ama sadece dikkatimi cekti gecmemesi hic tirnagi yoktu ozaman
tarafından
Bizdede huysuzluk yok cnm bekletme götür derim
tarafından
oyle yapcam canm saoll
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Canım ortapediden randevu al götür bir krem veriyor iyi geliyorum oğlumun daha kötüydu 1 hafta da geçti tırnak batmıştir çoraplarını falan bol olanları Giydir dar olanları giydirme
tarafından
tamam canim cok sagol
(14,030 puan) tarafından
Sağlık ocağı doktora yonlendiriyor haberin Olsun yorumda sorduğunu gördüm
tarafından
ortopediye gidim canm napimozaman yardimci olanda yok bebek arabasi indir kaldir otobusle zor oluyor :(
0 oy
tarafından

Cnm bebeğe olurmu bilmiyorum. Ama evde lokum varsa ortadan kes yapışkan yerini oraya denk gelecek şekilde bağla sabaha kadar iltihabı alır. Dolama olmuş parmağı

tarafından
saol canm
0 oy
(980 puan) tarafından
Buna benzer Bizim de oldu ben 1-2 gün çorap giydirmedim patikli altlardan  giydirdim sadece geçti Ayrıca bastırdığımda ayağını çekmiyordu acımıyordu Büyük ihtimal çoraptan diye düşündüm ben ama sen yine de doktora göster. Benim kızım da 7 aylık tırnağını çok dikkatli düz kesmeme rağmen olmuştu
tarafından
zaten coraplar olmuyo ayagi buyuk 2 yas corabu aliyorum anca o oluyor
(980 puan) tarafından
Küçük yada büyük ben hava almadığı için olduğunu düşündüğüm için öyle yaptım canım sen bilirsin dene istersen.
tarafından
cikardim canm ama onunlada alakasi olabilir ayaklari buyuk oldugu icin coraplar dar geliyo
(980 puan) tarafından
Araştırmıştım sıkı çorap giydirmekten de oluyormuş diye öyle denedim geçti şükür. Ama sen yinede bir doktora göster
tarafından
dogru cnm haklisin
0 oy
tarafından
Tırnak batığı olmuş herhalde canim bi doktora göster bence 
tarafından
pazartesi gitcem canm
tarafından
Onunla geçmiş olsun canım benim
tarafından
cok saol canm Allah razi olsunn
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Benim yeğenlerimin de böyleydi su an 4 yasindalar yine böyle hadi o zaman bebekti simdi konuşuyorlar yapisindan olabilir ama siz yine bi doktora danışın 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Ayyy tırnak batması olmuş onu tırnak makasıyla çıkarmaya çalış olmazsa doktora götür enfeksiyon oluşur yoksa orada
tarafından
tm cnm cok saol goturcem iki bas tirnagida oyle
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Aynisi kızım da da oldu doktor krem verdi halbuki batık krem ne ise yariycaksa kullandım bi işe yaramadı aldım tırnak makasini dibinden kestim çok şükür hissetmedi bile keserken sen de dene canı yanmaz merak etme dikkatli bi şekilde tırnak makasını dibinden koy tırnağa kes canım düzeldi çok şükür kesince 
0 oy
tarafından
Ortopedi değil bacım cildine götür çocuğun kemiğinde mi birşey var kğ ortopediye götürüyorsun cildiyeye götür cildi ile alakalı 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 196 göst.
0 oy
4 cevap 177 göst.
11 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Muge (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 937 göst.
0 oy
2 cevap 73 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Cansuylmz (15 puan) tarafından soruldu

379,518 soru

11,361,148 cevap

34,839 kullanıcı

...