0 oy
240 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Hanımlar  bana bol köpüklü Türk kahvesi nin tarifi ni verebilir misiniz teşekkürler 

8 Cevaplar

0 oy
(13,203 puan) tarafından
Bol kahve az şeker ve varsa dolaptan yoksa bayaca soğuk su 
tarafından
Cok teşekürederim
(13,203 puan) tarafından
Afiyet olsun canım
-Reklam-
0 oy
(1,584 puan) tarafından

image

Ben ilk önce kopuklerini alıyorum sonra kahveyi koyuyorum cnm 

tarafından
Nefis görünüyor afiyet olsun sagol canim
0 oy
(1,390 puan) tarafından

1 dolu tatlı kaşığı kahve 

1 fincan su

İsteğe bağlı şeker

Hepsini bir güzel karıştır ocağa koy hiç elleme kaynasın köpürsün. İyice köpükleninxe kaşıkla al fincana koy azcık sonra kahveyi komple fincana boşalt afiyet olsun :D

Köpürmesi kahveden de farkediyor bu arada 

tarafından
Sağol  canım bundan sonra  becerebilirim inşallah
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim ben kahveyle şekeri attıktan sonra soğukken karıştırıyorum bidaha da ksristirmiyorum fincan yarısına kadar köpük oluyo 
(866 puan) tarafından
Hangi kahveyi kullaniyorsunuz
tarafından
Sagol canim
(9,626 puan) tarafından
Ben bizim burda iyi kahveci var orada taze çektiriyorum canım yani kahveyi her seferinde az az alırım ama hep taze alırım taze çektiririm marketten falan aldığım kahveleri beğenmiyorum hemen bozuluyolar   o dediğim yere 2 3 vesait seklinde ulaşımla gidiliyo ben sırf o kahve için gidiyorum oraya
0 oy
(25,224 puan) tarafından

1 fincan suya 1 tatlı kaşığı doluau kahve. Şekerli içiyorsan 2 küp şeker veya 2 çay kaşığı toz şeker. Suyu cezveye koy üstüne kahveyi ve şekeri koy birkaç kere karıştır en küçük gözde en kısık ayarda pişir çıkan köpüğü kaşokla fincana koy sonra pişirmeye devam et hafid kaynayınca cezveyi boşalt afiyet olsun :D 

tarafından
Sagol canım
0 oy
(866 puan) tarafından
Soğuksu koyuyoree her kişi icin 2 cay kaşığı kahve koyuyoree şeker koyup karistiriyoree hafif köpük cikinca fincanlara paylastiriyoree sonra bir kere kaynayınca fincanlara döküyoree 

Ben cezbede yapiyorum bu şekilde köpüklü oluyr
tarafından
Teşekürederim
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Kısık ateşte yapicaksin üstü beyaz beyaz olacak köpükleri kaynayana kadar topla kahvecide çalışırken öyle yapardim
tarafından
Teşekürederim
0 oy
(22,071 puan) tarafından
☺☺  ben cok sekil yaparim kiz bi ara gunde 10 kez denedigim bile olmustu sonunda tutturdum 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 74 göst.
9 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sedadz (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 33 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 152 göst.
16 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde mrcn06 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 173 göst.
27 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Tekcocuk (1,215 puan) tarafından soruldu

377,806 soru

11,308,003 cevap

34,738 kullanıcı

...